Skaczące mięśnie na łydkach

napisał/a: NitrOneT 2014-06-12 13:40
Witam.

Jestem 27 letnim mężczyzną i mam pewien kłopot z mięśniami łydek, ale także czasami twarzy i reszty ciała. Lecz łydki to problem stały a reszta tylko czasowy. Byłem miesiąc temu z tym u lekarza rodzinnego - zgodnie z jego zaleceniem brałem Aspargin 3x dziennie przez prawie miesiąc, do tego 3 miesięczna dodatkowa suplementacja magnezem. 0 efektu a mięśnie łydek robią co parę sekund takie "mikro skurcze" jak robiły wcześniej, zdarza się czasami że do tego włączają się inne mięśnie np. powieki, szyj,ręki itp., ale są to tylko przejściowe skurcze które wcześniej czy później się kończą w przeciwieństwie no nóg. Nie mam żylaków na nogach 0. Z racji tego że suplementacja potasem i magnezem nic nie dawała, postanowiłem zrobić sobie poziom potasu i sodu we krwi - sód 134 zakres (135-145) i potas 4.64 zakres (3,50-5,10), a mięśnie mimo tego skaczą sobie ...

Aha nie wiem czy to jest powiązane, od jakiegoś czasu mam także problemy z nadmiernym poceniem się, które z roku na rok czyli od jakiś 8 lat nasila się i coraz bardziej. O tym pisałem już w wątku endokrynologicznym =>http://commed.polki.pl/nadmierne-pocenie-sie-vt94275.html w między czasie zrobiłem także wyniki kortyzolu:
9:24 - 12,37 (norma 3,7 - 19,4)
17:53 - 2 (norma 2,9 - 17,3)
dobowy poziom kortyzolu w moczu i wynik tj. 21,9 ug/24h (zakres 4,3 - 176.)

Ps2. U neurologa byłem dawno ... z 5-6 lat temu jak, chyba nie miałem jeszcze tych skaczących mięśni a dokuczał mi tylko problem nadmiernego pocenia się ...

Ps3. Dodam także że czasami zdarza się że przez dzień czasu mam ciśnienie krwi rzędu 143/73 a w kolejnych dniach 130/70 i dalej przez pewien okres 120/72

Z góry dziękuję za odpowiedź lub jakieś cenne rady :)