Schorzenia układu pokarmowego

napisał/a: Kath84 2013-08-21 11:35
Witam.
Nigdy wcześniej nie zdarzało mi się szukać pomocy na jakichś forach ale teraz jestem nieco zdezorientowana i trzeba mi pomocy teoretycznej.

Jestem po gastroskopii oraz po kolonoskopii z biopsją.
Po gastro został mi przepisany controloc control raz dziennie oraz przed obiadem i kolacją Zirid po jednej tabletce.

Dziś byłam u lekarza z wynikami kolonoskopii i biopsji..lekarz spojrzał tylko na wynik biopsji..podobno mam jakąś chorobę niesklasyfikowaną...coś jest ale jednoznacznie nie wiedzą co i przepisał mi na stan zapalny o niewielkim nasileniu w jelitach...asamax 0,5..mam go brać 3razy dziennie po posiłku po dwie tabletki...

Wiecie może jak to jest z tym asamaxem?
U mnie występują od wielu lat co kilka..kilkanaście dni bardzo silne bóle po ok. godzinie od zjedzenia czegoś...i efektem tych bóli jest natychmiast biegunka...bardzo często jest mi przy tym słabo i jestem normalnie zlana potem :(

Lekarz wspomniał coś o diecie bogato-resztkowej ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak się teraz żywić...trudno mi jeść 6razy dziennie w małych ilościach..zwykle jem góra do 4razy dziennie...
Stosuje z Was ktoś tą diete? Jak to u Was wygląda i czego z pewnością powinnam unikać przy tego typu problemach układu pokarmowego?

Będę wdzieczna za informacje gdyż lekarz zawsze się tak śpieszy że nie mam możliwości na spokojnie z nim o tym porozmawiać ;/

Kasia