Ryzyko ciąży? Boję się.

napisał/a: yymleko 2016-02-09 02:20
Witam.

Biorę tabletki antykoncepcyjne (Sidretella). Zazwyczaj dodatkowo się zabezpieczałam, np. prezerwatywą, ale teraz z braku możliwości niestety jej nie użyliśmy.
Uprawiałam seks w 7 dniu od rozpoczęcia opakowania, żadnej z tabletek nie pominęłam, wszystkie brałam o stałej porze. Stosunek był przerywany, więc jedyne, co mogło się dostać "do środka", to był preejakulat (jednak i on zawiera plemniki). Tego samego dnia, w którym odbył się stosunek, źle się poczułam oraz wymiotowałam. Było to 6 godzin po przyjęciu tabletki, czyli TEORETYCZNIE powinna się już była wchłonąć. Niestety, wzięłam również krople żołądkowe (30 kropli), które co prawda szybko zwróciłam, ale przeczytałam, że zawierają dziurawiec, czyli zioło osłabiające działanie tabletek. Z tego, co obliczyłam, krople wzięłam ok. 4,5 godziny od przyjęcia tabletki.
Później, gdy wymioty ustąpiły, 10 godzin po poprzedniej, przyjęłam na wszelki wypadek jeszcze jedną tabletkę (gdyby jednak tamta się nie wchłonęła), czyli nie przekroczyłam odstępu 12 godzinnego.
Jak wielkie jest ryzyko ciąży, czy powinnam się aż tak strasznie stresować, czy ten dziurawiec mógł wpłynąć na ochronę jeżeli przyjęłam jeszcze jedną tabletkę (również w odstępie ponad 4 h od przyjęcia kropli)?
napisał/a: wikam2 2016-02-11 18:31
Wg. mnie nie zakłóciło to działaniu tabletek w ogóle.