ściekający śluz i bóle pleców

napisał/a: Grzegorzel 2014-04-04 19:39
witam, wiem ze podobne watki byly juz wczesniej, ale nie dokonczyly sie i urywaly w najbardziej oczekujacym momencie. Mam 29 lat od okolo 6 miesiecy borykam sie z nastepujacymi dolegliwosciami: przewialo mnie na motorze wyskoczyly mi odczynowo wezly chlonne(male gulki na szyi) dostalem antybiotyk "amoksiklav" gule zeszly, ale gardlo bylo ciagle i jest do dzisiaj zaczerwienione przekrwione,(musze to dodac choc moze sie wydac banalne ale dizen przed pzewianiem uzadlila mnie wrecz rozwscieczona osa a rana po niej niespotykanie dlugo bo okolo 1,5 miesiaca sie goila swedzialo tez okolo miesiaca, moze to jakas zmutowana osa?:/) po drodze przyszly zwyczajne objawy przeziebienia odkrztuszalem wypluwalem i po miesiacu stwierdzilem ze juz mi jest lepiej(choc ciagle mialem uczucie guli w gardle), nieiwem czy ma to znaczenie ale wciagu tego calego zaieszania bylem szczepiony przeiwko zoltaczce typu b-do zabiegu(inna historia).Po ok. miesiacu znowu wybralem sie na motor znowu mnie przewialo i to mocniej bo bylo zimniej wyskoczyly mi gule ale mniejsze i na krocej, znowu dostalem amoksiklav, ale juz nie pomogl mi do dzisiaj a minelo 6 miesiecy.pojawily sie za to kolejne objawy: przedewszystkim bole miedzy lopatkami przechodzace pod prawa lopatke czasami na piers , i co wazne bo juz ktos tu mial podobny objaw ze klucie w uszach(mnie osobiscie w lewym i przy wciaganiu powietrza nosem), pozatym ta ciagle wykrztuszana plwocina, ktora jest ewidentnie przezroczysta galaretowata, czesciej odkrztuszana rano, bardzo rzadko pojawia sie w niej zilonkawo zoltawy czop o gestej konsystencji jakby zbity katar(wowczas jesli uda mi sie takie cos odkrztusic to mam wrazenie jakby wszelkie objawy minely typu klucie w plecach i uszach)ale zdarzylo mi sie to raptem 3x wciagu 6 miesiecy, i to najczesciej po mocnym i gwaltownym zgrzniau organizmu wynikajacym np. z inrensywnej pracy.Robilem RTG pluc -niby ok, robilem morfologie-ok, bylem u laryngologa-niby wykryl zapalenie zatok obocznych(antybiotyk i niby ok)test na borelioze-ok, rtg kregoslupa -ok, rezonans kregoslupa-czekam na wynik bo przy okazji neurolog ....
napisał/a: Grzegorzel 2014-04-04 19:53
....czesc dalsza
neurolog wykryl niedowlad konczyn gornych a dolnych ruchy odgorne stad ten rezonans, ale bylem u rehabilitanta i powiedzila ze to niewlasciwe rozbudowanie miesni i stad tez te bolel uszu i plecow, aktualnie ciwcze pod katem "naprawy" tych miesni juz ponad miesiac nieiwem czy z jakims efektem bo dalej pobolewa i kluje w uchu, do objawow mozna dodac bardzo silny puls ze az rzuca mi glowa czasami od pulsu, mocno prpzekrwione oczy od ok.2 miesiecy(jakby ciaglel organizm dawal mi sygnaly ze cos sie dzieje), czesto wyskakujace zajady, czasami stany podgorackowe do max.37st.mierzone pod pacha, zadyszka, uczucie zmeczenia.Objawow jest mnostwo i popadam w stan strachu, od niedanwa wydaje mi sie ze pobolewa mnie w mostku, po drodze inny zas lekarz wykryl rzekome zapalenie pluc, dostalem antybiotyk, ale objawy ciagle sa.Najbardziej sugeruje sie wyglaldem plwociny ktora wskazuje na gruczalakoraka, albo pochp ale robilem spirometrie i jakos w granicach norm wyszla.Chce isc na posiew i wymaz z gardla, moze w tym klucz, mam skierowanie na gastroskopie. NA podniebieinu miekkim poorbily sie male krosteczki wyczuwalne pod jezykiem, lekko widoczne w swietle(popdejrzewalem ziarnice)podejrzewalem grzybice , wydalem kupe kasy na lekarzy i nic mi nie pomaga.Nie umiem juz polaczyc tych objawow ze soba ale napewno sa niepokojace.Biore pod uwage nawet uzadlenie tej osy :(, moze to byc sardkoidoza tez trudna do wykrycia, eh nie mam juz na to sily do tego nerwy poteguja te objawy ktore mysle ze mozna rozdzielic na te zwizane z ukladem oddechowym i miesniowym jako teoria rehabilitanta, nawet jesli mam racje to miesnie nie maja wplywu na gardlo, plwocine, czerwone oczy, ciagle przemeczenie...prosze o pomoc
napisał/a: Grzegorzel 2014-04-04 19:57
wykorzystalem zdjecie "choregoDawida" to wlasnie on mial podbne objawy ale w 2009r teraz znalazlem jego post, nie ma znim kontaktu, on sam napisal ze to nieuleczlane i trzeba ssac olej slonecnzikowy, ja widze w tym podloze rakowe,moze ma ktos z nim kontakt zebym mogl sie dowiedziec na jakim etapie jest ów Pan?
napisał/a: joannanr1 2014-04-04 20:52
Posiew plwociny lub wymaz z gardła w kier.bakteriologicznym i mykologicznym to dobry pomysł.Od tego ja bym zaczęła.Prawdopodobnie masz ciągle zapalenie zatok - trzeba to sprawdzić moim zdaniem.
napisał/a: Grzegorzel 2014-04-04 20:54
tak wlasnie wyglada omje gardlo, mysle ze jest coraz gorzej od jakiegos czasu...
napisał/a: joannanr1 2014-04-04 23:09
Wg mnie i z mojego doświadczenia powinieneś:
-zrobić posiewy tak jak pisałam
-gastroskopia (wykluczenie choroby refluksowej)
-diagnostyka zatok -ściekająca wydzielina po gardle to objaw chorych zatok
-posiewy z jamy ustnej bakteriologiczny - mykologiczny.
Masz dość duży biały nalot na języku , który może świadczyć m.in.o chorobie refluksowej lub candidzie(w każdym razie o problemach w przewodzie pokarmowym)
Dentystę też dobrze byłoby odwiedzić , mam nadzieję że to co masz w górnej szóstce to nie amalgamat?
napisał/a: Grzegorzel 2014-04-05 09:06
to sa plomby z dziecinstwa i rzeczywiscie to moze byc amalgamat a co zle?...gastroskopie mam miec 24 kwietnia choc nigdy nie mialem zgagi i jakis objawow swiadczacych o refluksie, mialem rtg zatok robione i doktor mowila ze mam zapalenie zatok obocznych rzekomo wyleczone, choc mowila ze to bedzie wsz.wracalo bo mam skrzywiona przpegrode, a bialy nalot na jezyku to niby resztki jedzenia bo mam taka strukture jezyka, ja o wszytkim juz tez myslalem co mi napisalas, myslalem mwlasnie o otej candidzie bo i zajady m iczesto ostatnio wyskakiwaly ale jakos je zwalczylem mascia i czerwona fasolka z puchy, teraz ssam olej slonecznikowy i nieiwem czy powinienem jak chce zrobic posiewy, wymazy itd?ale skad ogolne zmeczenie?zyly w oczach nigdy mi tak nie wystawaly, klucie w uchu nagle sie pojawilo z dnia na dzien i bole miedzy lopatkami tez z dnia na dzien...plwocina ktora swiadczy o najgorszym...
napisał/a: joannanr1 2014-04-05 10:08
Jeżeli to jest amalgamat to bardzo źle , powinieneś zacząć od usunięcia u dobrego dentysty , który umie to robić prawidłowo.Nawet tutaj na forum był wątek , w którym u kogoś po usunięciu amalgamatu przeszły wszystkie dolegliwości.Przed badaniami nie ssij oleju.Zmęczenie może być spowodowane przewlekłą infekcją zatok albo plombą.Bóle między łopatkami mogą być od kręgosłupa.Nie myśl o najgorszym , poczytaj o amalgamatach i zatruciu rtęcią.
napisał/a: Grzegorzel 2014-04-05 11:23
plomby usune bo i tak chcialem to zrobic, moze nawet w nadchodzacym tygodniu, ale czy to pomoze?pewnie trzeb poddac sie jakiejs detoksykacji, szczerze mowiac niewiem od czego mam zaczac, a zatoki mowiola mi laryngolog ze wyleczylem, choc ciagle splywalo, w przyszlosci chce sie zecydowac na operacje przegrody nosowej.Czyli do czasu badania na posiew itd nie ssac oleju?moze miec tez znaczenie to ze w pracy obrobce poddawany jest metal, cala chmura olejowa itd.tylko ze sciekanie z gardla towarzyszy mi dosc dlugo, zanim zaczalem tam pracowac, jak wchodizlem do piwnicy gdzie byl kurz i wilgoc to odrazu zaczynalem wypluwac z gardla wydzieline, moze alergia na kurz?jest zbyt wiele mozliwosci, a wykluczanie ich badaniami potrwa 10lat w polskiej sluzbie zdrowia :/
napisał/a: joannanr1 2014-04-05 14:53
W pracy powinieneś pracować w masce bo takie warunki na pewno mają zły wpływ na układ oddechowy(no i być może na zatrucie metalami -to tylko sugestia)Jeżeli spływa wydzielina to zatoki masz chore.Zacznij od usunięcia plomby , zrób posiewy jak pisałam.
Nie dam Ci gwarancji ,że usunięcie amalgamatu pomoże ale wystarczy poczytać w internecie jak bardzo są szkodliwe.
Jeśli chodzi o detoksykację , słyszałam o chelatacji rtęci wg Cutlera ale zdania na ten temat nie mam.
Wszystko niestety trwa długo a tak naprawdę nie ma 100% pewności , że u Ciebie problemem jest zatrucie rtęcią.Tak już niestety jest , że w życiu nic nie jest pewne ale spróbować warto.
napisał/a: Grzegorzel 2014-04-05 19:42
pojde tez na badanie na refluks bo mam wrazenie ze pokluwa mnie w nadbrzuszu albo tez w mostku podobno te objawy sa mylne i choc nie mam typowych dla refluksu to moge go wlasnie miec i gorzej jak to od pluc...zapisalem sie juz do stomatologa pierwsze co zrobie to usune te ploomby.
napisał/a: joannanr1 2014-04-05 20:38
Plan dobry , od czegoś trzeba zacząć a usunięcie tych plomb chyba najważniejsze.Nalot na języku może być spowodowany refluksem również więc dobrze tą możliwość wykluczyć.Miałeś rtg płuc więc możesz być spokojny.