Schizofrenik, nie biorący leków

napisał/a: monika10011 2013-03-13 22:33
Witam mam pewien problem mój szwagier cierpi na schizofrenie paranoidalną od ładnych kilkunastu lat... Początkowo brał leki i było w porządku. Jednak od kilku lat z tego co ja wiem przynajmniej od 3 leków nie przyjmuje... Są okresy, że jest w miarę dobrze ale są również i takie właśnie to przerabiamy, że objawy się nasilają siedzi wiecznie w pokoju i wykłóca się nie wiem z kim.... Kilka może słów wyrwanych z kontekstu, ale zaniepokoiło mnie bo jak słyszę "... zabiję na smierć..." to dziwne myśli nasuwają mi się na myśl... boję się co może zrobić... Nawet kiedyś powiedział oficjalnie, że zabije pewną osobę bo się mu uznało że mu króliki kradnie mówiąc i tak mi nic nie zrobią... do lekarza nie chodzi bo jest "zdrowy" teściowa biega do rodzinnego żeby kartotekę uzupełniać i bierze recepty, których i tak nie wykupuje bo On leków nie przyjmuje, a robi to dlatego że szwagier jest na rencie i żeby na kolejną komisję mieli podkładkę, że jednak się leczy.... Cała historia i sytuacje jakie się wydarzyły to temat rzeka.... Ale moje obawy są o dzieci boję się, że te głosy każą mu skrzywdzić moje dzieci mieszkamy w jednym domu i czasem siłą rzeczy, że dzieci zostają z dziadkami obawiam się, że On może im coś zrobić... Czy moje obawy są uzasadnione czy popadam w paranoję??
napisał/a: blokowany 2013-10-29 14:52
Czy normalnie rozmawiasz z ta osobą ?
Mógłbys go wypytać czy słyszy głosy ludzi bezpośrednio w głowie lub słyszy ludzi z oddali którzy coś do niego mówią, wie z którego kierunku ale nikogo nie widzi w zasięgu wzroku ?
czy ma wrażenie że te głosy nim sterują ? zmuszają do myślenia o tym o czym mu mówią, zasugerują, nie może pominac tych myśli itp
ma złudzenia wzrokowe, widzi jakby duchy, halucynacje, ma wrażenie że ktos go obserwuje
czy zawiesza wzrok na jakimś przedmiocie, punkcie i patrzy nieruchomo jakby był wyłączony w tym czasie, uśpiony hipnotyczny itp on to musi stwierdzić czy ma takie odczucie że ktoś steruje jego wzrokiem.

Proszę jak najrzetelniej go wypytać i nie komentować jego odpowiedzi ewentualnie wypytać o szczegóły, przykłady, zanotować i napisac na tym forum. prosze go potraktowac poważnie być może znam przyczyny jednak objawów nie wyleczę, lekami można jedynie je złągodzić, otępić umysł.

jeszcze ważne, proszę zapytać czy miewa zaniki pamięci krótkotrwałej, np nie pamięta co zrobił w ostatniej chwili, nie pamięta o czym myślał zanim głosy się do niego odezwały, to pytanie jest bardzo ważne.

pozdrawiam
napisał/a: sara23 2014-05-14 22:00
Ta osoba powinna szybko zacząć brać leki , bo może narobić głupot , i wylądować i tak w szpitalu, przy okazji być na językach , znam osobę która brała leki jak chciała i straiła pracę potem głosy pchneły ją pod koła samochodu na szczęście tylko złamała rękę ale jak to mogło się zakończyć tragicznie! więc sprawa jest poważna niechodzi o rentę tylko o życie tej osoby a jak komuś coś zrobi w chorobie ?Teraz są świetne leki i żyje się normalnie i lżej jestem sam schizofreniczką od 10 ponad lat , niewyobrażam sobie jak bym mogła pracować , wychowywać dzieci bez pomocy leków, psychologa , nieprzyznaje się że mam tą chorobę , bo i po co ale bez leków trafiłam do szpitala wychudzona i przelękniona coś okropnego wnet bym pracę straciła !