Rwący ból

napisał/a: javal 2012-11-09 18:56
Witam,

Od kilku dni męczy mnie...hmm ból w sumie nie wiem czy tak to moge określić no ale może od początku.

Zaczeło się od prawej ręki, dużo czasu spędzam przed komputerem praca a potem rozrywka więc siedze prawie cały dzień. Kilka dni temu zaczęła boleć mnie prawa ręka łącznie z nadgarstkiem i mięśniami. Jest to bardziej rwanie/ciągnięcie niż ból i jest to raczej uciążliwe uczucie niż bolesne. Głównie "bolą" mięśnie i przypomina to troche przeciążenie/nadwyrężenie ich. Ból zaczoł wędrować w górę ręki jednocześnie występuje w łydce prawej nogi. Obecnie bolą mnie barki i zaczyna lewa ręka. Wiele wskazuje że jest to jakiś stan, którego nabawiłem się przez siedzenie przy komputerze ale jednak noga tu nie bardzo pasuje.

Przez ostatnie kilka dni smaruje te mięśnie ketopromem i maścią rozgrzewającą to troche pomaga ale tylko doraźnie.

Niestety nie mam jak "odpocząć" od kompa, muszę pracować więc nie wchodzi tu w grę takie rozwiązanie.

Ma ktoś pomysł co to? Jak to leczyć? Co powinienem robić?

Wiem że pierwsze padnie "idź do lekarza" pytanie tylko do jakiego, do tej pory każda jedna moja wizyta u rodzinnego nie dała mi nic, na co bym się nie leczył co by mi nie było jestem badany tak samo, i na ogół (zresztą to u wszystkich lekarzy) wychodzi na to że jestem zdrów jak ryba (no bo jak inaczej w wieku 25 lat) także ogólnie do chodzenia po lekarzach mam lekką awersję bo na ogół coś mnie boli coś mi jest a po wizycie się okazuje że nic mi nigdy nie było a za przykład podam to że już 2 dni temu byłem u reumatologa i dostałem suplement diety na stawy tylko.

Podejrzewam że ciężko będzie mi tu od tak pomóc ale z góry dzięki za wszelkie próby.
napisał/a: zuza7625 2012-11-09 19:27
No więc spróbuję:) Moze powinieneś zaczac od prześwietlenia kręgosłupa w szczególności odcinka szyjnego. Smaruj równiez maścia ten odcinek, podobno dobra jest maśc z jadu żmii
napisał/a: javal 2012-11-13 10:21
No więc kupiłem viprosal z jadem żmii i stosuje 2gi dzień. Nie jestem tylko pewien czy dobrze działa, nie powinna ta maść powodować podrażnienia skóry przez to dopływa więcej krwi i to miejsce się rozgrzewa? Wten sposób działał olejek kamforowy, który stosowałem wcześniej, działał tak tylko przez 2 dni na 3ci dzień 2gi raz kiedy go używałem po prostu przestał, kilka godzin wcześniej czułem się jak by mi ktoś rozpalił ognisko na barkach a potem totalnie nic.

Co do prześwietlenia kręgosłupa i odcinka szyjnego, na co konkretnie zwrócić uwage? Wiem że i tak i tak wyjdzie to co ma wyjść na prześwietleniu ale chyba nie strzelasz od tak co robić, tylko masz na myśli konkretne schorzenie/ problem ?
napisał/a: zuza7625 2012-11-13 10:38
Prosiłeś o radę i chęć pomocy wiec próbuje, przez internet nikt Cie nie zbada i nie zdiagnozuje .
Moja rada prześwietlenia równa się z wizytą lekarską , co Ci po zdjęciu jak i tak go nie odczytasz.
Jeśli ból , drętwienie spowodowane jest nadciągnięciem/ przesileniem mięśni maść powinna pomóc ale jeśli jest to spowodowane zmianami/przesunięciami czy ostrymi krawędziami kręgów uciskających nerwy to już na maści się nie skończy.