silny, pulsujący ból głowy

napisał/a: sonia1232 2011-04-08 16:52
Bardzo proszę o jakąś poradę. Mam 29 lat. Jakieś 3 lata temu pojawiły się u mnie pierwsze silne bóle głowy, zdarzały się niezbyt często, ale były bardzo silne. Neurolog stwierdził migrenę, przepisał leki, które nie pomogły. Dwa lata temu zrobiono mi rezonans, który nic nie wykazał. Bóle z czasem stawały się częstsze i coraz silniejsze. Obecnie ból jet naprawdę bardzo silny, pulsujący jakby chciał rozsadzić mi głowę. Pojawia się najczęściej w nocy, jest nie do zniesienia. Jakikolwiek wysiłek fizyczny, chociażby kichnięcie czy przysłowiowe pierdnięcie przy bólu jest dla mnie katorgą, to mnie wykańcza. Nie mogę normalnie funkcjonować, przez ostatnie 11 dni tylko 1,5 dnia nie bolała mnie głowa. Tabletki (ketonal, divascan) przynoszą ulgę dosłownie na 3-4 godziny i od nowa polka ludowa. Czasami mam wrażenie, że tył głowy dosłownie mi wybuchnie. Nie wiem już co robić. Nie mam przy tym mdłości, zaburzeń widzenia, światłowstrętu itp. Przy każdym bólu mam wrażenie, że to koniec, ból jest niemiłosiernie silny i odbiera mi chęć do życia. Proszę, podpowiedzcie jakie jeszcze badania mogę zrobić, gdzie się udać, bo wiem, że coś jest nie tak, mam małe dziecko, które muszę wychować.
napisał/a: sonia1232 2011-04-08 20:52
dodam, że ciśnienie mam w normie, natomiast tętno przy napadzie bólu wzrasta do ok. 115. Proszę, jak ktoś ma jakiś pomysł, co to może być, napiszcie bo bardzo się martwię.
napisał/a: zetucinska 2011-04-19 15:02
a powiedzialas lekarzowi, ze proszki ktore Ci przepisal nie dzialaja ? rezonans nic nie wykazal? jestem zdziwiona bo przy takich dolegliwosciach ewidentnie cos dzieje sie nie tak. proponuje isc do innego lekarza, bo ten najwidoczniej ustalil zla przyczyne bolu i nie na to Cie leczy. powinnas koniecznie zrobic tomograf i aktualne eeg. proponuje tez prowadzic dziennik migrenowy (polecil mi to moj neurolog). zapisujesz dokladnie bole, jak przebiega ucisk, co robilas danego dnia, jakie masz cisnienie, co jadlas, doslownie wszystko co Ci przyjdzie do glowy. diagnoza bedzie wtedy dokladniejsza i leczenie bedzie mozna dobrac indywidualnie pod Ciebie. wspolczuje Ci bardzo bo wiem jak takie bole moga rozwalac codzienne zycie, ja czasami musialam brac dzien na rzadanie w pracy i lezalam w domu. wiec co dopiero mowic jak Ty masz male dziecko.... zycze Ci zdrowia
napisał/a: sonia1232 2011-04-20 17:34
Wiem, że coś jest nie tak. Tylko nigdzie nie mogę doprosić się o jakieś inne badania, np. eeg, albo jakieś badanie na ciśnienie śródczaszkowe. Może to od kręgosłupa? Jest kilka możliwości, ale do tego lekarza to jak grochem o ścianę. Patrzy na mnie jak na symulanta, a ja naprawdę cierpię. Jeszcze jakiś czas temu liczyłam, ile razy w miesiącu boli mnie głowa. Na chwilę obecną liczę dni, kiedy głowa mnie nie boli. A nawet jak mnie nie boli, to palcem mogę pokazać miejsce w dolnej lewej części głowy gdzie, mam takie wrażenie, coś mnie lekko uciska. Jak już pisałam rezonans miałam dwa lata temu, a wynik jest następujący.
"Badanie RM głowy wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach osiowych, czołowych i strzałkowych, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz w sekwencji FLAIR. W zakresie podkorowej istoty białej obu płatów czołowych i ciemnieniowych widocznych kilka ognisk podwyższonego sygnału (w T2)-drobne ogniska poniedokrwienne. Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nie poszerzony, bez cech ucisku i przemieszczeń. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana."
Co mam za wyjście? Tylko sama szukąc przyczyny, bo tylko ja wiem jak cierpię. Jest dokładnie tak, jak piszesz - czasami ból rujnuje mi życie, nie mogę spać, jeść, wyjść z domu czy chociażby ugotować obiad albo zająć się dzieckiem. Niestety nie stać mnie na prywatne badania, TK, badanie dna oka czy eeg. Tylko mąż pracuje, ja zajmuję się dzieckiem. Mąż wie, gdzie mam schowane książeczki, badania itp., bo czasami boję się, że którejś nocy (albo dnia, bo reguły mój ból nie ma) to nie wytrzymam i odlecę z tego bólu. Ile można żyć na prochach przeciwbólowych?
napisał/a: zetucinska 2011-04-26 14:41
Nic mi Twoje wyniki niestety nie mowią, ja ze swoim poszlam po prostu do neurologa i on dalej diagnozowal. Moze powinnas isc do innego internisty, u mnie jest tak, ze nie musze chodzic do tego do ktorego jestem przypisana, czasem moge isc do tego ktory jest wolny. eeg aktualne jest konieczne. Wiem, ze z tymi lekarzami to jest trudno, czasem sie zachowuja jakby im sie nie chcialo w ogole z nami rozmawiac...ale moze trafisz w koncu na kogos kompetentnego. Nie mozesz sie zalamywac, wiem ze ten bol bywa straszny ale musisz sobie jakos z nim radzic. Mi czasem pomaga zimny oklad na czolo, klade sie wtedy w ciemnym pokoju i troszke jakby ustepuje.
napisał/a: MichałZ 2011-04-26 15:00
Witam,
wynik badania MR głowy w porządku, bez niepokojących zmian.
Wskazane byłoby wykonanie EEG oraz tomografii szyjnego odcinka kręgosłupa.
Czy ból promieniuje po twarzy ?
Czy ma Pani nadciśnienie ?

Obecny obraz wskazuje na migrenę porażenna występują wówczas w niej okresowe pulsujące bóle głowy, ale konieczne są dalsze badania.

Proponuję odstawić obecnie stosowane leki i spróbować do czasu dokładniejszych badań leku o nazwie Migpriv, jest wydawany z przepisu lekarza, należy udać się po receptę na niego. Zobaczymy może przyśnienie ulgę. Proszę u rodzinnego po prostu zażądać tego leku z polecenia przez kogoś.

Pozdrawiam.
napisał/a: sonia1232 2011-04-26 20:43
Nie mam nadciśnienia na 100 %, ból czasami promieniuje do ucha i oczodołu, czasami to boli mnie tam gdzie mam brew tak, że wydaje mi się jakby ktoś oko mi podbił, a czasami to jest bardzo silne mrowienie lewej strony twarzy ( ból głowy też jest po lewej stronie). Ale to pikuś w porównaniu z tym jak mnie głowa z tyłu boli. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nigdy nie boli mnie prawa strona głowy. I czemu ciągle czuje ucisk raz słabszy innym razem silny ale prawie zawsze jest. Czemu ból wywodzi się zawsze, ale to zawsze z tego samego punktu, który z dokładnością milimetrów mogę pokazać palcem? Czemu boli nisko z tyłu głowy a nie np. czubek albo skronie? Proszę, jak ktoś może to niech odpowie na te pytania.
napisał/a: sonia1232 2011-04-26 20:57
Dodam, że kilka razy zdarzyło mi się, że zrobiło mi sie słabo (podczas bólu), trwało to kilka sekund, a późnie było mi strasznie, ale to strasznie zimno. Cała się trzęsłam, jak na okropnym mrozie, nawet zęby mi latały. Nie mogłam tego opanować.
napisał/a: MichałZ 2011-04-26 22:43
Jednostronny ból to typowy objaw dla migreny.

Na razie proszę zaopatrzyć się w ten lek Migpriv.

Gdzie znajduje się ten punkt ?

Ja bym zalecał wykonać jeszcze oprócz EEG, angiografię rezonansu magnetycznego głowy. Być może ból może być naczyniopochodny.

Na razie za mało danych by móc powiedzieć coś dokładniej. Proszę postarać się wrzucić tu zdjęcie z rezonansu. Wtedy będę mógł przyjrzeć się temu dokładniej.

Pozdrawiam.
napisał/a: sonia1232 2011-04-27 13:50
Nie umiem niestety załączyć całego wyniku, oto kilka zdjęć.
napisał/a: sonia1232 2011-04-27 13:52
I następne zdjęcia
napisał/a: sonia1232 2011-04-27 13:54
I jeszcze zdjęcia