Schizofrenia a książki?

napisał/a: JessieJames 2012-07-20 11:54
Witam

Nazywam się Radek i chciałbym się dowiedzieć czy czytanie książek (Jeśli tak to jakie czytać?) mogą wpłynąć źle na moją chorobę tak jak filmy, gry, muzyka związana z agresją?
napisał/a: alexa__ 2012-07-20 15:49
JessieJames napisal(a):Witam

Nazywam się Radek i chciałbym się dowiedzieć czy czytanie książek (Jeśli tak to jakie czytać?) mogą wpłynąć źle na moją chorobę tak jak filmy, gry, muzyka związana z agresją?


Radku, jesli jestes w remisji i nie masz objawow choroby to mozesz sobie czytac, ogladac co ci sie rzewnie podoba :) To nie powinno miec wplywu na twoja chorobe. Jednak nie bierz sobie fabuly tych ksiazek i filmow zbytnio do siebie. Traktuj je z dystansem bo to tylko fantazja autorow. Powiem ci jedno... jak mialam psychoze, to czulam m. in. jakby moje zycie opieralo sie na fabule 3 ksiazek ''Kod Da Vinci'', ''Zaginioy symbol'' i ''K-pax''. Ale wtedy nie wiedzialam, ze to byly urojenia, ze to sie dzialo tylko w mojej glowie... Powiedz, a jak dlugo chorujesz? Czego sie obawiasz w czytaniu kziaek i ogoladaniu filmow??
napisał/a: JessieJames 2012-07-20 16:34
Choruję około 13-14 lat. Jeśli chodzi o muzykę hiphop to zauważyłem, że staje się bardziej nerwowy, poszedłem jak co 2 miesiące na wizytę u psychiatry i spytałem się czy muzyka, filmy, gry związane z przemocą mogą źle działać na mnie powiedział, żebym grał, oglądał i słuchał czegoś weselszego i spokojniejszego. Więc przerzuciłem się na to co powiedział i jak narazie jest lepiej ale o książkach nie wspomniałem i stąd moje pytanie.
napisał/a: JessieJames 2012-07-20 16:41
Jak oglądam filmy czy czytam książki to biorę wszystko do siebie, nie raz się zdarza że się tym przejmuje, traktuję wszystko na serio.
napisał/a: alexa__ 2012-07-20 16:55
JessieJames napisal(a):Choruję około 13-14 lat. Jeśli chodzi o muzykę hiphop to zauważyłem, że staje się bardziej nerwowy
napisal(a):

Sie nie dziwie, ze stales sie bardziej nerwowy.. Piosenki gdzie jest duzo przeklenstw i sa ponure moga wplywac na nasze samopoczucie. Ja lubie r&b, pop i troche house i dance :) Przy takiej muzie az chce sie zyc i taczyc caly czas! :D A jakie bierzesz leki?? Miales wiecej niz jeden epizod???
napisał/a: JessieJames 2012-07-20 20:46
Kventiax, Depakine, Hydroxizinum, Zolafren,
napisał/a: alexa__ 2012-07-20 21:26
Tez jestem na Zolafrenie :) Dawka podtrzymujaca :D