Septoplastyka - z czym to sie je?

napisał/a: jaczaq 2015-01-20 22:54
Witam serdecznie,

Od dwóch lat "wybieram się" na ten zabieg. Wczoraj u laryngologa otrzymałem skierowanie i postanowiłem w końcu się zapisać. Mam w związku z tym kilka pytań:

1) U znajomego w zeszłym roku podobno przeprowadzono ten zabieg metodą laserową (NFZ) - czy ten sposób jest mniej bolesny i czy u każdego ta metoda się sprawdzi?
2) Czy u każdego pacjenta poprawia się drożność przegród? Moja lewa strona bardzo słabo spełnia swoją funkcję... Czy efekty, po zabiegu są wyraźnie widoczne?
3) Kwestie wizualne - słyszałem, że u pacjentów z niesymetrycznym nosem (np. skrzywienie boczne), po zabiegu skrzywienie będzie jeszcze bardziej widoczne. Czy to prawda?

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
napisał/a: kasia971 2015-01-21 17:19
Najwięcej zależy od tego, kto będzie Cię operował, jeśli nic nie sfuszerują, to powinno być lepiej. Radziłabym poszukać na prawdę sprawdzonego specjalisty, żeby nie było gorzej, tylko lepiej.
napisał/a: jaczaq 2015-01-21 17:28
kasia971 napisal(a):Najwięcej zależy od tego, kto będzie Cię operował, jeśli nic nie sfuszerują, to powinno być lepiej. Radziłabym poszukać na prawdę sprawdzonego specjalisty, żeby nie było gorzej, tylko lepiej.


Planuję zapisać się do lekarza, który operował dwóch moich znajomych (oboje zadowoleni). Na necie również ma dobre opinie. Jednak wątpliwości, czy udać się na zabieg jak były, tak są...
napisał/a: kasia971 2015-01-21 17:34
Zależy jak bardzo Ci to skrzywienie przeszkadza. Jak nie bardzo, to daj sobie spokój, to jest zawsze narkoza, plus upływ krwi czyli osłabienie, do tego osłonowo antybiotyki, czyli też osłabiają.
napisał/a: jaczaq 2015-01-21 17:41
kasia971 napisal(a):Zależy jak bardzo Ci to skrzywienie przeszkadza. Jak nie bardzo, to daj sobie spokój, to jest zawsze narkoza, plus upływ krwi czyli osłabienie, do tego osłonowo antybiotyki, czyli też osłabiają.


Już się do tego przyzwyczaiłem, ale przy każdej wizycie u laryngologa, temat ten jest poruszany. W praktyce wygląda to w ten sposób, że jedna strona jest prawie nieaktywna... Wizualnie nos w dolnej części jest niesymetryczny, więc nie wiem czy ten zabieg mi pomoże...