SIBO - Zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego

napisał/a: 10G 2015-04-29 10:21
Witam.

Od około roku mam problemy jelitowe, dużo badań zostało wykonanych, w tym kolonoskopia, nic nie wyszło. Dopiero wczoraj zrobiłem wodorowy test oddechowy, i wyszło mi, że mam przerost flory bakteryjnej. Dodatkowo po paru godzinach od wypicia podanego płynu zaczęły się okropne wzdęcia, odbijanie, bóle głowy. Co w takim wypadku trzeba będzie teraz zrobić? Jakieś antybiotyki powinienen zapisać lekarz? To prawda, że powinno się je brać ponad 2 tygodnie?
Według osoby przewrowadzającej test odległość objawów w czasie pokazuje gdzie zlokalizowane są bakterie, i od tego zależy jaki należy podać antybiotyk. Ponieważ wielu lekarzy niestety nie do końca dobrze mnie diagnozowało, chciałbym tutaj uzyskać informacje, żebym wiedział jak później podchodzić do tego co zapisze lekarz.

I czy takie objawy po teście wodorowym może dawać coś innego, niż przerost niekorzystnych bakterii?
napisał/a: Krotkajaa 2015-05-02 16:06
Nie znam się dobrze na badaniach, ale wiem jedno - NIE BIERZ ŻADNYCH ANTYBIOTYKÓW. One niszczą florę bakteryjną.
Ja zażywałam Xifaxan i wcale mi nie pomógł. Musisz oczyścić organizm poprzez lewatywy bądź hydrokolonoterapię i stosować odpowiednią dietę. Według Małachowa http://pl.wikipedia.org/wiki/Giennadij_Ma%C5%82achow należy jadać warzywa (najlepiej surowe), owoce, kaszę, nasiona, ryż, zdrowe tłuszcze. Niektórzy zalecają też eliminację glutenu. Oprócz tego nie stosować żadnych leków. Ja jestem na takiej diecie i czuję się o wiele lepiej. Pozdrawiam.
napisał/a: 10G 2015-05-02 19:01
No raczej skoro mam niekorzystne bakterie w zbyt dużej ilości to należy je wybić antybiotykiem, a potem stosować probiotyki w celu uzupełnienia tych pozytywnych. Leczenie bakterii dietą to jak leczenie anginy sokiem.
napisał/a: Krotkajaa 2015-05-04 14:02
10G napisal(a):No raczej skoro mam niekorzystne bakterie w zbyt dużej ilości to należy je wybić antybiotykiem, a potem stosować probiotyki w celu uzupełnienia tych pozytywnych. Leczenie bakterii dietą to jak leczenie anginy sokiem.


Antybiotyki - z greckiego: anti – przeciw, bios – życie
Probiotyki - pro bios – dla życia Z tym, że te w tabletkach są nic nie warte, bo to tylko chemia, a najkorzystniejsze są w warzywach, owocach, kefirach, ale nie tych sklepowych tylko naturalnych, samoróbnych.
I nie jest to tylko moje zdanie. Na tym forum są osoby które również przechodziły to co ty i z własnego doświadczenia wiedzą, że antybiotyki i probiotyki w tabletach szkodzą.
napisał/a: wieszak 2015-05-04 15:38
Branie antybiotyków "w ciemno" na pewno nie jest wskazane, ale nie można też powiedzieć, że każdy antybiotyk i zawsze będzie szkodliwy - to przede wszystkim zależy co się robi dookoła tego antybiotyku, jaka jest nasza dieta i jakie pro i prebiotyki stosuje. Jak we wszystkim należy wypośrodkować i zachować logiczne myślenie, a już na pewno należy sprawdzić co tak naprawdę leczymy i leczyć to konkretnie - przepisywanie antybiotyków, bo "gardło jest czerwone" jest oczywiście straszne, ponieważ to może być wirusowe zapalenie gardła, na które antybiotyk nic nie pomoże, ale zaawansowana, potwierdzona grzybica to już co innego.

10G - przede wszystkim "przerost flory bakteryjnej" jest trochę mętną diagnozą. Jakie bakterie lub grzyby występują w nadmiarze, jakich bakterii brak? Od tego będzie zależeć Twoje leczenie, czyli przede wszystkim probiotyk i dieta, może nawet obejść się bez antybiotyków (chociaż należy pamiętać, że antybiotykiem jest również np. czosnek i oregano, a więc bardzo naturalne produkty). Tu ode mnie jeszcze podpowiedź, że grzybica nie zawsze jest wykrywalna w kale, lepiej spróbować badania z moczu.
napisał/a: Krotkajaa 2015-05-04 18:13
Polecam zapoznać się z teorią Dr. Coldwella na temat odżywiania https://www.youtube.com/watch?v=evnONu3Rqr8