Senność, zmęczenie

napisał/a: paulazabcia1 2011-03-11 22:25
Witam. Jestem 16-letnia dziewczyną i ostatnio zaobserwowałam u siebie duże zmęczenie w ciągu dnia. Zawsze miałam problemy ze wstawaniem rano, ale nigdy nie byłam taka senna w godzinach popołudniowych, czy nawet wieczornych. Może jest to spowodowane dość nieregularnym snem, ponieważ śpię max. 7 godzin, a czasem tylko 5 ( jestem w liceum i ilość nauki mnie do tego zmusza). Dietę wydaje mi się, że mam prawidłową, generalnie mam duży apetyt, powiedziałabym, że nawet bardzo, ale nie mam większych problemów z utrzymaniem właściwej sylwetki. Często mam w badaniach niedobór żelaza, więc również hemoglobiny, a to też wpływa na osłabienie organizmu.
Kiedyś trenowałam pływanie dwa razy dziennie, więc teoretycznie teraz powinnam być bardziej wypoczęta, ale mam poczucie, że jestem jeszcze bardziej ospała. Moja aktywność fizyczna się zmniejszyła, mimo, że nadal jest moim zdaniem dość spora - mam dziennie dwie godziny zajęć sportowych na sali.
Czytałam nieco o dystymii, część objawów się u mnie sprawdza. Czasem się zastanawiam, czy nie mam delikatnych objawów depresji. Nie myślę o samobójstwie, ale czasem mam poczucie beznadziejności. Ciągle czuję niedosyt, w szkole radzę sobie dobrze, tylko bardzo dużo wymagam od siebie w każdej dziedzinie życia, przez co się zniechęcam do niektórych rzeczy. Może do niektórych czynności brak mi motywacji, ale raczej słyszę od innych, że jestem osobą pracowitą.
Oprócz tego dodam, że mam ostatnio bóle stawów.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, co może być przyczyną tych objawów lub uda mu się to połączyć i odnieść do jakiejś choroby, byłabym wdzięczna za odpowiedź :)