Ścięgno Achillesa problem

napisał/a: izabell21 2016-06-28 12:10
Witam serdecznie. Mam 29 lat. Od 3 tygodni dokucza mi ból ścięgna.

Zacznę od początku najpierw wybuliło mi z tyłu pięty tak 2 cm nad piętą zrobiła mi się narośl, która na początku nie bolała.

Po tygodniu zaczęły się dolegliwości bólowe podczas wstawania rano do momentu gdy nie rozchodziłam nogi odczuwałam straszny ból.

Poszłam więc z tym do rodzinnego lekarza. Dostałam leki przeciwzapalne bo stwierdził że jest to zapalenie ścięgna Achillesa.
Po tygodniu było tylko gorzej. Nie przechodzi ból już nawet po rozchodzeniu. Nie mogę ugiąć nogi w kolanie bo ból nie pozwala mi stanąć płasko na stopie jest tak silny że ścina mnie z nóg. Chodzę więc na palcach.

Byłam na SOR-że tam lekarz zalecił mi chodzenie o kulach, jeżeli nie będzie przechodzić wizyta u ortopedy.

U ortopedy byłam wczoraj. Lekarz zbadał nogę dość dokładnie na co stwierdził że podejrzewa naderwanie ścięgna. Podczas stawania na palcach za każdym razem ścięgno trzeszczy.
Ból z dnia na dzień jest coraz bardziej nie do zniesienia. Nie mogę już stanąć na prostej nodze. Nie mogę ubrać całego buta. Dobrze że jest lato. Lekarz zalecił zrobienie usg ścięgna tylko tryb pilny u mnie w szpitalu to jest 19 lipiec.
Mam dalej chodzić o kulach.
Moje pytanie czy leczenie jest długotrwałe i jakie są rokowania ?

Dodam że nie uderzyłam się w to ścięgno. Jestem po artroskopii kolana w tej samej nodze ale nie udanej drugiej nie chciano mi zrobić czy dolegliwość ścięgna może być powiązana z kolanem ?

Artroskopię kolana miałam 4 lata temu. Rzepka mi wypadła, zwichnięcie rzepki, na dzień dzisiejszy sprawy zwyrodnieniowe w kolanie 4 stopnia.
napisał/a: MICHAL-CS 2016-07-21 10:46
Witam, może to mieć związek z artroskopią, jeśli np. po zabiegu nie miałaś pełnego wyprostu w kolanie i chodzisz cały czas na ugiętej nodze to w znacznym stopniu przeciążasz Achillesa, czasem nieodpowiednie obuwie może być przyczyną powstawania stanu zapalnego ścięgna co powoduje potem różne komplikacje. USG jak najbardziej wskazane celem określenia dokładnego stanu ścięgna.

Pozdrawiam
napisał/a: izabell21 2016-07-21 13:10
Witam dziękuje za odpowiedź.

We wtorek miałam zrobione Usg tego ścięgna na którym wyszło że ponoć jest nie uszkodzone.

Wczoraj byłam u ortopedy na co on po zbadaniu nogi stwierdził że go to Usg nie przekonuje bo ze ścięgnem jest coś mocno nie tak.

Czy jest możliwe że usg nie wykazało uszkodzenia ścięgna ?

Lekarz przepisał mi kolejne leki przeciwzapalne. Nogę mam schładzać. I dostałam skierowanie na rehabilitację tylko że w trybie pilnym mam na grudzień co do tego czasu ?

Ja już nie mam siły. Miesiąc chodzę już o kulach bo nie jestem w stanie stanąć na nodze.

Boli mnie tak samo jak bolało miesiąc temu nie ma żadnej poprawy.

Do lekarza mam się stawić 17 sierpnia i będzie jak to powiedział zastanawiał się co dalej.

Ból towarzyszy mi cały czas tak nie da się funkcjonować. Często promieniuje aż do kostki w stopie.
Jak noga odpocznie to nie mogę kroku postawić. I tak się to już ciągnie 5 tydzień.
napisał/a: izabell21 2016-12-07 12:55
Witam serdecznie.

Ponownie się z Wami witam.
Jestem po rezonansie. Do lekarza mam dopiero na 10 styczeń.

Wnioski jakie lekarz napisał:

Śródmiąższowe uszkodzenie Przyczepu ścięgna Achillesa.
Niewielkie zmiany odczynowo-zapalne w zatoce stępu.

Co to znaczy jest się czym martwić czy raczej jest w porządku?