silne zaparcia

napisał/a: wiolka1989 2015-02-16 14:44
Witam
Czy ktoś zna skuteczne metody na zaparcia. Biorę błonnik, jem dużo warzyw owoców, ciemne pieczywo i nic nie pomaga.
napisał/a: Konstans 2015-02-16 15:03
wiolka1989 napisal(a):Witam
Czy ktoś zna skuteczne metody na zaparcia. Biorę błonnik, jem dużo warzyw owoców, ciemne pieczywo i nic nie pomaga.


Nic nie pomaga?
Nie dziwi mnie to wcale, ponieważ jesz produkty, których twój organizm nie chce.
Jesz coś, co powoduje stan zapalny, jelita się buntują, masz upośledzoną perystaltykę i efekt ... znasz z autopsji.
Odpowiednia dieta to podstawa.
Wiem, powiesz - jem zdrowo!
A ja Ci odpowiem, gdyby tak było nie miałabys zaparć. Serio.

Napisz dokładnie co jesz?
Jeśli zaczynają się jakiekolwiek kłopoty z uk. pokarmowym - nalezy odstawić nabiał i gluten! kategorycznie i bezdyskusyjnie. Przynajmniej na 2-3 m-ce i obserwować organizm.
Pozdrawiam :)
napisał/a: wiolka1989 2015-02-16 15:45
Jabłka, marchewki, kiwi, gruszki, brzoskwinie kupiłam błonnik wypijam 3 litry płynów
napisał/a: Konstans 2015-02-16 17:37
wiolka1989 napisal(a):Jabłka, marchewki, kiwi, gruszki, brzoskwinie kupiłam błonnik wypijam 3 litry płynów


co mi tutaj wymieniłaś?
deser? dania główne, przegryzki?
chcę poznać wszystko, co jesz?
ilośc płynów pożądana :)
napisał/a: wiolka1989 2015-02-17 07:54
Witam
To mój dzisiejszy jadłospis
3 kromki chleba białego 3 plasterki szynki pomidor, mały jogurt,
Drożdżówka,mały kubuś, zupa pomidorowa, ziemniaki kotlet mielony buraki
Maślanka, kiwi, jabłko, 2 bułki kajzerki, 4 plasterki szynki i sera żóltego ogórki konserwowe i czasami zależy do której siedze to jakieś owoce lub warzywa, i ten błonnik biore 3 razy dziennie
Dodam że mam niedoczynność tarczycy, padaczke na którą mam depakine
napisał/a: Konstans 2015-02-17 13:33
Już sama niedoczynność sprawia, ze metabolizm jest nieco spowolniony. Ale nie powinno się nieustannie przyjmować syntetycznego błonnika. Ten z warzyw i owoców powinien Ci wystarczyć !!! Tak nas stworzyła natura. Początkowo pewnie działa ale teraz już nie ! wiesz dlaczego? bo jelita się rozleniwiły a Ty im w tym pomogłaś :/
Jesz źle !!!
Wyrzuc nabiał, bo nie ma nic gorszego jak własnie on. Białe pieczywo ? po co?? dlaczego? zero wartosci.
Każdy kto tu dłużej przebywa wie, że jestem gorliwą przeciwniczką glutenu i nabiału, bo przez nie własnie zaczęła się moja choroba. I setek innych ludzi na tym forum
Jak tylko odrzucisz te dwa szkodliwe produkty, wszystko się ureguluje.
Jedz warzywa, mniej owoców i białko. Kasze bezglutenowe, jak gryczana, jaglana , ryż. To jest lepszy błonnik. Musisz znów rozruszać perystaltykę jelit. da sie :)
A wędliny kupne - wybacz, szkoda komentować. sama chemia. Lepiej upiecz, usmaż, uparuj sobie kawałek mięsa.
napisał/a: wiolka1989 2015-02-17 13:40
No dobrze jeśli już zastosuje tą diete to może byc tak że np. 5 dnia nie będę w stanie sama się wypróżnić i co dalej mam czekać mi chodzi o coś takiego żeby doraźnie mozna było przyjąć bo nie będą się wchłanaiły leki i moje napady wzrosna do kilku dziennie
kannan
napisał/a: kannan 2015-10-04 18:16
Doraźnie można wypić dicopeg, ale to też lepiej stosować miesiąc, może dwa.