sens brania leków alergicznych

napisał/a: sujka0906 2014-01-30 11:26
Witam;

Mam pytanie dotyczące niby alergii mojego dziecka, Nadia (2lata) często choruje na zapalenie oskrzeli w tym 2 razy miała zapalenie płuc które przesiedzieliśmy w szpitalu. Po pierwszej wizycie w szpitalu poszłyśmy do alergologa pani doktor przepisała nam leki alergiczne stwierdziła że skoro tak często choruje to podejrzewa u niej astmę oskrzelową po miesięcznej kuracji znowu trafiliśmy do szpitala z zapaleniem oskrzeli. Doktor zrobił nam dwukrotnie ige całkowite wyszło w normie, stwierdził że nie wie dlaczego alergolog przepisała leki alergiczne skoro u dziecka nie stwierdzono alergii i tez niemożna zrobić jej testów bo jest za mała, kazał skonsultować sens brania tych leków tym bardziej że nie zdały one swojego egzaminu.
napisał/a: gniewko2 2014-01-30 13:24
Witam,
mój syn też często chorował na zapalenie oskrzeli, które to w pewnym momencie już przechodziło na płuca. Pediatra zasugerował, że przyczyną może być alergia. Twoje dziecko ma 2 latka więc można wykonać test z krwi. Jest to badanie płatne niestety. Też taki robiłam dziecku i wyszło na co jest uczulony. Gdy już był starszy zrobiliśmy testy skórne, które potwierdziły test z krwi. Mały od przeszło 2 lat się odczula i (odpukać;) problemy z oskrzelami minęły.
Radziłabym zmienić alergologa. (My tez na początku trafiliśmy do lekarki, która po jednym kaszlnięciu dziecka przepisała leki astmatyczne....)
Pozdrawiam:)