Silne bóle żołądka po jedzeniu

napisał/a: basia19821 2012-02-29 21:21
Witam wszystkich,

mam poważny problem z żołądkiem. Silne ataki zaczęły się pod koniec grudnia. Ból pojawia się przeważnie ok godziny po jedzeniu. Przeważnie po kolacji choć zdarzyło się z dwa razy, że wystąpił po obiedzie. Ból przeważnie pojawia się po zjedzeniu czegoś smażonego, ciężkostrawnego bądź słodkiego. Już naprawdę nie wiem co mam jeść, bo się boję, że dostanę atak. Byłam u lekarza, przepisał leki. Nic nie pomogły. Poszłam do innego, też przepisał leki, też nic nie pomogły. Któregoś dnia dostałam taki silany atak, że pojechałam do szpitala. Tam zrobili badanie krwi i moczu, podali kroplówkę i stwierdzili, że to najprawdopodobniej zapalenie błony śluzowej żołądka, ale tylko gastroskopia może to potwierdzić. Zrobiłam więc gastroskopię (nie taki diabeł straszny...) i się okazało, że: błona śluzowa trzonu żołądka zaczerwieniona, w antrum drobnoguzkowa, co jest wynikiem zapalenia. Poza ty, lekarz brał wycinek na bakterie helicobacter pylori. Test wyszedł pozytywny. Z opisem badania gastroskopii miałam udać się do lekarza rodzinnego, który miał przepisać odpowiedni lek. Więc poszłam do lekarza rodzinnego. Pani doktor stwierdziła, że tą bakterię ma 90 % ludzi i nie ma jej co leczyć. A poza tym trzeba brać dwa silne antybiotyki naraz i nie wie czy ja to wytrzymam. Więc przepisała mi tylko Panprazol i jakieś tabletki na uspokojenie, bo stwierdziła, że mam nerwice żołądka, a lekarz na gastroskopii pewnie nic nie znalazł i tak tylko napisał w opisie o zapaleniu, żeby tylko coś napisać. Biorę te leki, które mi przepisała, ale nic nie pomagają. Wczoraj po kolacji znów dostałam atak. Dodam ,że ataki są tak silne, że leżę na podłodze skulona, dopóki ból nie minie. Taki ból trwa od 10 minut do nawet 2 godzin. Czy ktoś może wie co może być przyczyną takiego bólu? Ja już nie wiem co robić. Od dwóch miesięcy chodzę po lekarzach a poprawy nie widać. Poza tym mam silne bóle pleców, tak po środku, ból czasem przenosi się w dół. Ostatnio zaczęły mnie jeszcze boleć ręce i głowa. Mam duszności i czasem pojawia się ból w klatce. Mam dopiero 30 lat a czuje się jakbym miała jeszcze raz tyle. Normalnie ręce opadają...