Silny ból łydki i drętwienie stopy

napisał/a: kiteek1 2009-01-11 19:09
Witam. Mam problem z prawą kończyną dolna. Od ponad 2 tygodni boli mnie okrutnie łydka,
a dokładnie coś głęboko w środku. Ból jest rwący,palący i doszło jeszcze drętwienie stopy.
Ból powstał nagle po nocy i tak zostało. Bardzo nasila się w nocy. Na nodze nie ma żadnych objawów,
nie jest czerwona, ani spuchnięta i nie jest tkliwa.Obie stopy są chłodne w dzień,czy w nocy. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Tramal 100,ketonal, Voltaren 100 i różne maści. Byłam u Neurochirurga i nogi mi nie oglądał tylko skupił się na krzyżu. Dostałam skierowanie na rezonans i termin 23 luty. Z leków nic nie dostałam , bo w sumie i tak silne biore. We wrześniu 2008 miałam zabieg usunięcia macicy. Ale ,to chyba nie ma nic z noga wspólnego. Na policzkach przy nosie pojawiły mi się jakby liszaje i łuszczy się na tym skóra. Może ,to od leków. Mam problem ,bo tak długi termin ,a łydka ciągle mnie boli. Nie wiem ,co mam robić.
napisał/a: kordian1 2009-01-11 20:36
Witam
Bardzo dobrze Pani zrobiła zgłaszając się do neurochirurga z opisanych przez Panią objawów mogę podejrzewać rwe kulszową (dokładna diagnostyka zawsze należy do lekarza posiadającego pełny wgląd do dokumentacji medycznej) z uciskiem na korzeń S-1, podczas oczekiwania na badanie prosze udać się do lekarza pierwszego kontaktu po ewentualne zastrzyki przeciwbólowe, a koniecznie do lekarza rehabilitacjida skierowanie na fizykoterapię (zabiegi przeciwbólowe typu diadynamik, interdyn itp.). Bez pewnej diagnozy proszę oszczędzać kręgosłup, po uzyskaniu wyniku czeka Panią rehabilitacjia ruchowa ale to także ze skierowaniem od lekarza rehabilitacji.

Pozdrawiam
napisał/a: kiteek1 2009-01-12 09:46
Bardzo dziękuję za odpowiedz i rade.