Sertralina - powiklania.

napisał/a: Audifl 2014-09-26 11:22
Witam,

jestem chory na schizofrenie, zespol aspergera oraz zaburzenia obsesyjno kompulsywne. taki multi pakiet. :)

od dawna biore lek na schizofrenie. jest to abilify. pomaga mi i nie odczuwam po nim zadnych skutkow ubocznych.

2 dni temu odebralem przepisany przez lekarza dla mnie lek na zaburzenia obsesyjno kompulsywne. nazywa sie Sertraline. jest to sertralina. mieszkam w uk i dlatego taka nazwa leku - bo tutaj taka maja.

po zarzyciu 1 tabletki czyli 50 mg zaczalem odczowac bardzo przykre skutki uboczne takie jak: sennosc, jakiej nigdy dotad nie mialem (a z nienormalnie mocna sennoscia mam do czynienia na codzien bo choruje tez na chroniczne zmeczenie - tak w dodatku do tego psychotycznego multipakietu), ziewanie (tez nienormalnie czeste jak na mnie, chociarz normalnie bije rekordy w tej dziedzinie), uczucie mdlosci (chec wymiotowania), powiekszone zrenice i co najgorsza - pogorszony wzrok.

na nastepny dzien postanowilem nie przyjmowac tego leku juz wiecej.

mam kilka pytan zwiaznych z tymi powiklaniami.

czy odzyskam dawne widzenie czyli takie jakie mialem dopuki nie przyjalem tego leku?

jesli odpowiedz na pierwsze pytanie brzmi "tak" to po jakim czasie to nastapi?

generalnie chodzi mi tez o to czy moje widzenie sie poprawi do stanu sprzed przyjecia sertraliny gdy we krwi nie bede juz mial sertraliny, czyli czy nie jest to trwale uszkodzenie wzroku?

po jakim czasie we krwi nie bede juz mial sertaliny po jednorazowym zarzyciu dawki 50 mg?

Pozdrawiam,

Audifl