Silny ból w prawym boku z tyłu

napisał/a: Mejsi 2011-08-31 01:06
Jestem aktualnie za granica wiec czekam z wizyta u lekarza do powrotu do Polski. Ale chcialabym sie troche uspokoic i dowiedziec sie czy to aby na pewno nic powaznego.

Od ok 2 lat odczuwam bole po prawej stronie z tyłu plecow na wysokosci talii, czasem wyzej. Bole pojawiaja sie gdy jestem glodna lub spragniona i czasem nasilaja sie przy oddychaniu. Po tabletce rozkurczowej i przeciwbolowej znikaja. Pomaga mi tez zwiniecie sie w kłębek albo mocne sciskanie boku. Ból opisalabym tak jakby ktos mi sciskal z calej sily prawa strone plecow, jakby wykrecal gabke. Zdarza sie to od kilku do kilkanastu razy w miesiacu. Do tej pory nie zglaszalam sie z tym do lekarza bo bol zawsze mija po ok pol godzinie, czasem trwa kilka ale nigdy nie mam czasu sie tym zajac.

Co to moze byc??
napisał/a: ratownik_0395 2011-08-31 10:40
Witam !
Miała Pani kiedykolwiek problemy z nerkami ? Nawracające zapalenia układu moczowego, choroby nerek, kamica nerkowa itp. ?
Myślę, że doraźną ulgę powinny pani przynieść środki rozkurczowe dostępne bez recepty.
Stosuje Pani jakieś diety czy odchudzanie ? Co mniej więcej pani spożywa w ciągu dnia. Pozdrawiam !
napisał/a: Mejsi 2011-08-31 13:01
Jesli chodzi o odzywianie sie, duzo pracuje wiec jem bardzo nieregularnie, niewielkie sniadanie, lunch w biegu i duzy obiad wieczorem ale zawsze duzo pije, conajmniej 2 litry plynow dziennie. Przez jakis czas stosowalam tez diete Dukana, o ktorej slyszalam, ze jest szkodliwa dla nerek, ale nie zanotowalam zadnej zmiany i nasilenia jesli chodzi o bóle.
Z nerkami nigdy nie mialam problemow, nigdy nie mialam nawet zapalenia ukladu moczowego. Ale moje objawy wskazuja wlasnie na nerki, tak?
Planuje wizyte u lekarza za jakies pol roku kiedy wroce do kraju, tyle juz z tym sie mecze wiec chyba nie zaszkodzi mi jeszcze to pol roku, prawda?
napisał/a: ratownik_0395 2011-08-31 14:26
Nigdy nie można ocenić czy pół roku zaszkodzi czy też nie bo każdy organizm ludzki reaguje inaczej na wszystko i nie da się tego po prostu przewidzieć.
Problem, który pani opisuje wskazuje na dolegliwości o które można podejrzewać nerki, ale nie koniecznie musi to być to.
Myślę, że jeśli dieta dukana była stosowana przez długi czas coś zawsze mogło odbić się na nerkach, ale nie twierdze że tak jest. Dlatego narazie może pani pić herbatki ziołowe np. zieloną aby uregulować trawienie. Myślę, że na wpływ tego może też mieć sposób odżywiania (nieregularny, w pośpiechu).
napisał/a: Mejsi 2011-08-31 21:53
Serdecznie dziekuje za porady, poki co bede usmierzac bol a po powrocie zabiore sie do leczenia :)
Pozdrawiam
napisał/a: ratownik_0395 2011-08-31 22:20
Jednak w przypadku pojawienia się nagłego bólu, który nie będzie ustępował po przyjęciu środków p. bólowych koniecznie niech pani uda się do szpitala, i nie zwleka z tym do powrotu do Polski.
Pozdrawiam i życzę zdrowia !
napisał/a: Homiecris 2012-03-07 07:29
Witam serdecznie.
Chciałem dołączyć sie dO pytania, odczuwam podobne bóle z prawej strony z tylu, wydaje mi sie, ze właśnie na miejscu nerek.
Bol jest okropny o dużym natężeniu, jakby ktoś mnie sciskal, wykrecal organ lub jakby mnie parzylo.
Nie Potrafię jednoznacznie określić charakteru bólu. Pomaga skupienie sie w klebek lub pokurczene prawej nogi( przyciągnięcie do siebie). Bóle ustępują dopiero po 3, 4, silnych tabletkach przeciwbólowych.
Byłem u urologa, usg w porządku, żadnych kamieni, inny urolog popukal mnie dłonią i Powiedział ze to kamica. Obecnie czekam na urografie, ale to jest wydatek przeszło 500zl, a lekarz powiedział, ze to badanie pozwoli w 100% wykluczyć nerki.
Pierwsze bóle wystąpiły około 5 lat temu z mała aktywnością, obecnie ten bol jest silniejszy i odczuwam go codziennie.
Jestem zmęczony, oddechciewa sie wszystkiego, nie mogę normalnie pracować gdy zaczyna mnie boleć.
Proszę o jakakolwiek radę.
Może to głupie rozwiazanie ale do tej pory bol ustępować po wypicia piwa lub dwóch.
Pozdrawiam Krzysztof.
napisał/a: ratownik_0395 2012-03-07 18:23
Witam ;)
Objawy rzeczywiście sugerują kamicę nerkową. Należy więc powtórzyć usg (o ile to możliwe). Wiem po sobie, iż wykonywane w niedalekich odstępach 3 badania usg wnosiły coś innego do sprawy. Dostępne w aptekach środki p.bólowe, herbatki rozkurczające itp. powinny przynieść ulgę. W przypadku ostrych dolegliwości myślę, że najrozsądniej będzie zgłosić się do szpitala. W badaniu ogólnym moczu powinny pojawić się zmiany w postaci krysztalów (szczawianu wapnia, kwasu moczowego) w przypadku kamicy. Pozdrawiam ;)