rzezaczka pytanie

napisał/a: bolek82 2009-11-19 08:52
witam,

czy jest mozliwosc aby miec rzezaczke a zeby nie bylo zadnego wycieku z cewki moczowej?
napisał/a: beta32 2009-11-20 09:38
Witam:)
Żerzączka jest to choroba przenoszona drogą pciową......musi być leczona antybiotykami , więc należy niezwłocznie udać sie do lekarza.....pierwszego kontaktu lub urologa.

Objawy u mężczyzn to;
ropę lub “wyciek” z penisa - nosi to nazwę upławów z cewki moczowej
swędzenie lub pieczenie podczas oddawania moczu
zaczerwienienie i puchnięcie ujścia cewki moczowej
puchniecie penisa - jest to rzadki objaw


U mężczyzn rzeżączka może powodować przewlekłe zapalenie najądrza, czyli bolesną dolegliwość jąder, która nieleczona może prowadzić do bezpłodności. Objawy pojawiają się one w ciągu tygodnia (zwykle 2 do 5 dni) po zainfekowaniu. Możliwe jest jednak, że symptomy pojawią się po upływie 30 dni.
napisał/a: bolek82 2009-11-20 14:43
dzieki ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie..
napisał/a: wikam2 2009-11-20 15:48
Czytałam artykuł w którym pisało, że wyciek z cewki zauważono u 80% mężczyzn bądz też ZWYKLE (nie zawsze) występowały wycieki....Co za tym idzie...chyba nie musi ich być. Bądz JESZCZE ich nie ma.
napisał/a: beta32 2009-11-20 16:43
Właśnie specjalnie też przesortowałam strony na necie i powiem Ci , ze tak jak pisze Wikam w większości głównym objawem jest wyciek z penisa.....ale czasem zdaża się , ze u niektórych mężczyzn tego wycieku nie ma....
napisał/a: bolek82 2009-11-21 10:38
czyli w jaki sposob mozna rozpoznac chorobe?
jesli nie ma wycieku to chyba z posiewu z cewki moczowej nie mozna rozpoznac choroby?
napisał/a: wikam2 2009-11-21 14:16
Wydaje mi się, że aby rozpoznać rzeżączkę wystarczy zwykły wymaz z cewki. Nie musi to być owa ropna wydzielina. W końcu osoby zdrowe też się badają (rutynowo) i lekarz też pobiera wymaz do badania.
Myslę, że ze zwykłego wymazu - można
napisał/a: beta32 2009-11-21 14:27
Aż u 60% zakażonych kobiet i 10% zakażonych mężczyzn rzeżączka ma bezobjawowy przebieg.
Aby rozpoznać rzeżączkę, wykonuje się wymaz z cewki moczowej , który bada się na obecność bakterii.

Jeżeli podejrzeważ u siebie tą chorobę, aby upewnić sie musisz iść do lekarza , nie ma innego leczenia tylko antybiotykiem......
napisał/a: bolek82 2009-11-25 09:05
czy orientujecie sie jak dlugo mniej wiecej trwa stan objawowy rzezaczki?
po jakim czasie ustepuje pieczenie z cewki i zakazenie przechodzi w stan przewlekly..
na necie napisane jest ze jest to kilka tygodni ale ciekawy jestem czy kilka znaczy dwa czy szesc albo i wiecej..
napisał/a: hamlet1 2009-11-25 12:45
I dlatego dla takich jak ty co przez tydzień pytają się na forum o objawy ,wymyślono w laboratorium nazwę żebyś się nie krępował w rejestracji stojąc z 10 kobietami - mówisz:
"chciałbym wykonać test na gonokoki"
w prywatnej przychodni test 20 zł
napisał/a: wikam2 2009-11-25 13:01
No właśnie może pora na badanie?
napisał/a: bolek82 2009-11-25 14:54
no to was zaskocze bo juz zrobilem sobie posiew i wyszedl negatywny..nie mam 40 lat i nie wstydze sie lekarzy, lekarek itd.
nurtuje mnie tylko co w przypadku jesli nie ma wycieku z cewki a inne objawy sie zgadzaja.. posiew nie jest w 100% skuteczny wiec dlatego chcialem sie upewnic..