Silny ból w kostce podczas chodzenia

napisał/a: ikonka2 2011-11-19 11:24
Witam,
Z góry przepraszam, jeśli problem był już omawiany, ale ja nie znalazłam takiego, więc piszę. Od kilku dni potwornie boli mnie kostka nad stopą podczas chodzenia, pewnego dnia obudziłam się z tym bólem. Kostka nie jest skręcona ani spuchnięta, nie jest też ciepła w miejscu gdzie boli. Gdy leżę lub siedze- nie boli. Gdy chodzę ból promieniuje w stronę palców stóp i w strone łydki. Podczas chodzenia mam wrażenie że scięgno jest jakby za krótke, ale nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu ze stopą. W okolicach kostek mam popękane naczynka i kilka widocznych żył (mam 30 lat) Poradzcie mi czy udać się z tym do lekarza (dopiero w poniedziałek), czy przeczekać. Być może nie jest to poważna sprawa, ale naczytałam się o zakrzepicy i trochę się boję.
Dzięki za wszelkie porady.
napisał/a: augustyn888 2011-11-19 12:04
ikonka napisal(a):Witam,
Z góry przepraszam, jeśli problem był już omawiany, ale ja nie znalazłam takiego, więc piszę. Od kilku dni potwornie boli mnie kostka nad stopą podczas chodzenia, pewnego dnia obudziłam się z tym bólem. Kostka nie jest skręcona ani spuchnięta, nie jest też ciepła w miejscu gdzie boli. Gdy leżę lub siedze- nie boli. Gdy chodzę ból promieniuje w stronę palców stóp i w strone łydki. Podczas chodzenia mam wrażenie że scięgno jest jakby za krótke, ale nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu ze stopą. W okolicach kostek mam popękane naczynka i kilka widocznych żył (mam 30 lat) Poradzcie mi czy udać się z tym do lekarza (dopiero w poniedziałek), czy przeczekać. Być może nie jest to poważna sprawa, ale naczytałam się o zakrzepicy i trochę się boję.
Dzięki za wszelkie porady.



Przyczyn może być kilka i na pewno warto by się było wybrać do lekarza.Jeżeli nie było w tym miejscu urazu,a bywały okresy z chwilami długiego przebywania w pozycji siedzącej lub leżącej(np.długie podróże samolotem,autobusem itd.)wówczas może się rozwijać zakrzepica,może być sprawa rozwijania się choroby zwyrodnieniowej,a ponadto(chociaż to wątpliwe,z uwagi na brak obrzęku i stanu zapalnego objawiającego się zaczerwienieniem)można wykonać badanie z krwi na poziom kwasu moczowego w kierunku dny moczanowej.To tak ogólnie.Tak czy inaczej warto udać się do lekarza,jeżeli ból jest dokuczliwy,by zrobić badanie lub RTG tej okolicy.Można sobie być może pomóc póki co,aspiryną(zapobiega zakrzepom)lekami z grupy NLPZ,lub smarowaniem tej okolicy dostępnymi kremami,żelami lub maściami powodującymi rozkurczanie,i działające przeciwzapalnie.
Pozdrawiam.