Jakie są skutki uboczne rzucenia palenia?

napisał/a: PiotrZG 2017-08-01 14:26
Michorek... napisal(a):(...)Ja w czasie największego lęku zawsze w kościele znajdowałam schronienie.
Tłumaczyłam sobie, że nic co złe nie ma tam wstępu....czułam się tam bezpiecznie.Ładowałam baterie modlitwą, czasem płacząc opowiadałam Bogu jak mi źle..(...)

Ketjowix, weź to na poważnie. Wiara czyni cuda i nie ma w tym cienia przesady. Potrzebujesz wyciszać się i z czasem zapanujesz nad wszystkim. Paliłeś od szczenięcych lat i przez lata żyłeś w zamuleniu nikotyną, a teraz potrzeba czasu, aby organizm a przede wszystkim umysł nauczył się funkcjonować bez dopalaczy. Nikt z nas nie wie co uzależniło nas najbardziej, bo było niemal 4 tysiące substancji i to już nie jest ważne. Ważny jest każdy kolejny dzień NP i tego trzymaj się bez względu na rozterki powodowane szumami, piskami i innymi upierdliwościami.

p.s. Cześć Magda ;)
napisał/a: ketjowix 2017-08-01 15:39
Na szczęście jadę na urlop i odetchnę od problemów.

Dzięki Piotr i Michorek
Michorek...
napisał/a: Michorek... 2017-08-07 10:07
ratunku....nie śpię od tygodnia...brrrr
pełnia, zmiany pogody, stres...i ćwiczę obroty na łóżku , z lewej strony na prawą, z brzucha na plecy, i tak do 2.00 , potem chyba padam ale koło 4.30 znowu sufituję
wykończona jestem i płakać mi się już chce...
napisał/a: PiotrZG 2017-08-07 12:53
Michorek... napisal(a):ratunku....nie śpię od tygodnia...brrrr
pełnia, zmiany pogody, stres...(...)

Cześć Magda, to brzmi jak wyczerpanie stresem. W takich chwilach staraj się zwiększyć wysiłek fizyczny. Idzie o dotlenienie. Jeżeli rower lub pływanie nie wchodzą w grę niech to będą intensywne spacery/marsze. W ostatnich tygodniach wiele osób, niezależnie od wieku, skarży się na kiepskie samopoczucie. Coś dzieje się.

Trzymaj się dzielnie ;)
Michorek...
napisał/a: Michorek... 2017-08-07 13:26
PiotrZG napisal(a):to brzmi jak wyczerpanie stresem

tak podejrzewam...
spacer dziś z pewnością uskutecznię, a i położę się wcześniej i na spokojnie pogadam ze sobą i swoim sercem...
dobrze, że jesteś Piotrze
napisał/a: PiotrZG 2017-08-07 13:54
Michorek... napisal(a):tak podejrzewam...

Z opisu to wyczerpanie. Wyłącz kawę o ile pijesz regularnie, bo zbędnie pobudza i tak już napięty OUN. Skutecznie odpręża i wycisza szum wody. Na youtube jest masa nagrań. Spróbuj może wieczorem przed snem.
Michorek...
napisał/a: Michorek... 2017-08-07 16:03
PiotrZG napisal(a): Wyłącz kawę

Piotrze, ja z moim ciśnieniem ( średnio 100/60 ) nie dam rady się nawet umyć bez kawy!
Ale myślę, żeby wyeliminować tą popołudniową...pitą około 15.00
napisał/a: PiotrZG 2017-08-08 09:46
100/60 to faktycznie problem. Wśród moich znajomych kilka osób ma ciśnienie o podobnych wartościach i często narzekają, że trudno im funkcjonować szczególnie w godzinach przedpołudniowych. Ruch na świeżym powietrzu i zwiększona aktywność fizyczna powinny nieco pomóc.
Kawa pobudza ale na krótko, a w większych dozach może otępiać lub rozdrażniać i dlatego należy unikać kawy w początkowym okresie NP.

p.s. Polecam lekturę z linku niżej:

https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=360680850754728&id=336484796507667
KeriM
napisał/a: KeriM 2017-08-08 12:15
Dzień dobry,
Po urlopie zaszedłem się przywitać :)
Pierwszy urlop bezdymny, coś pięknego :)
Pozdrawiam.
Michorek...
napisał/a: Michorek... 2017-08-08 15:22
KeriM napisal(a):Pierwszy urlop bezdymny, coś pięknego :)

gratuluję !
napisał/a: ketjowix 2017-08-08 18:11
Ja właśnie na urlopie, na plaży przyzwyczajam sie bez fajki. Pozdrawiam
napisał/a: ketjowix 2017-08-13 18:32
Właśnie wróciłem znad bałtyku. Ile ludzi paliło co drugi z fajką w ustach, a ja chodziłem ciągle wk.....y mam takie szumy, piski we łbie, uszach że mam ochotę rzucic to wszystko i zapalić. Nakreciłem się że to usunie moje szumy. Oststnim razem tak było. Do laryngologa dopiero idę na początku września. Są tak uporczywe i głośne ze nawet w jwk jest hałas to je słyszę.