Rzeżączka a grzybica

napisał/a: Luppo 2009-05-05 15:39
Witam. Mam nastepujace pytanie

Czy istnieje jakieś zakażenie grzybiczne , które powoduje takie same objawy u mężczyzny (bezzapachowa, biało-zółta wydzielina ropna oraz pieczenie przy oddawaniu moczu) jak rzeżączka ?
napisał/a: dimedicus 2009-05-05 16:04
Oczywiście np: zapalenie ropne dróg moczowych,rzęsistek.Bez badania nie można ocenić.
napisał/a: Luppo 2009-05-08 22:21
Dziekuje za szybka odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Po jakim czasie zanikaja objawy rzerzaczki ( i chorob z podobnymi symptomami) gdy podejmie sie już leczenie ? (chodzi przede wszystkim o uciążliwa wydzielinę ropna).
napisał/a: dimedicus 2009-05-10 22:08
Jeśli jest postawiona prawidłowa diagnoza to leczenie trwa ok 2 tygodni a po tygodniu już powinna przestać pojawiać się wydzielina ropna.
napisał/a: Luppo 2009-05-13 10:51
Wynik posiewu potwierdził rzeżączkę . Od poprzedniej środy (czyli dokladnie od tyg) zażywam tarivid ... objawy jak miałem tak mam , a tabletki kończą mi się w piątek.

Czy tarivid jest najlepszym wyborem przy tego typu chorobie ?... Moze poprosić lekarza o coś mocniejszego ?
napisał/a: dimedicus 2009-05-13 11:41
Tarivid jest lekiem stosowanym przy tego typu przypadłości,stosuje się zwykle pochodne penicyliny.Jeśli ten antybiotyk nie pomoże to można wprowadzić np;UNASYN, 500 mg + 250 mg(zastrzyki lub mocniejszy 2g+1g)czy UNASYN, 375 mg, tabletki powlekane,również Spektynomycyna(Trobicin),Tetracyklina(tabl.500mg 4x dziennie przez 7 dni)
napisał/a: Luppo 2009-05-23 10:15
Po ponownej wizycie lekarz przepisał mi ponownie tarivid (2 opakowania) ... objawy w znaczącym stopniu sie zmniejszyły (brak pieczenia przy oddawaniu moczy i bół przy wzwodzie zniknął ) ale nadal pozostała wydzielina ropna (chodź jest już jej znacznie mniej niż wcześniej... ) ... Martwi mnie to ze pod koniec 2 tyg kuracji objawy sie znaczniejszy w znacznym stopniu i od tego momentu nie ma zmiany ... nadal pojawia sie mała ilość ropy ... a to juz prawie koniec 3 tygodnia zażywania tarividu. Co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy ?
napisał/a: dimedicus 2009-05-24 21:41
Czasem może to trwać dłużej jak normalni, proszę wykorzystać pozostałe leki i wówczas jeśli nie będzie poprawy należy koniecznie zmienić leki.
napisał/a: tomass 2009-05-25 10:52
Na rzezaczke proponuje 1g (2 x 500) Sumamedu jednorazowo.
napisał/a: dimedicus 2009-05-25 11:18
Po1:lek ten należny stosować przez minimum 5 dni
Po2:stosuje się w leczeniu zapalenia cewki moczowej wywołanych zakażeniem rzeżączką.
Po3: pisze się rzeżączka
Po4:a co jak chory jest uczulony na leki z grupy makrolidów
napisał/a: tomass 2009-05-25 12:44
Po 1. zalecenia jakie znam, to 1g w dawce jednorazowej tak jak w przypadku chlamydii (zalecenia takze w ulotce zalaczonej do Sumemedu)
po 2. lek stosuje sie na rzezaczke, chlamydie, w tym na zapalenie cewki moczowej ktore jest wynikiem zakazenia
po 3. pisze sie "rzezaczka" gdy sie nie obsluguje lub nie chce sie obslugiwac polskich znakow :)
po 4. rownie dobrze mozna byc uczulonym na inne antybiotyki, w tym peniciline
napisał/a: Luppo 2009-06-08 23:49
Eh lekarz nic innego mi nie chce przepisac... Twierdzi ze nie ma możliwości, żeby po 4 opakowaniach Tarividu rzeżączka nie ustała i to musi byc cos dodatkowego...Czy to co mówi Doktor jest prawdą i Tarivid jest lekiem, ktory faktycznie za kazdym razem radzi sobie z rzeżączką ?