Rzepka - problemy i przyszlosc

napisał/a: cyc88 2007-02-15 18:45
Witam , mam spory problem , wiec kraze po internecie szukajac odpowiedzi albo chociaz uspokojenia na przyszlosc co do regeneracji chrzastki . Moj problem to rzepka w obu kolanach , powiem tak ortopeda nic mi nei powidzial , mowi ze chondromalacji nei mam , ale mnei to boli o czuej ze sobie trze troszke. Nie boli jak biegam jak robei przysiad z ciezarem jak schodze i wchodze po schodach wiec niby nei mam chondromalacji , wiec boje sie ze moga to byc jakeis wolne ciala ktore przeszkadzaja w pracy rzepki . Troche mnei to dziwi . A sport nie jest tylko dla mnei rzecza gdzie mozna troche poruszac sie ale jest czyms nadzednym , samorealizacja i chociaz nei bede z tego czerpal korzysci typu kasa , to najwazniejsza rzecza jest respekt otoczenia i byc dumny z samegosiebie ze dokonal czegos co inni nie mogli zrobci , nawet jesli mialbym stracic przy tym zdrowie , ale nei w bezsensowny sposob . Mam kilka pytan ,w jak szybkim czasie postepuje chondromalacja rzepki jezeli cwyczyc bede z ciezarami(max do 120kg) przysiady? Czy wykonuje sie operacje polegajace na przymocowaniu metalowej blaszki pod rzepke i na rowek udowy? Jezeli tak ile kosztuje taka operacja? Albo ile sie czeka od panstwaNFZ jezeli jest refundowane? I ostatnie jakie jest prawdopodobienstwo ze jakeis wolne ciala moga tzrec o strukure chrzastki pod rzepka? Czy to poprostu uszkodzenie z przeciazenia powoduje taki bol?
Co do przyszlosci mam pewna mysl ktora nei wydaje sie byc glupia jezeli chodzi o tarcie w stawie ale musze to uzgodnic z pewnymi fizykami bo pole magnetyczne .................. POZDRO