senność, problemy z koncentracją, proszę o pokierowanie

napisał/a: kiksel777 2016-05-11 00:46
Witam. Mam 21 lat. Mam problem z chroniczną sennościa i zmeczeniem w ciągu dnia nawet po przespaniu sporej liczby godzin. Rano przez kilka godzin nie moge sie dobudzić, po południu i wieczorem równiez uczucie sennosci i zmeczenia do tego duże problemy z koncentracją taki jakby zamuł na mózgu. Praktycznie nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Gdy jestem w ruchu (w pracy) to jest troche lepiej chociaż wciąż występuje problem ze skupieniem na wykonywanych czynnosciach (lecz w mniejszym stopniu i uczucie sennosci zmniejsza się ale gdy tylko np. usiądę na chwile to dopada mnie ogromna senność i duże problemy z koncentracją, zmeczenie. Zrobienie czegoś po pracy (wczesniej szkole) jest praktycznie niemozliwe co strasznie ogranicza. Trwa to 2-3 lata. Myslałem ze to niedobór witamin, lecz nie pomogła suplementacja witaminy + magnez itp. Zrobiłem serie badań ogolnych, bardzo prosze o interpretacje. (Dodatkowe mniej dokuczliwe objawy to trądzik i umiarkowane wypadanie włosów)

Dużo czytałem i zastanawiam sie czy to może być niedoczynność tarczycy(lecz nie mam problemu z przybieraniem na wadze chociaż podobno to nie zawsze występuje), moje wyniki:

TSH 3,45 (0,400-4,000)
FT4 0,94 (0,78-2,19)
FT3 3,82 (2,60-5,40)

Słyszałem ze jak na mój wiek poziom TSH jest zbyt wysoki, Byłem z wynikami u endokrynologa ktory stwierdził ze wyniki mieszczą normie laboratoryjnej i nie ma mowy o zadnym leczeniu. Zlecił zrobić przeciwciała. USG Tarczycy - wielkosc itp w normie.

Powtórzyłem TSH i zrobiłem przeciwciała: (tsh po 2 miesiącach wzrosło)
TSH 3,860 (0,400-4,000)
Anty-TPO
napisał/a: kiksel777 2016-06-01 13:53
Pomoże ktoś ? ;/
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-06-03 20:53
Tsh lekko podwyższone a ft4 niskie to jest niedoczynność.
Radziłbym odwiedzić endokrynologa.
Anty tpo wyszło dobre więc raczej to nie będzie hashimoto a niedoczynność z niedoboru jodu
napisał/a: kiksel777 2016-06-14 13:17
Dziękuje za odp. A czy powinienem przed wizytą zrobić badanie na niedobór jodu ? Aby znów endokrynolog nie zbagatelizował sprawy ?
napisał/a: kiksel777 2016-06-17 00:49
Skoro to niedoczynność spowodowana niedoborem jodu, to czy mógłbym suplementować się jodem na własną rekę ? Jeśli tak to jaka dawka dziennie i po jakim okresie robić przerwę ?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-06-17 15:23
Przy takich wynikach wskazana jest wizyta u endokrynologa.
Tak może się suplementować a nawet jest to wskazane ... omega 3 , selen, zielona herbata itd
Tak, tpo normowe tutaj raczej nie ma hashi więc jod można brać
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-06-17 15:25
Na senność , koncentrację polecam suplement : Stress Control marki olimp.
Jest tam 8 ziół + magnez i witaminy, dobrze na mnie działa i świetnie pobudza.
Polecam.