skierowanie do urologa

napisał/a: comandos 2009-10-20 21:16
witam
czy do wizytu u urologa potrzebne jest skierowanie? czy lepiej isc prywatnie?
od jakiegoś czasu mam dośc silne bole jadra, bóle nasilaja sie szczegulnie po kapieli. wie ktos moze jaka moze byc tego przyczyna?
z góry dziekuje za pomoc
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-20 21:24
1. Tak skierowanie konieczne.
2. Podzwoń popytaj ile się czeka w Twojej okolicy na wizytę na skierowanie, jak krótko to idż do rodzinnego po skierowanie, jak kolejki są długie to lepiej idź prywatnie.
napisał/a: GreyCandy 2009-12-12 16:06
To ja się "podłączę" do tematu. Czy jeśli chcę uzyskać skierowanie do urologa to lekarzowi rodzinnemu muszę konkretnie opowiedzieć (ewentualnie pokazać) o co chodzi czy wystarczy powiedzieć że muszę iść do urologa i potrzebuję skierowanie? Tak się składa że mieszkam w małym mieście i dosyć dobrze znam swojego lekarza rodzinnego dlatego trochę krempująca byłaby dla mnie rozmowa z nim o moich problemach... I nawet pomijając fakt że go znam, to i tak chciałbym "wtajemniczyć" w te swoje sprawy jak najmniej osób.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-12-12 16:14
GreyCandy napisal(a):To ja się "podłączę" do tematu. Czy jeśli chcę uzyskać skierowanie do urologa to lekarzowi rodzinnemu muszę konkretnie opowiedzieć (ewentualnie pokazać) o co chodzi czy wystarczy powiedzieć że muszę iść do urologa i potrzebuję skierowanie? Tak się składa że mieszkam w małym mieście i dosyć dobrze znam swojego lekarza rodzinnego dlatego trochę krempująca byłaby dla mnie rozmowa z nim o moich problemach... I nawet pomijając fakt że go znam, to i tak chciałbym "wtajemniczyć" w te swoje sprawy jak najmniej osób.


Na skierowaniu musi napisać rozpoznanie. Jak mu nie powiesz to co napisze?
napisał/a: GreyCandy 2009-12-12 19:55
Spoko, nie wiedziałem, dlatego zapytałem ;) Nigdy nie miałem żadnych skierowań. Cóż, trzeba będzie jakoś przez to przebrnąć. Thx.
napisał/a: euzebiush 2010-02-12 22:35
cześc mam pytanie:
czy w wieku 17 lat samodzielnie moge udac sie po skierowanie do urologa i czy decyzje o ewentualnym zabiegu tez moge podjac sam? czy przed 18 jeszcze trzeba z opiekunem chodzic?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-02-13 08:17
euzebiush napisal(a):cześc mam pytanie:
czy w wieku 17 lat samodzielnie moge udac sie po skierowanie do urologa i czy decyzje o ewentualnym zabiegu tez moge podjac sam? czy przed 18 jeszcze trzeba z opiekunem chodzic?


Zasadniczo wg prawa obowiązujacego w Polsce przed ukończeniem 18 roku życia nie możesz iść samodzielnie do lekarza nawet rodzinnego bez opiekuna prawnego. W rzeczywistości jest różnie, jednak 17 lat to nie 10 i często lekarza przyjmują takich pacjentów.
napisał/a: euzebiush 2010-02-13 11:56
No wlasnie...do rodzinnego moge isc sam:) ale co z tego jak da mi skierowanie a do urologa bede musial isc z kims...
wie ktos czy po zabiegu obrzezania trzeba zostac w szpitalu na jakis dzien czy pare dni czy mozna wyjsc juz tego samego dnia?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-02-13 12:28
W większości przypadków wychodzi się w ten sam dzień lub na drugi.
napisał/a: euzebiush 2010-02-14 22:03
jaki rodzaj zabiegu czy zszycie wiezadelka lub obrzezanie zdecyduje lekarz czy ja?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-02-15 07:38
euzebiush napisal(a):jaki rodzaj zabiegu czy zszycie wiezadelka lub obrzezanie zdecyduje lekarz czy ja?


O sposobie leczenia zawsze decyduje lekarz, oczywiście po konsultacji z pacjentem.
napisał/a: euzebiush 2010-02-18 23:12
a jaki zabieg jest lepszy: zszycie wiezadełka czy obrzezanie?
jakie sa plusy i minusy obu zabiegów?