Jakie są skutki uboczne rzucenia palenia?

napisał/a: Jezior 2009-10-28 17:25
Pogadamy jak minie rok i zobaczymy w tedy co się będzie dziać z waszym organizmem.
Mnie do roku trzymało bóle głowy , kręcioł , bóle łydek , nie mogłem spać bardzo mocne bóle w klatce , strach przed zaśnięciem, rozregulował mi się cukier.Po roku złapał mnie ból żołądka to puściło dopiero nie dawno a mija już drugi rok jak nie pale , aż poszedłem na usg jamy brzusznej i wszystko w porządku . Powiem Wam że można oszaleć , choś nie którzy przechodzą to bez objawów mam takich znajomych, ale mam i takich którzy nie wytrzymali nawet miesiąca choć próbowali . Pozdrawiam wszystkich oby Wam się udało.
napisał/a: bart24 2009-10-29 11:24
witam ponownie! bylem u lekarza i stwierdzono u mnie lekkie nadcisnieni!mialem robionego holtera jutro bede mial badanie doplera nerek! dla swietego spokoju zrobilem nawet tomografie glowy(wynik ok)krew i mocz wporzadku!! od 2 dni biore tabletki na nadcisnienie, musze je brac przez tydzien i ponownie zrobia mi badanie holtera!!wszystko niby ok ale ja nadal nie czuje sie najlepiej??? nie wiem moze powinienem sprawdziic cos jeszcze???czasqami tak dziwnie mi sie oddycha, nie wiem co mam mmyslec raz czuje sie ok a po chwili znowu dziwnie!! POZDRAWIAM
napisał/a: aivonka 2009-10-29 13:55
Witam ponownie, bart24 powiedz mi jak udało Ci sie namówić lekarza by dał Ci skierowanie na tomograf? ja czuje się koszmarnie, głowa boli mnie juz chyba miesiąc, a dzis to dosłownie mi pęka, prosiłam lekarza o tomografie lub rezonans, ale stwierdził,ze to drogie badanie i bez konkretnych powodów nie moze dac skierowania. Czy też tak mocno dokuczały Ci bóle głowy?
napisał/a: bart24 2009-10-29 19:32
do avionka! wiesz co ze mna jest taki problem ze pracuje za granica i niestety nie mam jeszcze zielonej karty wiec jstem bez ubezpieczenia!!wlasnie przylecialem do pol i postanowilem zrobic badania bo juz nie wytrzymywalem(myslalem ze umieram) tylko ze wszystko robie prywatnie!!sam tomograf to koszt 350 zl ale nie musisz czekac w kolejce! zaden lekarz nie da tobie skierowania na tomograf bez pozadnych podejzen odnosnie twojej glowy!! jak ciebie stac to idz sobie przywatnie i bedziesz spokojniejsza!! ja do tej pory jestem lzejszy o 1200zl a jutro czeka mn ie jeszcze badanie doplera i konsultacja z lekarzem(nastepne 200 zl)najsmieszniejsze jest to ze wszedzie trabia ze powinnismy robic sobie badania kontrolne ale jak juz chcesz cos zdrobiuic to nie ma szans zeby dostac skierowanie!!! pozdrawiam
napisał/a: aivonka 2009-10-30 10:15
Właśnie próbowałam sie dowiedzieć, gdzie i za ile można zrobić takie badania, są i owszem, ale bardzo drogie. Ale jeżeli głowa nie przestanie boleć to bede musiał pewno zafundowac sobie takie badanie choćby po to by się trochę uspokoić. Bo póki co same czarne mysli przychodzą mi do głowy, wczoraj to juz naprawde myslałam, ze to mój koniec.
I dokładnie jest tak jak piszesz, mówi sie o profilaktyce, ale na darmowe leczenie nie ma szans, ale cóż zrobić ,musimi się sami jakoś ratować. Pozdrawiam
napisał/a: bart24 2009-10-30 12:07
ja wlasnie jestem po badaniu doplera(przeplywy krwi do nerek)wszystkie wyniki ok a samopoczucie caly czas nie najlepsze!nie wiem co mam jeszcze sprawdzic.niby dostalem te tabletki i zbilo mi cisnienie ale caly czas sie tak dziwnie czuje!moze zeczywiscie moj organizm oczyszcza sie z tych toksyn po rzuceniu palenia??!!tylko jak dlugo to bedzie trwalo?
napisał/a: Jezior 2009-10-30 12:18
mnie po dwóch latach w końcu od wczoraj przestała klata boleć życzę Wam wytrwałości
napisał/a: aivonka 2009-10-30 15:14
Mnie tez przeraża gdy słyszę, że objawy odstawienia moga trwac tak długo. Nie pale dopiero 2 miesiące i jeżeli taki stan ma trwac jeszcze dłuzej, to nie wiem, jak to zniosę. Też czuję się jakoś dziwnie, niestabilnie, niby ok, ale nie do końca jestem pewna. miłego dnia :)
napisał/a: bart24 2009-10-30 20:02
jak to ma trwac dwa lata to chyba ta walke przegram! poprostu nie wytrzymam tak dlugo!dzis znowu sie tak dziwnie czulem, do tego jestem slaby psychicznie i jak cos zaczyna sie dziac to caly czas o tym mysle!!
napisał/a: Jezior 2009-10-31 17:58
bart 24 wytrzymasz ja wytrzymałem mam słabo psychikę. Miałem kłopoty , rozwód z żona i jakoś sobie poradziłem , a nie jest to łatwe . Trzymał się .
napisał/a: aivonka 2009-11-03 18:27
Witam wszystkich, zaglądam by zapytać jak samopoczucie, czy dajecie radę. Mnie na dzień dzisiejszy najbardziej dokuczają bóle głowy z reszta jakoś sobie radzę,ale to chyba tylko dzięki lekom.
Bart24 mam nadzieję, ze nie poddałeś się i nie zapaliłeś? bo pomyśl, czy chciałbyś od nowa przechodzić to samo...
pozdrawiam, miłego wieczoru.
napisał/a: bart24 2009-11-03 19:39
hej! do avionka!jeszcze sie nie poddalem ale juz trace nadzieje!!wszystkie badania wychodza ok a ja nadal tak sie czuje!!do psychiatry trzeba czekac 1,5 miesiaca prywatnie a na kase to rok(jakies nieporozumienie) powiem szczerze ze mysle o tym zeby zapalic i jak sie poczuje lepiej to rzucic palenie ale stopniowo!nie wiem czy to dobry pomysl-doradzil mi to znajomy ktory przeszedl to samo!! powiedzial ze jak zaczne palic i sie upewnie ze to przez papierosy to bedzie mi latwiej rzucic to dziadostwo!!! zobaczymy!!! pozdrawiam wszystkich