Silny atak alergii, a wyjazd... ogromny problem

napisał/a: Adrwojt 2013-06-19 09:45
Witam,
zarejestrowałem się na forum ponieważ nieraz użytkownicy pomogli mi w kłopotliwej sytuacji.
Dokładnie za 9 dni rozpoczynam motocyklową podróż dookoła Polski. Termin niezmienny, sponsorzy/partnerzy załatwieni i muszę się wywiązać z umowy.

Problem w tym, że jakieś 3tyg temu odkryłem że mam alergię. Przez miesiąc czasu myślałem że znowu jakieś cholerne przeziębienie, ale kichanie się nasiliło. Gdy zaczynałem kichać w Szczecinie to przestawałem w Dąbiu... z nosa leciało jak z kranu. Oczy zaczęły swędzieć. Diagnoza jednoznaczna - alergia na pyłki, ponieważ szczególnie gdy przebywałem w ogródku doświadczałem w/w objawów.
Szybko tel. do lekarza coby umówić wizytę... termin dostałem gdzieś na połowę lipca. Podziękowałem.

Kupiłem otrivin i zyrtec. Wykorzystałem 10 tabletek, alergia się unormowała. Nadal występują typowe objawy ale w mniejszym stopniu. Skończył się zyrtec, kupiłem "Flonidan control" - polecony przez farmaceutkę. Biorę go już 7 dni i nie działa. Owszem, hamuje objawy ale:

- muszę psikać 3-4 razy dziennie otrivin (często po 2-3 psiknięcia) aby nos się w ogóle odetkał
- codziennie budzę się o 4-5 w nocy bo nie mogę wytrzymać z zatkanym nosem. Odczuwam jakby moja głowa była 3 razy cięższa.
Odetkanie nosa o tej 4-5 w nocy zajmuje jakieś 15 min. Czasami 5 dawek otrivinu to za mało żeby ta wydzielina się rozpuściła....


Proszę o jakąkolwiek pomoc, polecenie jakiś leków, cokolwiek... cierpię niemiłosiernie z powodu cholernych pyłków :(

Pozdrawiam.
napisał/a: calawtrawie 2013-06-20 22:10
Otrivinu nie wolno stosować dłużej niż 5, 6 dni, bo później będzie większy problem - katar polekowy. Do nosa można na alergię bez recepty Euphorbium albo poprosić rodzinnego na receptę o Avamys lub Buderhin, sterydy miejscowe typowe na alergię. Mój syn jest aleergikiem na pyłki traw. W sezonie kicha, smarka się, ma zapalenie spojówek. Dostaje właśnie Avamys i Amertil i wtedy zero objawów. Amertil to to samo co zyrtec, ale tańszy.
napisał/a: Krzysiek1995 2013-06-20 22:46
Też jeżdżę motocyklem i dam ci jedna radę - prócz zyrteku - sporo pomaga częste opłukanie woda twarzy łacznie z dziurkami od nosa, na jakis czas jest ulga, a poza tym trzeba sie niestety przyzwyczaić.
napisał/a: sitak23 2013-06-22 03:12
spróbuj loratadyne !!!!
napisał/a: Arvi 2013-06-28 23:02
Nie polecam Amertilu - niektore leki przeciwalergiczne mogą nie działać, nalezy szukac innych leków np. Claritine (składowa leku to lotadaryna)
Poza tym niektorzy maja bardzo duza sennosc po amertilu i lekach tego typu podobnych.
napisał/a: laranjo 2013-07-24 14:19
widzę że telfexo jeszcze nie próbowałeś, mi to pomogło to polecam. Poza łagodzeniem reakcji alergicznych jest fajne bo nie 'usypia' jak to czasami mają w zwyczaju takie leki.
napisał/a: Daww 2013-09-23 14:38
Też jestem alergikiem i uwierz mi, wiem co to znaczy kichać 8 razy pod rząd… Poza standardowymi lekami na alergię polecam Ci wodę morską w spray’u. Ja używam Sterimar izotoniczny. Jest w 100% naturalny, także bez problemu możesz go brać 5 razy dziennie. Oprócz tego bardzo dobrze oczyszcza nos z alergenów przy jednoczesnym nawilżaniu.