Jakie są skutki uboczne rzucenia palenia?

marta_w
napisał/a: marta_w 2019-11-22 06:44
Nieważne, że cicho:) Dla mnie to forum istnieje nadal;) dzisiaj 4 miesiące mija. Zleciało jak z bicza strzelił... Im człowiek starszy, tym szybciej czas ucieka.. Pozdrawiam wszystkich niepalących :)
napisał/a: Basia0812 2019-11-23 13:14
Witam. Aktualnie zaczął się mi 3 miesiąc jak nie pale. Trafiłam do szpitala z zakrzepica i od tego się zaczęło. Musiałam odstawić tabletki antykoncepcyjne oraz papierosy. Wystraszylam się i to bardzo. Po wyjściu ze szpitala zaczęły się dziwne objawy u mnie. Ciśnienie skakało i puls podniesiony, bóle brzucha i burczenie z przelewaniem dodatkowo odbija się mi powietrzem. Tracę ostrość wzroku. Dodatkowo od dwóch tygodni mam gole w gardle - ścisk oraz budza mnie w nocy uderzenia gorąca i potliwość. Czy miał ktoś też takie uderzenia i ścisk w gardle? Boję się że to otwarta puszka Pandory i teraz tylko choroby polecą. Mam małe dzieci które na to wszystko patrzą i się martwią a ja próbuję się jakoś kamuflowac. Pomocy
napisał/a: PiotrGDA72 2019-11-24 15:06
Basia0812 napisal(a):Ciśnienie skakało i puls podniesiony, bóle brzucha i burczenie z przelewaniem dodatkowo odbija się mi powietrzem. Tracę ostrość wzroku. Dodatkowo od dwóch tygodni mam gole w gardle - ścisk oraz budza mnie w nocy uderzenia gorąca i potliwość. Czy miał ktoś też takie uderzenia i ścisk w gardle? Boję się że to otwarta puszka Pandory i teraz tylko choroby polecą.


Typowe. To nie są żadne choroby tylko reakcja organizmu na odstawienie nikotyny.
W zasadzie każdy z tu obecnych przechodził przez bardzo podobne objawy.
Rajdy po lekarzach niczego nie wykrywały, czas mijał i wszystko się stabilizowało.
Ale co się jeden z drugim strachu najadł - to jego.

Sam to przerabiałem wiele lat temu. Wtedy jednak nie było takiego forum - gdzie ktoś by mi powiedział, że po rzuceniu palenia masz mnóstwo objawów wskazujących na najrozmaitsze choroby.

Dlatego - spokojnie. Nie organizuj żadnego tournee po doktorach - bo to szkoda czasu.
Musisz przez to przejść.
Aby rzucić SKUTECZNIE palenie - nie jest potrzebna silna wola tylko CIERPLIWOŚĆ !
napisał/a: PiotrGDA72 2019-11-24 15:08
marta_w napisal(a): Nieważne, że cicho:) Dla mnie to forum istnieje nadal;) dzisiaj 4 miesiące mija.


A u mnie 16 listopada minęło pół roku bez nikotyny.
Daję radę, choc jeszcze idealnie nie jest. A to zaboli tu, a to zaboli tam. A to serducho zakołacze i tak dalej.
Typowy jak zdarta płyta schemat.

Idealnie to będzie po roku. A czasem potrzeba i więcej.

napisał/a: Basia0812 2019-11-25 09:41
Dzięki za wsparcie. Codzienne coś innego boli. Czuję że pomimo że to już 11 tydzień NP to ja staje się coraz bardziej nerwowa i nic się mi nie chce robić. Dobrze ze są dzieci to muszę się zmuszać do różnych czynności. Te bóle brzucha wzdęcia i uczucie pełnosci to syndrom odstawienia??? Matko w życiu bym nie powiedziała że takie akcje mogą być po rzuceniu. No ale cóż oczekiwać po 18 latach palenia. Dobrze ze jesteście. Przynajmniej tutaj człowiek ma wsparcie i zrozumienie. Uparcie będę trwać w postanowieniu. Może się uda.... Musi. Pozdrawiam ciepło
napisał/a: PiotrZG 2019-11-25 13:14
Basia0812 napisal(a): (...)Trafiłam do szpitala z zakrzepica i od tego się zaczęło. (...)
Dlatego kosultuj wszelkie niepokojące Ciebie objawy, szczególnie od strony krążenia, z lekarzem. W Twoim przypadku, osoby u której zdiagnozowano tak poważne schorzenie nic nie jest "typowe" jak to ktoś tu nieodpowiedzialnie oznajmia, ani normalne dopóki nie orzeknie lekarz. MASZ DZIECI. Przy każdej wizycie zaznaczaj, że rzuciłaś palenie.
napisał/a: Basia0812 2019-11-25 15:01
Hmmm jednak wszystko chyba siedzi w głowie. Gdy się czymś zajme to ani brzuch ani uderzenia gorąca nie ma. Wystarczy że o tym pomyśle to od razu brzuch ciężki i w gardle mnie ściska. Mam nadzieję że to szybko minie i obejdzie się bez konsultacji lekarskich😃
napisał/a: PiotrZG 2019-11-25 17:11
Basia0812 napisal(a): Hmmm jednak wszystko chyba siedzi w głowie. (...)
I oby tak było.