Schodząca skóra z pachwin po antybiotykach

napisał/a: Leerkoo 2014-10-08 23:19
Jak w temacie. Brałam augmentin 1000 na zapalenie oskrzeli. Skończyłam brać leki wczoraj ale zauważyłam że z pachwiny przy prawym udzie skóra mi schodzi. Jest to bardzo bolesne. Na razie stosuje zasypke dla dzieci. Czy są jakieś domowe sposoby na to? Krępuje się iść do dermatologa że względu na "ginekologiczne" położenie :/
napisał/a: piotrosiama 2014-10-09 00:51
Wątpię by był to efekt kuracji antybiotykowej, chyba że nie stosowałaś jednocześnie żadnego probiotyku. Jeśli nie swędzi lub piecze to zastosować możesz krem Sudocrem czy Alantan a jeśli mocno swędzi to krem Clotrimazolum.
napisał/a: Leerkoo 2014-10-10 22:47
No niestety przyznam się że nie byłam w stanie brac dwóch dawek dziennie tabletek oslonowych... Antybiotyki mialam brac 2 razy dziennie , co 12 godzin. 2 x 1000. Bralam o 10 i o 22. Przez goraczke i ogolne oslabienie, jak bralam druga dawke od razu zasypialam i budzialam sie nastepnego dnia popoludniu... a rano ledwo sie budzilam zeby wziac pierwsza porcje.
Kupiłam clotrimazol, skonczylam kuracje antybiotykową. Biorę resztę tych osłonowych/probiotykow leków do końca opakowania. Powinno chyba starczyć. Pierwszy raz mam taka reakcję po antybiotykach.