Skad ta anemia?? Czy wyniki sa bardzo zle?

napisał/a: Anna_K 2007-01-09 18:32
Witam,

Ostatnio robilam morfologie i okazala sie dosc nieciekawa HGB 8.6, HCt30%, MCV 66 um, MCH 19.3 pg, dp tego rosna mi trombocyty ktorych mam juz 527. Poddano mnie badaniu krwi B12-w normie, zelaza w surowicy- i tu tragedia 17ug, i transefryny- co ciekawe tu jest w normie. Co to moze oznaczac? Ponadto gastroskopia i badanie krwi utajonej w kale nic nie wykazalo.
napisał/a: Peter 2007-01-09 18:36
Widoczne problemy z wchłanianiem żelaza. Lekarz powinien zdecydować o uzupełnieniu żelaza w formire iniekcji. Czy masz jakieś istotne objawy z przewodu pokarmowego i czy wykonywano kiedykolwiek badanie kału w kierunku pasożytów.
napisał/a: Anna_K 2007-01-09 18:42
Tak na pasozyty robiono mi badanie- nic nie wykryto, co do przewodu pokarmowego mam typowe objay refluksu zoladkowego- bol za mostkiem, zgagi, pieczenie w przelyku- gastrolog jednak stwierdzil ze to moze byc objaw anemii. A czy w przypadku niedoboru zelaza ( bo taka wnioskuje mam) transferyna nie powinna byc zawyzona?
napisał/a: Peter 2007-01-10 19:19
Niekoniecznie. Proponowałbym sprawdzenie, czy w przewodzie pokarmowym nie masz Candida albicans - drożdżak, który powoduje fermentację w przewodzie pokarmowym i upośledza wchłanianie. Bada się kał, podobnie, jak na pasożyty, jednakże jest to posiew.
napisał/a: Anna_K 2007-01-13 18:17
Dziekuje za odpowiedz. Poczytalam sobie o tych drozdzakach i wydaje mi sie ze nie mam tego. Znalazlam taki test na sline i nie wykazal on tej choroby u mnie. Nie wiem na ile ten test jest miarodajny. Zapytam jeszcze przy okazji mojego lekarza.

[ Dodano: 2007-01-24, 15:05 ]
No i bylam u lekarza. Lekarz powiedzial ze to nie drozdzak bo mialabym biegunki. Przez miesiac leczono mnie Sorbiferem i tu niespodzianka: Hemoglobina wzrosla az do 11.1! zelazlo w surowicy do 30. Inne parametry tez sie nieznacznie poprawily. Zatem podejrzewam ze to nie problemy z wchlanianiem. A zatem co? Przy okazji chcialabym zapytac co oznacza PDW a dokladnie jego brak? Norma jest od [9-17 um^3] ja mam wartosc 0.