SCHORZENIE NA STOPIE - KURZAJKA ?(Zdjęcia)

napisał/a: wojtas666 2008-05-14 00:35
Witam ;] i prosze o pomoc. Ostatnio ukazała mi sie bardzo dziwna zmiana na stopie (gruby palec). Z poczatku wygladalo to niewinnie - maly odcisk z widocznym czarnym srodkiem. Myslalem ze jest to kurzajka i zaczalem stosowac brodacid. Po tygodniu zrobilo sie to co widac na zdjeciu. Dodam jeszce ze zaobserowalem w tej dziurce, takie jak by korzonki ... z czarno/brazowymi glowkami ktore sa wrosniete w zdrowa tkanke (dł. około 2mm). Po usunieciu jedenj pinceta, wypłenała kropelka brązowo-wodnistej cieczy. Za dnia planuje zglosic sie z tym do dermatologa, ale póki co może od Was dowiem sie co to takiego może byc ? .
[img]http://izydorek666.webpark.pl/odcisk.jpg[/img]
napisał/a: wojtas666 2008-05-14 01:06
A tak to wygląda z bliska. Widać jeszce "zacieki" po ropce.
[img]http://izydorek666.webpark.pl/odcisk2.jpg[/img]
napisał/a: jakoo 2008-05-14 13:26
Brodawka płaska, do smarowania duofilm lub verumal. Bardzo zakaźne.
napisał/a: wojtas666 2008-05-14 14:30
Dzieki za pomoc. A Brodacid jest dobry ? Bo generalnie póki co to nim staram się wyleczyc schorzenie ...
napisał/a: Pawelek 2008-05-14 19:33
Wedlug mnie to powinieneś iśc do lekarza po skierowanie do chirurga już. Troche wedlug mnie za późno na smarowanie. A i tak usuniecie nie gwarantuje, że to nigdy juz nie powróci. Sam mialem z tym problem z 3 razy. W kazdym razie teraz unikam kontaktu stóp z powierzchniami gdzie moga sie znajdowac te wirusy(baseny itp.) Proponuje nosic klapki i nie pozwolic zeby wirusy sie rozprzestrzenily po mieszkaniu(ja sie zarazilem od siostry...)
napisał/a: wojtas666 2008-05-15 14:19
Aha. A jak jest z przenoszeniem tego wirusa ? .Jak dchodzi do zakazenia ? Przez krew ?
napisał/a: Pawelek 2008-05-15 18:13
Dochodzi do niego poprzez kontakt czesci ciala(stopy) z powierzchnia na której wczesniej ktoś przebywał z tym wirusem. Oczywiscie mozesz sie nie zarazić jednak zalecałbym dmuchać na zimne gdyż operacja(szczegolnie aplikacja znieczulenia) wcale nie nalezy do najmilszych :P
napisał/a: wojtas666 2008-05-15 21:14
Aha ... czyli usuwanie jest tylko operacyjnie ? czy wypalanie azotem tez wchodzi w "gre" ? .;]
napisał/a: Pawelek 2008-05-16 11:31
To dziala tylko na małych brodawkach, tak samo duofilm tzn. byś mógł się w to bawić jednak to jest proces bardzo długi według mnie. Już bym wolał się poddać zabiegowi i mieć już spokój po 5 minutach :P
napisał/a: wojtas666 2008-05-16 19:05
Aha . A jesli chodzi o sam zabieg:
1)Czy jest on bolesny ?
2)Mam mozliwy wyjazd w gory za tydzien. Czy po "operacji" bede w stanie chodzic ?
dzieki za odpowiedzi ;]
napisał/a: Pawelek 2008-05-16 19:48
1. sam zabieg nie jest bolesny, ale wbicie igły dajacej znieczulenie nie nalezy do najprzyjemniejszych.
2. Oj wątpie...to bedzie spora rana. Jakbyś smarował jakimś przyspieszaczem gojenia to moze z 2 tyg by trwalo tak gojenie by mozna bylo takie piesze wycieczki odbywać. Radze zrobić zabieg po wyjezdzie. Tylko nie pozarażaj swoich towarzyszy :P
napisał/a: wojtas666 2008-05-16 21:33
;] hehe nio bede uważał. Dzieki i pozdrawiam !