Jakie są skutki uboczne rzucenia palenia?

napisał/a: derfa 2012-05-11 16:17
Gdzieś jakiś czas temu przeczytałam, że ludzie na tym forum są bardzo mili i otwarci. I się z tym zgodzę. Jesteście Kochani :) Ps. I mam jeszcze takie pytanie, może ktoś się orientuje : tabletki ziołowe deprim. Czy ktoś zażywał ? Kiedyś je kupiłam. Brałam dawniej ''prawdziwe'' leki na depresję, inhibitory, dwa lata. I rzuciłam przeszło.
I jakoś nie chcę do tej gównianej chemii wracać. Bo to niszczy.
Ale ziołowe tabletki ? Ponoć mówią że dziurawiec już od wieków pomaga w stanach depresyjnych.

Jak myślicie ? Zaaplikowałam sobie teraz dwie tabletki, i chcę pobrać jakiś czas regularnie dwie dziennie. Może pomoże (?) Bo taka ciepła pogoda a mi brak sił.
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-11 16:38
derfa napisal(a):. Czy ktoś zażywał ?

Brałam. Spoko,mogą być....napisz czy pomogły i trochę Cię uspokoiły,ok?
Ja mam wypróbowane takie: nazywają się:ziołowe tabletki uspokajające pakowane w białe pojemniczki z niebieskim wieczkiem.Są małe opakowania i duże.Polecam.
Ja bardzo długo brałam dwie rano i dwie wieczorem.A jak miałam coś stresującego to brałam i po cztery.Nigdy mnie nie uzależniły ani nie otumaniały ( a prowadzę auto,zajmuję się dziećmi,pracuję...).
Dziurawiec teraz odradzam. Nie teraz latem bo źle reaguje na promienie słoneczne i można się nabawić plam na ciele.
Derfa...a uśmiechnęłaś się do lustra?
pozdrawiam
napisał/a: orbion 2012-05-12 15:41
Michorek-powrót napisal(a):
derfa napisal(a):. ziołowe tabletki uspokajające pakowane w białe pojemniczki z niebieskim wieczkiem.Są małe opakowania i duże

To one śmierdzą po otwarciu:) mi pomogły prawko zdać;d
napisał/a: kropka. 2012-05-12 17:12
Witam
Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem jak już sobie poradzić...Od 4 lat staram się z mężem o dziecko. Kolejne wyniki wskazywały, że wszystko jest ok. Aha zapomniałam napisać, że palę..Po jakimś czasie od starania lekarz zdiagnozował u mnie niedoczynność tarczycy (wynik ok 5) tzw. subkliniczna niedoczynność tarczycy, później rozpoznał Hashimoto ze względu na bardzo wysoki wynik przeciwciał przeciwtarczycowych. Zaczęłam brać eutherox 25 i poziom tsh się ustabilizował. Ze względu na to, że staram się o dziecko stwierdziłam, że powinnam rzucić palenie i tak też zrobiłam. Jednak po rzucenia palenia mój wynik tsh cały czas się zwiększał- powoli lekarz też zwiększał mi dawkę ethyroxu i tak po 4 miesiącach od rzucenia palenia mój wynik tsh wynosił ponad 50 ( ponad 10x więcej niż norma). Przyjmowałam dawkę euthuroxu już 125 a mimo tego tsh nie spadało...więc zaczęłam palić i już po 2 miesiącach miałam prawidłowy wynik tsh. W ciąże jak nie mogłam zajść tak nadal nie mogę chociaż wszystkie moje wyniki i wyniki męża są ok- jedyne co może nam przeszkadzać to moje palenie. Chciałabym rzucić ale boje się, że znowu będe wtedy walczyć z tsh (a jak wiadomo to też nie pozwala zajść w ciąże). Dodam jeszcze, że przyjmuje leki na obniżenie prolaktyny, bo mam małego mikrogroczulaka na przysadce mózgowej. Zatem problem jest mój taki czy rzucić palenie czy nie? bo jest wiele osób, które palą i zachodzą w ciąże bez problemu i rodzą zdrowe dzieci a niestety z niedoczynnością tarczycy jest tak, że albo nie można zajść wogóle albo można nie donosić ciąży lub urodzić niepełnosprawne dziecko... Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić..
napisał/a: orbion 2012-05-12 19:18
ja bym radził rzucić ....
napisał/a: edyta2011 2012-05-13 12:24
derfa napisal(a):Gdzieś jakiś czas temu przeczytałam, że ludzie na tym forum są bardzo mili i otwarci. I się z tym zgodzę. Jesteście Kochani :) Ps. I mam jeszcze takie pytanie, może ktoś się orientuje : tabletki ziołowe deprim. Czy ktoś zażywał ? Kiedyś je kupiłam. Brałam dawniej ''prawdziwe'' leki na depresję, inhibitory, dwa lata. I rzuciłam przeszło.
I jakoś nie chcę do tej gównianej chemii wracać. Bo to niszczy.
Ale ziołowe tabletki ? Ponoć mówią że dziurawiec już od wieków pomaga w stanach depresyjnych.

Jak myślicie ? Zaaplikowałam sobie teraz dwie tabletki, i chcę pobrać jakiś czas regularnie dwie dziennie. Może pomoże (?) Bo taka ciepła pogoda a mi brak sił.



ciao derfa ,
ja tez bralam takie leki ziolowe i to mi bardzo pomagaly . jest ich wiele...... , najwazniejsze zeby trafic na dobre !!!.
dziurawiec nie jest za bardzo dobry i trzeba z nim uwazac , oprocz tego-on jest wiecej na watrobe (jak sie nie myle ?)
uwazaj na depresje , bo jak sie przestaje palic to mozna latwo w nia wpasc (i dlatego wedlug mnie lepiej zaczac cos brac -no tak do kilku miesiecy )
moc pzdr i do szybkiego uslyszenia
napisał/a: edyta2011 2012-05-13 12:42
kropka. napisal(a):Witam
Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem jak już sobie poradzić...Od 4 lat staram się z mężem o dziecko. Kolejne wyniki wskazywały, że wszystko jest ok. Aha zapomniałam napisać, że palę..Po jakimś czasie od starania lekarz zdiagnozował u mnie niedoczynność tarczycy (wynik ok 5) tzw. subkliniczna niedoczynność tarczycy, później rozpoznał Hashimoto ze względu na bardzo wysoki wynik przeciwciał przeciwtarczycowych. Zaczęłam brać eutherox 25 i poziom tsh się ustabilizował. Ze względu na to, że staram się o dziecko stwierdziłam, że powinnam rzucić palenie i tak też zrobiłam. Jednak po rzucenia palenia mój wynik tsh cały czas się zwiększał- powoli lekarz też zwiększał mi dawkę ethyroxu i tak po 4 miesiącach od rzucenia palenia mój wynik tsh wynosił ponad 50 ( ponad 10x więcej niż norma). Przyjmowałam dawkę euthuroxu już 125 a mimo tego tsh nie spadało...więc zaczęłam palić i już po 2 miesiącach miałam prawidłowy wynik tsh. mózgowej. Zatem problem jest mój taki czy rzucić palenie czy nie? bo jest wiele osób, które palą i zachodzą w ciąże bez problemu i rodzą zdrowe dzieci a niestety z niedoczynnością tarczycy jest tak, że albo nie można zajść wogóle albo można nie donosić ciąży lub urodzić niepełnosprawne dziecko... Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić..



witaj kropka ,
ja tez tak mysle ze lepiej nie palic bo to wiadomo ze palenie szkodzi na ====> WSZYSTKO .
z tym problem. na tarczyce to lepiej wejdz na dzial -endokrynologo , bo moze tam bedziesz miala wiecej pomocy ???
ja tylko sie bardzo dziwie , dlaczego jak sie przestaje palic do duzo ludzi mowia ze maja dolegliwosci na tarczyce (niedoczynnosc) mysle ze pomalu sie dowiem dlaczego tak jest . moc pzdr i dobrej niedzieli
napisał/a: Ralfik0301 2012-05-13 15:53
Witajcie,
u mnie juz 70 dni minelo....i było już lepiej, przestala boleć głowa,rece , nogi. Ogolnie pacjent prawie do wypisu.
Ale wrocily bole rak i nog znow takie pokluwania i bolesci calego ciala, mieliście takie nawroty dolegliwości,
czy jak juz sie skonczyły to nie wracały???
napisał/a: derfa 2012-05-14 14:18
Ralfik0301 Ja tak miałam. Już czułam się w porządku a tu nagle wszystko wróciło..
Ale ktoś napisał tutaj : ruch i zajęcie : to wiadomo. I pomaga.. Po trochu. U mnie jest o tyle gorzej że ''skutki padły'' na mój stan psychiczny. Miałam kiedyś depreche, wyleczyłam lekami, nie ziołowymi. Przeszło. Ale razem z rzuceniem palenia czuję jakby jej powrót... Zapisałam się na psychoterapię. Myślę że pomoże. Niedługo jadę na drugie spotkanie. Może sama doktor stwierdzi że potrzebuję leków, albo i nie. Za dużo sobie wkręcam do głowy.
Kropka. Moim zdaniem nie powinnaś palić tylko dalej brnąć w wyniki. Palenie papierosów czasami sprawia że niektóre rzeczy w naszym organizmie, są jakby znieczulone. Może też od tego te wyniki.
Ciężko powiedzieć.
napisał/a: orbion 2012-05-14 22:27
Prawda!! trzeba sobie znaleźć jakąś odskocznię jeszcze:) jazda na rowerze np:)
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-18 11:11
Witam wszystkich ponownie - starych i nowych bywalców i oświadczam, że znów nie palę, od ponad 3 tygodni :D
napisał/a: orbion 2012-05-18 19:37
wink napisal(a):Witam wszystkich ponownie - starych i nowych bywalców i oświadczam, że znów nie palę, od ponad 3 tygodni :D



Bardzo dobry wynik! Oby tak dalej ! A co CI pomogło rzucić?