seks po zażyciu Escapelle

napisał/a: nugel 2012-01-10 23:15
Witam,
mam pytanie dotyczące działania tabletki Escapelle, a mianowicie, wzięłam ją około 62 godzin po stosunku bez żadnego zabezpieczenia, po 24 godzinach od zażycia tej tabletki był kolejny stosunek, również niezabezpieczony, 'do końca'. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, z drugiego stosunku?
Dodam że przy pierwszym stosunku, był to 14 dzień od rozpoczęcia miesiączki, więc okres płody i jestem skłonna twierdzić, że było to w okresie po owulacji, co niestety nie jestem potwierdzone testem, a obserwacją ciała.

I proszę nie oceniać, bo raczej nie o to chodzi.
napisał/a: wikam2 2012-01-11 19:36
Czy escapelle zagęśiła śluz na tyle aby chronić przed ciąża z drugiego stosunku - nie wiadomo.
napisał/a: nugel 2012-01-11 23:41
a ewentualny test ciążowy, bo 3 tygodniach po stosunku, tak?
napisał/a: wikam2 2012-01-12 20:00
Yhy :)
napisał/a: nugel 2012-01-23 22:39
więc tak, okres przyszedł planowo, a po zażyciu Escapelle było kilka niezabezpieczonych stosunków, w tym 24 godziny po zażyciu oraz 48 godzin po, więc z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że albo mam "szczęście" albo po prostu Escapelle chroni także stosunki wyżej wymienione już po zażyciu tabletki :)
napisał/a: wikam2 2012-01-24 08:54
Nie wolno absolutnie zakładać, że escapelle bedzie anty na potem.
U Ciebie stalo się jak stało ale nie ma sensu dochodzić czemu i wysnuwać teorii.
Grunt, że jest okey! :)))
napisał/a: nugel 2012-01-26 00:41
oczywiście, zgadzam sie z Tobą, że nie jest to odpowiednie anty na potem, tylko chciałam zaznaczyć, jeśli któraś dziewczyna, miałaby taki przypadek jak ja, że jest nadzieja że tabletka zadziała :)
i taak, jest okej :)
napisał/a: wikam2 2012-01-26 09:46
Ja wiem co chciałaś powiedzieć i większość też :)
Tylko niestety często słychać o b. młodych dziewczynach, które po zażyciu escapelle myslą sobie, że teraz to dopiero można iść na całość no bo jest ochrona :D
Albo mają w domu taką tabletkę, nie używają anty po potem zjedzą przecież escapelle. Ale ona nie działą w 100%....takie myślenie jest zgubne.
I trzeba uważać co się pisze bo potem ktoś może to nieopatrznie zinterpretować nie w te stronę co trzeba :D
Raz jeszcze podkreślę, że przecież wiem iż chciałaś dodać otuchy i wiem o co chodzi :)
Pozdrawiam serdecznie!
napisał/a: natala907 2012-01-26 18:22
Mam pytanie. Moja sytuacja wyglada tak: okres skonczyl mi sie w piatek. Kochalam sie z chlopakiem w sobote ok 2 w nocy chlopak skoncczyl we mnie. W poniedzialek kochalismy sie jeszcze raz okolo 21 i tez skonczyl we mnie i ok 23 wzielam escapelle. Czy mozliwe jest ze tabletka nie zadziala?
napisał/a: wikam2 2012-01-26 19:27
Na ulotce masz napisane jaki jest stopień skuteczności.
A ile trwają Twoje cykle?
napisał/a: natala907 2012-01-26 20:55
tak wiem ale chciałam dow się czy ten drugi stosunek może bardziej przyczynić się do zajscia w ciąże i czy wogole mozliwe jest ze ta tabletka zadziala.
napisał/a: wikam2 2012-01-26 21:09
Z tego co piszesz to tabletki zażyłas przed owulacją wobec czego zadziałają.
Czy na 100% nikt nie wie ale z wielkim prawdopodobieństwem - tak.