Silny świąd uszu

napisał/a: mgraf1 2009-11-11 13:04
Witam
od sześciu lat strasznie swędzą mnie uszy , stosowałam różne krople na zapalenie , ale to nic nie pomaga , mam problemy ze skórą głowy , mam nadmiar gruczołów łojowych i przy tym czasem zapalenie , świąd głowy, pieczenie , moje pytanie to takie, czy te stany zapalne głowy mają coś wspólnego z uszami , czy może to się przenieść na uszy , ja osobiście podejrzewać grzybicę ale nie wiem czy to jest możliwe mieć to w uszach , mam czasem lekki wyciek z uszu , najczęściej z rana jak się budzę , potem to gdzieś w środku zasycha , tworzą się jakieś strupki , i w efekcie bardzo mnie to swędzi , raczej w środku , w tym kanaliku,byłam w przychodni z tym u laryngologa ale nic tam nie stwierdził , nie mam pojęcia czym to można wyleczyć , jest to bardzo uciążliwe, mam również na łokciach bardzo swędzące wykwity które znikają po maści sterydowe, po maściach przeciwgrzybiczych nie chciało to zejść , bardzo proszę o jakiekolwiek informacje , co moto może być i jak tego się pozbyć.....
napisał/a: niki009 2009-11-11 23:16
Co do uszu to mialam to samo co ty, czasem tak swedzialo ze nie moglam nawet spac, mialam wodnisty wyciek z ucha i te strupki o ktorych mowisz. Laryngolog stwierdzila ze to egzema uszna, dostalam masc, jakies tabletki i przeszlo. Ale lubi wracac, lecz mam wciaz ta masc i gdy znowu czuje ze zaczyna swedziec to smaruje i po paru dniach przechodzi. Powinnas sie udac do dobrego laryngologa. Pozdrawiam
napisał/a: mgraf1 2009-11-15 13:05
Dziękuje za podpowiedz , a jak nazywa się ta maść , można ją kupić też bez recepty? , u mnie z laryngologami to nie lada kłopot , bo jest jedna przychodnia , ale postaram się jeszcze w poblizu p[oszukać innego laryngologa
napisał/a: niki009 2009-11-16 20:15
Masc nazywa sie TRIDERM, nie wiem czy jest na recepte, musisz spytac w aptece...Mnie pomaga przy nawracajacej egzemie, bo dla mnie najbardziej uciazliwe jest to swedzenie. Pozdrawiam!
napisał/a: ola15r 2010-09-16 00:11
dobre tez jest serum essential care, dostaniesz je chocby na biobeauty pl