Skaczący wynik tsh

napisał/a: aleksi 2013-01-10 16:19
Witam, mam 19 lat, od kilku lat badałam co rok tsh, gdyż było ono zawsze przy górnej granicy, ale w normie. na wiosne zeszłego roku wynik się troche podwyzszył - był równy górnej granicy tsh, usg tarczycywtedy wykazalo, że wszystko jest w porzadku, moja lekarka nie przepisala mi wowczas żadnych tabletek i kazała zrobić badania za pół roku, tj na jesien zeszłego roku, miałam wtedy wynik okolo 1,2 ( norma 0,3-4,2) , wiec powiedziala, że juz w porzadku wszystko, miesiac po tym poszłam do lekarza ogolnego, bo bardzo schudłam ( 15 kilo przez rok) mimo ze nie jadłam mniej , nie cwiczylam , nic nie zmienilam w swoim trybie zycia, i przepisala mi zrobienie tsh wlasnie , wyszło 6,4 ( norma do 4,2) i kazała pojsc do endokrynologa, gdy poszlam do lekarki (endokrynolog) co wczsniej chodzilam kazala zrobic i tak jeszcze raz ten wyniki i tsh wyszło 3,2 ( granica górna 4,2 ) to są dopiero wyniki lecz jeszcze z nimi u niej nie byłam bo na wizyte musze troche poczekać .
Teraz pytania , bo lekarka moze znowu powiedziec ze wynik jest dobry, i nie trzeba sie leczyc, ale to ze tak skacze to jest cos nie tak przeciez zeby z 1,2 na 6 a potem 3 ... po za tym przciez przy podwyzszonym tsh powinno sie grubnac, wiec nie wiem dlaczego chudne.
NIe wiem czy to będzie miało coś do rzeczy, ale od ponad miesiaca mam stan podgoraczkowy ( temp od 36,8 do 37,2 waha sie ) i lekarz rodzinny nie potrafil znalezc przyczyny, wiec tak sobie żyje z tym stanem podgoraczkowym, nie wiem czy ten skaczacy wynik tsh i temperatura maja cos wspolnego ze soba ? i dlaczego chudne skoro moj wynik tsh zawsze byl przy gornej granicy. Miałam tez zrobiona cała morfologie z ob i wszystko wyszło dobrze, dodatkowo mam cukrzyce.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-11 08:09
Nie jestem specem z medycyny tylko z informatyki i angielskiego ale moim zdaniem powinnaś zbadać ft3, ft4 , anty-tpo bo jeśli masz hashimoto to taka gorączka może występować np. u mnie taka występuje /czasami/
Mimo że usg było ok to być może masz wczesne stadium hashi.
Na dziś zakup sobie omegę 3, czosnek, witaminy, koenzym q10.
TSH w twoim wieku powinno być ok.1 ale ja obecnie mam 3,3 i też żyje :D
TSH z tego co zauważyłem lubi skakać, iść w górę po intensywnym stresie, grypie i innych chorobach.
napisał/a: soaring 2013-01-11 10:59
tak jak napisała Los Angeles Galaxy, powinnaś zrobić badania: ft4, ft3, anty-tpo, anty-tg.
z opisu wynika, że możesz chorować na hashimoto.
i polecam zmianę lekarza, bo to żenujące, że zleca tylko tsh i nie zna się na chorobach.