Silne pieczenie języka po grejpfrucie

napisał/a: Lilianka1 2014-02-11 21:02
Witam
Dziś po zjedzeniu grejpfruta zaczął strasznie mocno piec mnie język. Pieką mnie też dziąsła i nie mogę przełykać swobodnie śliny, a kiedy tylko dotykam językiem podniebienia, czuję mocne pieczenie i ból. Bardzo rzadko jem grejpfruty, jednak nie przypominam sobie żeby wcześniej mi się to zdarzało. Język mam trochę zaczerwieniony i wystają z niego grudki. Czy to reakcja alergiczna po grejpfrucie? Czy tak się dzieje po zjedzeniu kwaśnych produktów? Jak pozbyć się tego pieczenia?

Wolę uprzedzić pytania, często mam różnego rodzaju "wysypki" - takie jakby przebarwienia na twarzy po spożyciu różnych potraw, zwłaszcza po chlebie i papryce, makaronie, alkoholu i po ciężkostrawnych produktach takich jak pierogi czy hamburgery. Towarzyszą temu małe, do dużych problemy z żołądkiem i biegunki. Staram się ograniczać tych produktów, ale czasem jak coś takiego zjem to mam te objawy. Nie byłam u alergologa, ale muszę się zapisać..
Mam 23 lata i na nic nie choruję. Proszę o odpowiedzi bo pieczenie jest nie do wytrzymania.