Silny ból głowy

napisał/a: david939 2016-06-08 10:55
Witam! Już trzeci tydzień z rzędu boli mnie głowa - prawa skroń/oczodół, czasami promieniuje do szczęki. Najczęściej występował codziennie lub co drugi dzień w godzinach wieczornych, ostatnio nawiedził mnie również w pracy. W tamtym roku była dokładnie taka sama sytuacja, z tym że nie pamiętam w jakim miesiącu to występowało. Poniżej kilka uwag które wypisywałem przez ostatnie dwa tygodnie:
- zaczyna się nagle i szybko nasila
- kłujący
- za okiem, skron i czasami szczęka
- byłem u okulisty rok wcześniej ok. 2 miesięcy po podobnych bólach i nie ma objawów jaskry
- boli przez kilka tygodni, najczęściej dokładnie co drugi dzień
- 2h po wzięciu ibuprofenu 400mg nic sie nie zmieniło, siedziałem z głową opartą na rękach i zamkniętymi oczyma

Byłem u internisty i dostałem skierowanie na badanie krwi oraz do neurologa i okulisty. Co to może być?
napisał/a: magda906 2016-08-11 12:07
Witam.
Zrób badania i wybierz się do neurologa, bo może to być migrena, wizyta oraz rozmowa na pewno może pomóc zdiagnozować problem. Nie ma się czego wstydzić bo coraz więcej osób się leczy. Dobrą opinią cieszy się PsychoMedic w Warszawie. Możesz zarejestrować się online 24h 7 dni w tygodniu. Można również przedzwonić 22 253 88 88.
napisał/a: Doris9 2016-11-13 16:52
ja znalazłam ostatnio ciekawy artykuł na temat migreny..Bóle migrenowe to rzadko występujący, ale bardzo uciążliwy problem dla osób na nie cierpiących. Szacuje się, że dotykają kilkunastu procent mężczyzn i nawet jednej trzeciej kobiet. Na ślad nieznanych dotąd przyczyn migreny wpadli naukowcy z San Diego, którzy połączyli jej występowanie ze zwiększoną obecnością pewnego szczepu bakterii w organizmie. Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego przyjęli za punkt wyjścia swoich analiz związek dużego stężenia azotanów w diecie z migreną. Taką tezę potwierdza skład pokarmów najczęściej sprzyjających występowaniu silnych bólów głowy, takich jak warzywa liściaste, wino, wędliny oraz czekolada....poczytaj sobie ten artykuł...ciekawy, moze coś ci podpowie, pomoze...https://www.doz.pl/czytelnia/a12741-Migrena_moze_miec_zwiazek_z_bakteriami