siniaki i żyły na nogach

napisał/a: cursed23 2011-09-15 00:10
Hey Wszystkim
Mam 25 lat, teraz nie jestem w Polsce i dlatego proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu pojawiają się samoistnie siniaki na nogach, więcej ich jest poniżej kolan i niedawno zauważyłem trochę żył których wcześniej raczej nie było. Są one poniżej kolan i są trochę cimno zielone. Nie są one wystające jak typowe żylaki i wolałbym żeby nigdy nie były. Pomyślałem że siniaki jak siniaki, znikną, ale te żyły mnie przestraszyły. Dodam że moja praca polega na ciągłym chodzeniu i bardzo częstym bieganiu po schodach. Ponadto regularnie chodzę na siłownie i od jakichś 5 miesięcy znów pale tytoń. Wcześniej paliłem kilka miesięcy. Proszę o odpowiedzi. Jest to dla mnie ważne.


M.
Pozdrawiam
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2011-09-19 15:33
Czy ktoś u Ciebie w rodzinie ma problem z żylakami? Ze względu na Twoją pracę , powinieneś bardziej dbać o nogi np. kładąc się na plecach możesz położyć nogi na jakieś poduszce, żeby krew spłynęła z nóg, możesz też stosować maści np. z kasztanowca z rutyną lub veno spray, których zawiera diosminę usprawniającą przepływ krwi. Pozdrawiam
napisał/a: cursed23 2011-09-20 22:47
Wielkie dzięki za odpowiedz, już myślałem że nikt nie odpowie. Pytałem rodziców i oboje mają żylaki. Mam nadzieje że ja jakoś się uchronie, a jak nie to przynajmniej opóznie je o jakieś 20 lat. Będe robił tak jak radzisz. Napewno kupię jakieś maście gdy będe w Polsce. Jeszcze chciałem zapytać :
- czy lepiej jest chodzić praktycznie cały czas czy stać na nogach? Co jest gorsze? Tu odnośnie mojej pracy
- oprócz tych ciemniejszych żył są siniaki. Od dawna je widzę. Wspominałem o tym lekarzowi rodzinnemu i nie wiem czy też nie jakiemuś specjaliście, ale wtedy nie widziałem związku i jakoś nie wyjaśniłem tego, a teraz jestem prawie pewny że to od stania i męczenia przez większość dnia. Pytanie, to czy to może oznaczać coś poważnego? Dzięki jeszcze 1, doceniam to, naprawdę.


Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2011-09-20 22:55
Włączę się do Waszej rozmowy - najgorsze w tej sytuacji jest stanie czy też długotrwałe siedzenie, lepiej chodzić. Kup koniecznie jakiś żel na bazie np, kasztanowca a nogi układasz wyżej lecz nie przekraczaj linii serca. Jak będziesz już w PL to warto skonsultować się z chirurgiem naczyniowym i przeprowadzić tzw. badania przepływowe.
napisał/a: cursed23 2011-09-21 17:59
Dzięki za odpowiedz piotrosiamo. Napewno kupię jakieś maści, ale nie wiem czy pójde do naczyniowca bo byłem u 2 już i 1 pamiętam powiedział że to może być jakaś poważna choroba tkanki łącznej i powinienem pojechać do jakiejś kliniki dermatologicznej w Warszawie. 2 lekarz stwierdził że nie może nic powiedzieć i postawić diagnozy dlatego że na tamtą chwile nie było widać problemu. Byłem też u neurologa i może jakiegoś innego jeszcze specjalisty i jestem naprawdę zmęczony tym. Wygląda jakbym wymyślał bo mam 25 lat, z reguły do tych lekarzy w kolejkach stoją troche starsze osoby, ale nie wymyślam. Mam kilka problemów które mnie nie pokoją i próbowałem je rozwiązać, nieudało się i dałem sobie spokój. Pomyślałem, zamiast tak się bać o siebie lepiej wykorzystywać lepiej życie. Poza tym nie kocham tego życia tak bardzo, przynajmniej teraz.
Jeszcze chciałem zapytać, czy widoczne lekko żyły ponad kolanami to coś złego? Czy u całkiem zdrowej osoby nie powinno być ich wogóle widać?


Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2011-09-21 18:22
Jak będziesz chciał to mogę Ci podać na pw namiary na świetnego naczyniowca z tym że od razu podaję że przyjmuje prywatnie i w okolicach Warszawy.
Również serdecznie pozdrawiam - Monika
napisał/a: cursed23 2011-09-21 22:57
Więc bardzo proszę Monika o jakiś kontakt do tego naczyniowca. Skojarzyłem już Twój nick bo chyba już mi na coś odpowiadałaś;) i widziałem że bardzo dużo pomagasz. Fajnie że poświęcasz tyle czasu żeby pomagać innym bez żadnych profitów, to unikatowe w tych czasach. Dzięki znów za odpowiedz.
napisał/a: piotrosiama 2011-09-21 23:09
Wysłałam Ci pw.
Masz rację już kiedyś rozmawialiśmy. Życzę dużo zdrowia - Monika
napisał/a: mrówczyński 2011-09-25 11:08
cześć ..proszę o jakąkolwiek pomoc mieszkam za granicą i mam problem z prawą nogą od kilku tygodni .jakieś pięć tygodni temu obudził mnie prawdopodobnie skurcz w łydce od tamtej pory ból nie ustąpił a nawet jest jeszcze gorzej bo pojawiła się dłóga czerwona plama którą nawet nie mogę dotknąć bo wywołuje silny ból, skóra w tym miejscu jest szczegulnie wrazliwa na dotyk a pod nią jest dłóga twarda pręga po za tym drętwieje mi noga nawet kiedy stanę nawet na moment w miejscu odczuwam silny ból kiedy leżę jest to samo ..ból ustępuje kiedy się poruszam ,,dodaję ze regularnie chodzę na siłownię i nie palę moja praca od jakiegoś czasu wymaga znacznego wysiłku noszę dość ciężką kolczugę i wykonuję bardzo szybkie ruchy nozem ...dzieki za co jakąkolwiek pomoc ...dodaję ze żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają i masci również
napisał/a: piotrosiama 2011-09-25 13:01
A co stosowałeś konkretnie do tej pory, uderzyłeś się w tę nogę, miałeś może kontakt np. z kleszczem ? Ta czerwona smuga jest jednak niepokojąca. Możesz wrzucić fotę ?
napisał/a: mrówczyński 2011-09-25 18:48
dzięki za szybką odpowiedz ...ale co do kleszczy nic o tym niewiem udeżenia też
nie było a ta pręga nie jest typowa dla zakażenia ale jest to po prostu czerwona długa plama a pod skórą wyczuwalne jest podłóżne wąskie coś jak twarda żyła dłóga na około 15 cm to miejsce boli szczegulnie mocno więc pojęcia nie mam co to jest .na pierwszą myśl przychodzi mi zatkana żyła ale na takiej dłógości wydaje się to nie możliwe a na zerwany mięsień trwa to zbyt długo .....poza tym czasem noga jest wyrażnie opuchnięta .a co do maści to stosowałem zwykłe na obrzęki oraz urazy
napisał/a: piotrosiama 2011-09-25 18:56
Dobrze by było przeprowadzić na początek badanie drożności żył.