sińce na udach i rękach

napisał/a: Berta1 2007-09-01 13:24
witam, czy wie ktoś z Was cos na temat choroby która występuje u kobiet a objawia się w postaci niewielkich siniaków na ciele które same sie pojawiaja. ja je niesety mam juz od ok roku
napisał/a: Christine1 2007-09-01 17:36
Jeśli masz takie objawy już od roku, to najwyższy czas szybko wybrać się do lekarza i zrobić badania krwi, bo może to być nadmierna kruchość naczyń krwionośnych, problemy z krzepliwością krwi itd.

Bez badań nikt Ci nie powie co Ci jest.
napisał/a: Berta1 2007-09-01 20:09
problem w tym że mój lekarz jest...wysłał mnie na morfologię. jak zobaczył wyniki stwierdził że wszystko jest ok i przepisał witaminy a siniaki jak były tak są
napisał/a: Christine1 2007-09-03 17:07
Sama morfologia, to za mało. Trzeba zbadać czas krwawienia i czas krzepnięcia. Powinnaś też mieć badanie krwi na poziom glukozy, a być może - nawet próby wątrobowe.

Czy nie masz problemów trawiennych, nie męczysz się zbyt szybko lub nie robisz się senna zbyt często?
Może miewasz jakieś inne dolegliwości, objawy?
napisał/a: Berta1 2007-09-03 20:37
hej nie mam żadnych z tych problemów które opisałaś. próbowałam znaleźć coś co miałoby związek z siniakami (ponieważ czasem nie ma ich wcale a po paru dniach są) ale też niczego nie zauważyłam.
napisał/a: Christine1 2007-09-04 16:41
Wygląda to na nadmierną kruchość naczyń krwionośnych lub kłopoty z krzepliwością krwi.
Warto byłoby zrobić dokładne badania w tym kierunku.

Ponadto, spróbuj przez jakiś czas zażywać preparat z rutyną i witaminą C - preparat łyka się z jedzeniem lub bezpośrednio po posiłku.
Jeśli po miesiącu zażywania nie zauważysz poprawy, wybierz się do innego lekarza...
napisał/a: Berta1 2007-09-04 16:57
dzieki za odp, zrobie tak jak radzisz i zobaczymy. pozdrawiam