Salmonella (i powikłania po leczeniu?)

napisał/a: Frank0 2009-06-29 00:19
Witam,
Jakieś półtora miesiąca temu wykryto u mnie salmonelle goldcoast z wrażliwością na wszystkie rodzaje leków. Lekarz zapisał mi Cipronex i kazał odstawić wcześniej brane środki (węgiel, enterol). W razie problemów dopuszczone były stoperan i no-spa. Po zakończeniu leczenia wykonałem jednorazowe badanie kału które dało wynik negatywny. Próbka oddana 2 dni po zakończeniu leczenia... Mój stan był dobry poza swędzeniem w odbycie.
W międzyczasie dostałem wezwanie do Powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej gdzie poinformowano mnie że jako kucharz muszę wykonać 3-krotne badanie kału aby w 100% wykluczyć obecność salmonelli oraz ew. nosicielstwo. Zbieranie próbek zacząłem po 7 dniach od zakończenia kuracji. Wynik we wszystkich trzech próbkach był dodatni co mnie nieco zdziwiło biorąc pod uwagę wcześniejszy, 1-razowy wynik.
Kolejna wizyta u internisty... poinformowałem o swędzeniu i o pojawieniu się "bulgotania" w brzuchu z bardzo delikatnym bólem podbrzusza. Lekarz sprawdził brzuch. Przy naciskaniu bolało mnie na prawo od pępka. Internista zapisał mi Bactrim forte + Enterol oraz skierował na usg jamy brzusznej.
Pod koniec tej kuracji zrezygnowałem z Enterolu i zacząłem zażywać Trilac (jako że nie wiem czy można mieszać te preparaty).
Aktualnie jestem 4 dni po leczeniu Bactrimem i tu pojawia się kolejny problem... Mam 3-4 wypróżnienia dziennie z czego pierwsze jest względnie normalne a pozostałe to nikły kał i śluz przy "podcieraniu". Zauważyłem też że część pożywienia nie jest w ogóle trawiona(widoczne fragmenty w kale, takie jak koperek, marchew).
Czy może to być normalna reakcja organizmu na leczenie tymi środkami czy też jest to coś poważniejszego?