Schizofrenia? -- jak pomóc..

napisał/a: burza011 2014-03-24 22:46
Witam jestem bardzo przerażony co mówi bliska dla mnie osoba i nie wiem jak jej pomóc :/ Po powrocie z miasta np.. mówi że już ma dosyć "machania" ludzi do niej.. Inne słówka to że inni jej się "kiwają" żeby zwrócić jej uwagę ..dochodzi do takich sytuacji ze potrafi komuś język pokazać!! bo np ktoś się na nią spojrzy....powoli zaczyna mówić że ma dosyć takiego życia.. starałem się już milion razy jej pomóc jednak nie jestem w stanie żadna rozmowa nie pomaga ..była u psychiatry powiedział jej że ma "omamy" coś takiego to ona go wyśmiała i koniec powiedziała że więcej nie pójdzie do lekarzy bo mają ją za głupią ...non stop mówi ze jest na coś chora..chociaż wszystkie wyniki OK .. wmawia sobie np ze jest gruba i miliony razy powtarza co trzeba jesc zeby byc zdrowym... .Masakra ... dla mnie zachowanie jest przerażające boje się że sobie coś zrobi w końcu potrafi już rozmawiać sama ze sobą .. W jaki sposób jej pomóc? ??? Jeśli o lekarzach nie chce słyszeć obawiam się że bez leków nic jej nie pomoge... : / Jeszcze troche posłucham tego co ona mówi to sam zgłupieje..... ehh skąd te jeb.. choroby się biorą i nagle potrafią takie rzeczy robić z ludzi : / dodam iż jeszcze ta osoba przechodzi menopauze a słyszałem że też niektóre kobiety "wariują " przez to.....