silne bóle głowy odstawic leki ?

napisał/a: ~Anonymous 2009-02-21 22:07
witam. Od 2-ch lat lecze sie na nerwice.W tej chorobie raz jest dobrze a raz nienajlepiej. Miałam przeróżne objawy :, paniczny lęk przed nowymi sytacjami, lęk przed ludźmi, strach o własne życie i zdrowie po bóle żołądka, wymioty, drętwienia kończyn , trzęsące się dłonie. Po roku brania leków ( risset, Velafax,hydroksyzyna na uspokojenie, lek przeciw schizofrenii , lek na spanie oraz lek na poprawienie pamięci ) zaczęła boleć mnie głowa. Na dzień dzisiejszy biore risset oraz velafax i od ponad roku boli mnie głowa. Jestem w kropce. Mama powtarza mi zebym systematycznie brała leki wtedy ból w końcu ustapi, a chłopak powtarza mi ze powinnam odstawić leki i spróbowac funkcjonowac bez nich . Mówi mi tez ze gdybym odstawiła lekarstwa ból by zanikł.. Że organizm powinien odpoczac od leków bo te bóle głowy to sa tylko skutki uboczne brania leków. Nie wiem co mam robić .. kogo słuchac... CZasem wydaje mi się że pakuje w siebie leki truje swój organizm a tak naprawde nic mi nie jest bo od jakiegos czasu ..oprócz bólów głowy nic mi nie dolega . ......
napisał/a: iwi0 2009-03-07 21:24
jesli chodzi o samowolne odstawianie leków nie polecam. skonsultuj sie z lekarzem swoi, albo rodzinnym który dobierze leki na które nie bedziesz negatywnie reagowac(metoda prób i błędów-za pierwszym czy drugim możesz miec skutki uboczne, ale na przykład 4 może byc ok). jeśli masz możliwosc wybierz sie do psychologa behawioralnego, w nerwicach i lekach sprawdzają się dobrze-jestes jeszcze młoda szkoda sie męczyc z nerwicą.
napisał/a: iwi0 2009-03-07 21:31
generalnie na kazdej recepcie sa wypisane skutki uboczne- które wpływaja na niektórych ludzi, na niektórych nie-zalezy to od organizmu, dlatego lekarze dobieraja leki i zawsze powinni byc informowani o skutkach ubocznych. nie jestem zwolenniczka leczenia farmalogicznego przy nerwicach i lekach, ale jeśli tak postawil lekarz to trzyj sie tego, ewentualnie skorzystaj z porad innego lekarza i naprawde polecam psychologa behawioralnego, bo lęki które masz to lęk społeczny,a co za tym idzie lęk przed odrzuceniem , oceną i sytuacjami nieprzewidywalnymi, ośmieszeniem. chcesz na tym panowac, ale to sie udaje i dochodzi do dolegliwości somatycznych(twój organizm zaczyna pokazywac ze zle ci z tym-bóle nerwowe, drżenia itp.). terapia behawioralna powinna sobie z tym poradzic- w dosc krótkim czasie.
napisał/a: iwi0 2009-03-07 21:32
literówki mi sie wkradły-we wczesniejszym poście-miało byc-jak tak postanowil lekarz to sie tego trzymaj