Skierowanie na badanie hormonów

napisał/a: niurejs 2013-12-06 23:10
Byłem u prywatnego endokrynologa głównie w sprawie trądziku
Mam prawie 21 lat 181cm 65kg.
Lekarzowi skarżyłem się na:
złe samopoczucie,brak checi do zycia, ospałosc (od 3lat) (wcześniej z tym byłem u psychiatry)
trądzik (3lata)
białe przebarwienia na plecach wyglądające jak blizny sporo ciemnych pieprzyków (1rok)
przeszywa mnie zimno (3 lata)
nie ważne co i ile jem masa stoi w miejscu (a bawie sie w kulturystyke mam ok 9% tkanki tłuszczowej co jest b.mało) (3 lata)
wlosy zaczęły mi wyrastać pomiedzy włosami a brwiami na skroniach- hirsutyzm. (1rok)
(no i zapomniałem powiedzieć że też od 3 lat mam czasem kołatania serca i czasem bola mnie z tyłu plecy na poziomie nadnerczy)
....Z pewnego siebie faceta czuje sie teraz zakompleksionym g*wnem


wszystko to nastąpiło po moim nagłym wzroście w 3 kl gim/1 lo, zmieniłem się tez bardzo mentalnie (miałem koło 15/16 lat)

Dostałem skierowanie na badania
wit. D OH 25
PRL
pc anty TPO
pc anty TG
DHEA-S
HBA1c
i nie moge rozczytać MOH.P (?)

Badania kosztują 300 zł z czego 100zł kolejna wizyta
I tu jest problem. Mam raczej złe nastawienie do lekarzy bo nigdy praktycznie mi nie pomagają a leki przepisują.

Czy warto się przebadać?

Czy można leczyć hormonalnie mężczyzn ? (słyszałem głównie o kobietach, dermatolog mówił że tradzik jest normalny w tym wieku i jak chce to mi moze przepisac antykoncepcje jak kobietom na uregul. horm, ale mogą zaczac mi wystepowac 3 cechy zenskie czy cos)[patrząc że już praktycznie skończyłem dojrzewać jesli to trwa do 21 roku zycia]
Czy drogie są leki hormonalne?

Jeśli pójście w to bedzie dobreym rozwiazaniem to jestem skłonny wydać troche kasy aby w koncu zaczać cieszyc sie zyciem

...a jeszcze dodam ze miałem robione badanie tsh 2 razy i było w normie
napisał/a: niurejs 2013-12-07 14:53
prosze o odpowiedz
napisał/a: niurejs 2013-12-08 16:41
odswiezam
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-12-09 05:58
Wiesz, lekarz ma jakiś trop i tutaj nikt nie napisze że połowa badań niepotrzebnych. Co potem powiesz lekarzowi, że na forum napisali Ci że te i te są zbędne? Oleje Cię i nie dowiesz się co Ci jest, a widać że dość poważnie podszedł do przypadku, a wyniki są drogie niestety. Następnym razem poproś aby skierował Cię tylko na te niezbędne.
napisał/a: niurejs 2013-12-09 13:50
lekarka sama powiedziała wcześniej ze stara sie zlecic tylko te niezbedne
Napisałem @ do innej lekarki endokrynologa i odpowiedziała że z tym powinienem pójść do androloga.
Nie wiem co o tym myśleć... wzrokowy wszystko wygląda b dobrze
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-12-09 14:15
Objawy masz strykte endokrynologiczne. Możesz mieć kłopoty z tarczycą i nadnerczami i widać w tym kierunku idzie diagnostyka. Dziwne że nie masz jeszcze TSH i testosteronu do sprawdzenia bo to ja bym jeszcze dodał. Dopiero jak wykluczy się choroby tego co napisałem można myśleć o andrologu.
napisał/a: niurejs 2013-12-09 16:36
tsh miałem robione w zeszłym roku 2 razy razem z badaniem krwi i wszystko było w normie poza ASO które było trochę ponad.
W zasadzie też zrobiłbym testosteron i adrenalinę która może być przyczyną kołatań, ale niestety cena.