Ryzyko zarażenia się od psa

napisał/a: misio2682 2016-12-09 16:58
Czy jest szansa zarażenia sie pasozytami lub toksokarozą np. wycierajac nos w brudną rekawiczke która zawiera sierść psa? Ostatnio zrobilem badanie w kierunku candidy i wyszła srednio liczna .

Ogólnie przez nia jestem zmeczony, gorzej sypiam. Robilem badanie w kierunku innych pasożytów (3próbki) i nic nie wyszło oprócz candidy .

Mam psa ktory bardzo sie leni, czesto na rekawiczkach mam sierść psa i gdy jest zimno i mam katar to wycieram w ta brudna rekawiczke i zastanawiam sie czy przez wdech mozna zarazic sie pasozytami. Czy jest taka szansa i jakie jest realne zagrożenie? Staram sie odrobaczac psa conajmniej raz w roku (srednio 2 razy) ale mam psa który lubi czasami liznac odchody , oczywiście nie pozwalam mu na to ale na spacerze nie zawsze dopilnuje...

Najbardziej obawiam sie toksokarozy, boje sie ze przez ta candide stałem sie bardzo wrażliwy i boje sie chorób. Wiem ze na toksokaroze z kału nie ma badania i trzeba z krwii robić.

Czy jest realna szansa aby zarazic sie toksokaroza wdychajac jaja tej glisty np. z brudnej w sierści rekawiczki?
Dodam ze moj pies lubi sie tarzac na plecach i czesto to robi...

Post moze wydawac sie glupi ale prosze o odpowiedź.