Silny ból prawego barku, od 5 miesięcy

napisał/a: Vroxan 2011-01-06 19:28
Hmm a może ktoś wypowie się troszkę więcej w tym temacie. Rozumiem że lekarzowi mam wspomnieć o urazie szyi? Czy to będzie mało istotne w tej sytuacji?
napisał/a: Vroxan 2011-01-12 09:46
Dzisiaj odwiedziłem ortopedę.. po zbadaniu.. pomachaniu rękami i naciskaniu.. stwierdził, że jest to przeciążony zaczep bicepsa? Dał mi skierowanie na fizjoterapię i powiedział żeby smarować maściami.. dodał, że tego nie wyleczę szybko, że to będzie raz bolało raz nie bolało .. Wiecie może coś więcej na ten temat? Jaką mam sobie przerwę zrobić od ćwiczeń? Albo co robić aby przyspieszyć powrót do zdrowia.. Gdyż zarejestrowałem się do lekarza.. aby przepisał mi jakieś zabiegi to było miejsce dopiero za dwa tygodnie..
karaluszek1986
napisał/a: karaluszek1986 2011-01-21 21:17
Witam,
Mam codziennie podobne bóle które opisujecie. dodatkowo mam osłabiona siłę mięśni, drętwienie i skurcze palców. Przy silnych napadach nie mogę podnieść szklanki z woda. Po tym co już się dowiedziałam przyczyna takich bólów może być właściwie wszystko. Dużo dzwigam w pracy i sadziłam ze to połączenie zwichrowanego kręgosłupa odc szyjnego i lędźwiowego ale okazało się że to wcale nie musi mieć zwiazku ;/
I nadal boli i chyba czas wybrać się z tym do specjalisty...
Jeśli ktokolwiek z was rozwiąże ta zagadkę proszę dajcie mi znać na karolina.drezek@gmail.com
A jeśli to mnie diagnozując pierwsza na pewno podzielę się z wami wynikiem.
napisał/a: leonidasis 2011-01-28 17:52
Witam serdecznie,
Kolego grassoalvaro (i inni cierpiący), rozumiem uciążliwość związaną z bólem barku, bo sam miałem podobny problem. Kiedyś na siłowni miałem kontuzję i ciągnęło się to potem przez wiele m-cy przyspażając mi bólu i nerwów. Pomagały mi i pomagają nadal ćwiczenia jogi, to prawdziwe błogosławieństwo (polecam), ale tak naprawdę to wyciągnął mnie dopiero z tej i z kolejnych kontuzji właśnie kręgarz.
Abstrahując od fobii związanej ze światem medycyny niekonwencjonalnej, gdyby nie ludzie którzy znają się na rzeczy i w niekonwencjonalny sposób pomagają bliźnim, wielu z nas naprawdę miałaby problem ze swoim zdrowiem, bo medycyna akademicka, choć ciągle się rozwija i chwała jej za to, daleko jej jeszcze do rozumienia człowieka, a w tym jego ciała.
I choć słyszałem, że ludzie spotykają z brakiem kompetencji czy doświadczenia w osobie kręgarza (może właśnie przez brak zaufania do nich, wszak zbieramy to co siejemy), jednak mogę zaświadczyć swoim przypadkiem, że są w Polsce fachowcy, którzy znają się na tej sztuce i bardzo pomagają ludziom. Mnie osobiście nie raz kręgarz ustawił kręgosłup wyciągając mnie z bolesnych objawów rożnej maści, które nijak wskazywały na problem z kręgosłupem (m.in. z bólu lewego barku). Jestem też przekonany, że seria wizyt u właściwej osoby (polecam człowieka z Gdyni) wyciągnęła by wielu z takich problemów. W sprawie namiarów proszę się kontaktować na priv ("nick_z_forum"vppl). Zdrowia życzę!
napisał/a: BARCZEK 2011-02-03 00:08
Vroxan
Twoje dolegliwości są podobne do moich, choć pewnie dzieli nas duża różnica wieku, ale też kiedyś grałem w siatkę i też miałem silny, kujący ból barku szczególnie przy ścinaniu. Tylko wtedy szybko mijał. Po latach ból powrócił.Bolało przy wysiłku ale także w spoczynku(szczególnie nocnym). Po bujaniu się po wielu lekarzach, blokadach, rechabilitacji, jeden trafił w sedno i skierował mnie na rezonans, który potwierdził jego przypuszczenia - zespół cieśni barkowej. Podobno jedynym rozwiązaniem jest operacja. Resztę znajdziesz w necie. Dodam, że gdy się oszczędzam to mnie tak nie boli ale wystarczy trochę wysiłku i nocka nie przespana. Czy ktoś z was próbował rehabilitacji metodą fali uderzeniowej?
napisał/a: meduzka 2011-02-17 17:49
witam ,

do "Karaluszka1987 " ---- mam podobne objawy do twoich , zaczeło się to 2 tygodnie temu , cały czas odczuwam ból w lewym barku , takie kucie igłą i pulsujący ból .
Żadne przeciwbólowe nie pomagają , maści też ( np. ben gaj a jest silny ) zaczynam odczuwać drętwienie całej ręki .
Wydaję się jakbym miała za krótkie ścięgna w palcach - bo prostowanie palców idzie dość opornie .
Miałam dzisiaj się zarejstrować do internisty ............ ale po przeczytaniu tych postów to mi się odechciało
" grassoalvaro " !!!!! szczerze współczuję i podziwiam za upór w walce ze #służbą zdrowia #
to ja wtakim razie sobie jeszcze pocięrpię
" KARALUSZKU1987" NAPISZ PROSZĘ CO STWIERDZONO U CIEBIE ??????????????/

pozdrawiam wszystkich CIERPIĄCYCH
napisał/a: Vroxan 2011-04-12 08:39
BARCZEK
Dokładnie ja mam tak samo jak Ty.. zaraz poczytam o tym zespole cieśni barkowej. A ja w tym czasie byłem u dwóch ortopedów jeden stwierdził przeciążony przyczep bicepsa.. gdzie dla mnie to bajka.. bez prześwietlenia itd. więc wybrałem sie do innego lepszego już specjalisty. Zrobił mi prześwietlenie i stwierdził zespół bolesnego barku. Chodzę na rehabilitacje już tydzień mam jakieś DD jonoforezę i laser i jakoś nie ma poprawy ból przy pewnych ruchach jest ten sam. Nie wiem co myśleć na ten temat. Za kilka dni skończę rehabilitacje i pewnie dalej będzie to samo. Pielęgniarka zaproponowała mi tapy że mi przylepi na bark aby go odciążyć. Co myślicie na ten temat?
napisał/a: SiLverTmT 2011-04-15 08:26
Witam,
Ja mam podobny problem co Vroxan.
Trenuję siatkówkę, podczas ataku ból barku jest niesamowity, tak jak by ktoś przywalił mi młotkiem w obojczyk. Dodam iż po ok. 1 minucie ból się zmniejsza, można grać dalej ale przy kolejnym ataku sytuacja się powtarza.
Efekt jest tego taki że siła ataku zmniejsza się co najmniej o połowę, nie mówiąc o tym iż gra nie sprawia już przyjemności

Po treningu boli cały bark. W nocy spokojnie mogę spać, w odróżnieniu do Vroxan'a rano również czuję tylko lekki ból, który zazwyczaj mija po jednym dniu. Zauważyłem że jak zataczam ręką okręgi to coś mi strzela w barku.

Dodam iż żadne magiczne maści rozgrzewające, żadne Bengaje oraz Fastumy nie pomagają, intensywna rozgrzewka tego barku również.
Pare miesięcy temu skręciłem nogę i miałem przerwę w graniu przez ok 1,5miesiąca. Po wyjściu na boisku dalej to samo :(

Może jakieś sugestie co to może być i jak to leczyć, co robić?

Na dzień dzisiejszy zamierzam zapisać się do lekarza rodzinnego który pewnie skieruje mnie do specjalisty.
Póki co, ponieważ jestem leworęczny to zamierzam się przestawić na prawą rękę. ( ta nie boli :) )

Moim zdaniem tak na chłopski rozum przyczynę tego wszystkiego widziałbym może w jakiejś przerośniętej kości obojczyka która podczas ataku ociera o inną ? sam nie wiem

Napiszcie co się zmieniło w waszych sytuacjach,
Pozdrawiam
napisał/a: Amc 2011-07-06 12:56
Mam ten sam problem, co Wy wszyscy. Ból prawego barku ... Tylko że ja jestem młodsza od Was. Mam niecałe 18 lat, a boli mnie od roku. Byłam u chirurga, skierował na prześwietlenie barku. Później do ortopedy, ten nic nie stwierdził, tylko wysłał mnie na rehabilitację. Jakiś laser, coś zimnego i 15 min ćwiczeń. Pomogło na jakiś czas, ale teraz znowu boli. Najgorzej jest rano, kiedy wstaje. Ból się nasila kiedy przez długi czas nie ruszam ręką, a boli tak, że aż mi się płakać chce. A i rehabilitant powiedział, że to może być spowodowane tym, że śpię przez całą noc lub jej większość na jednym boku, i to jest prawda, bo tak spałam. Ale teraz już tak nie śpię, a boli nadal. Miałam też prześwietlenie kręgosłupa i mam skrzywienie lewostronnę kr. lędźwiowo-piersiowych. Boli mnie też czasem serce, i coś po prawej stronie (prawie pod samą pachą). Plecy bolały mnie w okresie szkolnym, ale myślę, że to przez noszenie torby i siedzenie na tych niewygodnych krzesłach. Idę jutro do lekarza bo już nie wytrzymuję, i podam mu tych pare chorób co tu podaliście. Zobaczymy co powie ..
napisał/a: hightower1980 2012-01-14 23:30
Witam serdecznie.
Ja rowniez walcze z bolem barku juz od paru m-cy a wlasciwie juz paru dobrych lat. Wszystko zaczelo sie pare lat temu, gdy podczas wykonywania cwiczen na silowni na barki, w czasie wyciskania sztangielek siedzac, po wykonaniu kilku powtorzen w prawym barku zaczalem odczuwac bol jakby ktos wbijal mi igle w bark co powodowalo iz prawa reka nie moglem w zaden sposob kontynuowac cwiczenia. Lecz bol ten pojawial sie tylko przy pewnych cwiczeniach a ja przyznam szczerze ze wtedy to zlekcewazylem, gdyz zastapilem to innymi cwiczeniami. Przez ostatnie pare lat natomiast zajmowalem sie wioslarstwem az do zeszlego lata i ten bol barku tak mi nie dokuczal. Natomiast nagle pogorszenie nastapilo ok 4 m-cy temu. Nie tylko pojawil sie o wiele mocniejszy bol barku, ale tez odczuwam silne nieprzyjemne mrowienie promieniujace od barku az do palca wskazujacego i srodkowego prawej reki.
Szczegolnie jest to odczuwalne w czasie schylania sie, np. podczas wiazania sznurowadel ale takze podczas jazdy samochodem lub ogladania TV. Poza tym co jest bardzo irytujace zauwazylem ze podczas ogladania TV lub przed pojsciem spac czesto "wierce sie" jakby szukajac odpowiedniej pozycji, tzn. takiej w ktorej nie odczuwam bolu barku. Nie wspominajac juz o tym ze moge zapomniec o spaniu na prawym barku.
Jak do tej pory przeprowadzilem badania rentgenowskie oraz USG barku ktore nie wykazaly zadnych nieprawidlowosci. Otrzymalem takze jeden zastrzyk sterydowy oraz wykonywalem rozgrzewanie barku co jednak niewiele pomoglo. W chwili obecnej czekam na wykonanie rezonansu magnetycznego gornego odcinka kregoslupa ktore nastapi w przyszlym tygodniu. Mam nadzieje ze ono cos wykaze gdyz bol zaczyna coraz bardziej dokuczac i zaczynam sie juz troche niepokoic obecna sytuacja.
Jesli ktos z Panstwa mial juz podobne klopoty z barkiem to bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie lub pomoc co do przyczyny tego schorzenia.
napisał/a: kubon89 2012-02-13 00:58
Witajcie!
Widzę że sporo osób ma trudny do wyleczenia bark.
Opiszę swoja sytuację bo widzę że coraz częściej pojawiają się tego typu posty. Być może ktoś w końcu pomoże.

Cała sytuacja zaczęła się początkiem tego roku na siłowni podczas ćwiczenia na barki coś nagle ukuło w mięśniu naramiennym, przy następnym ćwiczeniu Ból pojawił się ponownie więc zakończyłem trening. Mija już półtora miesiąca od tego czasu a poprawy nie widać.
Ból taki sam jak koledzy powyżej pisali. Kujący nie odczuwalny w codziennych czynnościach jedynie podczas podpierania się, napisania mięśni barku, ostatnio próbowałem ruszać tym barkiem z lekkim obciążeniem ale dalej bez zmian. U lekarza rodzinnego byłem to przepisał mocne tabletki przeciwzapalne i -bólowe ale od razu żołądek czułem wiec po paru dniach odstawiłem, wybrałem się do ortopedy zrobiono zdjęcie barku lekarz nawet nie popatrzył na to specjalnie a już powiedział że jestem młody i się zagoi. Smaruję cały czas bark, zażywam tabletki na stawy ale wszystko to bez skutku.
Być może coś z kręgosłupem może być bo ostatnio jak rękami nastawiałem kark (jakoś miesiąc po kontuzji) to nagle taki mocny ból w szyi się pojawił promieniujący w stronę barku, trwało to z 3 dni i przeszło, ale bark nadal nie jest sprawny.

Jak ktoś coś wymyśli to proszę dać znać. Trzeba wszystkiego próbować.
Osobiście myślę o wizycie u kręgarza, kiedyś mi pomógł przy zapaleniu spojówek oczu przez 2 miesiące antybiotyki różne brałem i nic a po wizycie na następny dzień było już trochę lepiej aż w końcu całkowicie przeszło. Być może i tym razem kręg uciska jakiś nerw a to promieniuje na bark.

Pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. ;)
napisał/a: ludapokorska 2012-09-14 11:45
Słuchajcie podczas szukania fizjoterapeuty, który pomoże mi przy tym uciążliwym schorzeniu. Natrafiłam na ten artykuł przygotowany przez fizjoterapeutów z miejsca do którego trafiłam czyli www.fizjoklinika.com
Jestem już po 2miesięcznej sesji rehabilitacyjnej i bóle ustąpiły. Dlatego tez postanowiłam podzielić się z państwem tą miłą wiadomości. Może i komuś jeszcze pomoże FIZJOKLINIKA.
Przy okazji pozdrawiam cały przesympatyczny zespół. Klimat, który tworzycie zachęca do odwiedzania Waszej kliniki pomimo niesprzyjających okoliczności jakimi są choroby schorzenia i urazy
L. POKORSKA
http://www.fizjoklinika.com/zespol_ciesni_podbarkowej.html
Zespół cieśni podbarkowej
Zespół cieśni podbarkowej (ang. Subacromial Impingement Syndrome- SIS) jest jedną z najczęstszych dysfunkcji powodujących ból przednio-bocznej części stawu ramiennego. Blisko połowa przypadków dolegliwości ze strony barku związana jest z cieśnią podbarkową nazywaną także ciasnotą podbarkową, czy konfliktem podbarkowym. Objawy konfliktu mogą być bardzo zróżnicowane i często współistnieją z innymi patologiami. Wpływa na to miedzy innymi złożona biomechanika kompleksu całej obręczy barkowej.
Anatomia
Przestrzeń podbarkowa jest to obszar okolicy barku ograniczony od strony górnej wyrostkiem barkowym, więzadłem kruczo-barkowym, wyrostkiem kruczym łopatki oraz stawem barkowo-obojczykowym. Od strony dolnej przestrzeń ogranicza głowa kości ramiennej wraz z częścią guzka większego. W przestrzeni znajduje się kaletka podbarkowa, mięśnie należące do stożka rotatorów oraz ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia. Wielkość przestrzeni średnio wynosi od 1 do 1,5 cm. Podczas uniesienia kończyny górnej dochodzi do fizjologicznego zmniejszenia jej wielkości do 5mm.
Etiologia i symptomatologia
Dolegliwości związane z cieśnią podbarkową najczęściej dotykają osoby po 40 roku życia wykonujących dużo ruchów nad głową, najczęściej związanych z pracą zawodową. Często spotykamy je także u młodych sportowców tj.: miotaczy, pływaków czy tenisistów.
W wyniku zmniejszenia wielkości przestrzeni podbarkowej podczas unoszenia kończyny do góry dochodzi do kompresji, miażdżenia struktur znajdujących się w jej obrębie. Dolegliwości bólowe najczęściej pojawiają się podczas unoszenia kończyny do góry. Długotrwałe drażnienie ścięgien powoduje stan zapalny, a także może prowadzić do ich uszkodzeń. Jeśli w wyniku zespołu cieśni dochodzi do stanu zapalnego w obrębie mięśni lub kaletki ból odczuwany jest w spoczynku, a jego zaostrzenie często następuje w nocy.
Jako przyczynę cieśni podaje się kształt wyrostka barkowego. Jego rola w etiologii powyższej patologii nie jest jednak do końca pewna. Generalnie wyróżniamy 3 typy wyrostka: prosty, zakrzywiony oraz haczykowaty. Typ haczykowaty wydaje się mieć największy wpływ na zmniejszenie przestrzeni. Co więcej, zmniejszenie przestrzeni może wiązać się ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu barkowo-obojczykowego, na tle których powstają wyrośla kostne penetrującymi do przestrzeni podbarkowej. Inne pierwotne przyczyny mogą wiązać się ze zmianą w morfologii więzadła kruczo-barkowego
Do cieśni doprowadzają także dysfunkcje tkanek miękkich głównie mięśni stożka rotatorów. Praca tej grupy mięśniowej warunkuje prawidłowe ustawienie głowy kości ramiennej. Długotrwałe napięcie i przeciążenie mięśni doprowadza do migracji głowy kości ramiennej w kierunku górnym, a co za tym idzie zmniejszenie przestrzeni podbarkowej.
Prawidłowy ruch w stawie ramiennym oraz wielkość przestrzeni podbarkowej podczas unoszenia ramienia jest warunkowana pracą łopatki. Prawidłowy rytm łopatkowo-ramienny, czyli właściwe przesuwanie się łopatki po żebrach podczas ruchów ramienia, warunkuje odpowiednią wielkość przestrzeni podbarkowej. Zaburzenia w ustawieniu oraz prawidłowym ruchu łopatki mogą wynikać ze zmian w łańcuchu biomechanicznym, czyli w ustawieniu innych elementów narządu ruchu. Przykładem jest tu nadmierna protrakcja (wysunięcie do przodu) głowy, która może doprowadzić do SIS.