Serce czy nerwica?

napisał/a: karolajna899 2017-01-03 23:42
Witam
Mam pytanie chłopak 29lat. Wrzesień i październik praca fizyczna w Niemczech na jabłkach 10h dziennie. Chłopak zawsze waży 100kg po powrocie z Niemiec -10kg na wadze. Listopad przytył 5 kg. Grudzień dziś waży 87kg ponieważ ma dziwne objawy (teraz ma pracę siedzącą w zakładzie fotograficznym). Martwię się dlatego piszę. W grudniu zaczął mieć zawroty głowy, mówił że serce go boli, faktycznie serce wali mu jak dzwon wyczywam jak mam rękę blisko serca, ciśnienie wysokie 145/80 nawet czasem wyższe. Poszedł do kardiologa EKG Ok, na Echo wyszło że ma przerośniętą lewą komore serca i jakaś tam zastawka sie nie domyka ale lekarz powiedział że to małe wady dał więc tabletki na nadciśnienie. Faktycznie po 2 tyg. ciśnienie ma już 120/80 130/90. Jednak chłopak nadal ma zawroty głowy ciągle coś go boli a to serce, wątroba, nerki, noga...Ostatnio nawet było tak że o 3 rano wybudZil się że snu bo mu serce walilo 15 min uspokoił się i zasnął. Internista powiedział że to może być nerwica, jednak chłopak zawsze był wyluzowany i niczym się nie przejmował. Badania krwi wszystko ok, nawet na wątrobe miał zrobione i nerki też wyszło ok. Teraz ma skierowanie do otolaryngologa i na usg jeszcze brzucha i narządów. Jeśli tam nic nie wyjdzie to ja nie wiem... Może to jakiś pasożyt?a może jednak serce? Może Holter jednak coś wykaże czy jakieś specjalistyczne tomografie robić itd?
Dziękuję z góry za odpowiedzi