Rwa kulszowa

napisał/a: goska43 2010-03-24 11:50
WIEM UDZIE MI POWTARZA TRZEBA WALCZYC WIEM O TYM ALE CZASAMI ZWATTPIENIE JEST SILNIEJSZE A NAJGORSZE TE BÓLE
I TA NIEMOZNOSC WSTANIA Z ŁÓZKA. Z TEGO CO MI MÓWI MASARZYSTA POSTEPY SA I TO DUZE . WIEM JUZ ZE OPERACJA TO ZADNE ROZWIAZANIE ALE CZASAMI PRZY TYM STANIE JUZ JESTEM GOTOWA NA WSZYSTKO ABY TEN BOL USTAŁ. CZY POWINAM SIE ZMUSZAC DO CHODZENIA CZY TRZYMAC SIE TEGO CO MÓWI MASARZYSTA ZEBY NIE RYZYKOWAC I LEZEC BO POPSUJE WSZYSTKO DO CZEGO DOSZŁAM.
napisał/a: Marcin. 2010-03-26 21:59
To dobrze ze są postępy w leczeniu to znaczy ze terapia zaczyna działać. Moim zdaniem proponowałbym zastosować sie do wskazań masażysty ponieważ już jakiś czas z panią pracuje i dobrze poznał pani chorobe i wie juz co można a co może na tym etapie zaszkodzić. Mam do pani jedno pytanie: w jakiej miejscowości pani mieszka lub moze byc jakaś inna nazwa miejscowości znajdującej sie blsko lub czy daleko ma pani do Lublina(miasta). Jezeli pani uzna że to pytanie jest za bardzo szczegułowe to proszę na nie nieodpowiadać.
napisał/a: goska43 2010-03-28 21:22
Mieszkam w Kluczborku jest to miejscowość znajdująca sie 45 km przed Opolem jadąc z Lublina.
Muszę się pochwalic ze dzisiaj masazysta postawił mnie na nogi i zrobiłam przy jego pomocy parę kroków co pozwoliło mi znowu uwierzyć i dać wiare , która z dnia na dzień uciekała. I oczywiście psychika juz nie dawała rady. Dziękuje ze mi Pan odpowiada przynajmniej mam jakies wsparcie które pewnie przy tej chorobie jest bardzo potrzebne ,
napisał/a: Marcin. 2010-03-30 09:51
Witam
Gratuluje postępów i wygrania z chorobą w której janważniejsze jak w każdej chorobie żeby się nie załamywać i nie dać za wygraną pani walczyła i wygrała teraz może byc tylko lepiej.
O nazwe pani miejscowości zapytałem ponieważ niedaleko lublina mieszka osoba tkóra pomogła dalszej sąsiadce co nie dawno sie o tym dowiedziałem właśnie w tej chorobie co pani na nią chorowała jest ot tak jakby znachorka jest choć tego rodzaju leczenia jestem przeciwny to tak na marginesie wyjaśniłem to juz ten adres nie jest potrzebny.
napisał/a: goska43 2010-03-31 22:54
MAM ZAPYTANIE, CZY KTOS Z WAS MIAŁ FIZYKOLTERAPIE NA TAKIM ŁOZKU CO ROZCIAGA ABY TYSK WSKOCZYŁ. MOJ NEUROLOG MI TO ZAPROPONOWAŁ A MASAZYSTA JEST PRZECIWNY I JUZ JESTEM POPROSTU GŁUPIA. I JAK TU SIE LECZYC.
napisał/a: Marcin. 2010-04-02 08:39
Witam
W 100% sie zgadam z pani mazażystą pomieważ praca z na kręgosłupie (miożna porwnać do pracy sapera i że nie może sie pomylić) wymaga lat praktyki i odpowiedniej wiedzy na ten temat u o soby która to robi np: kręgaż a teraz jest to modny zawód pod nazwą choropraktyka osoby z tą specjalnością maja już wprawę i doświadczenie i wiedzą co mają robić i mają wyczucie w rękach i lata przaktyki za sobą a na łuzku tego nie ma wybiera się program i zaczyma ono działać może za mocno się rozciągnąć i narobic dopiero szkód np: niedoeład czy paraliż poniżej uszkodzenia.
Takie jest moje zdanie i w tym momencie nie robię nokomu reklamy.
napisał/a: goska43 2010-04-08 18:27
Powiedzcie cZy ktos tez tak długo nie chodził jak ja bo ja juz nie chodze od 20 lutego dzisiaj zrobiłam pare kroków z masazysta mam wrazenie jakbym uczyła sie dopier chodzic ,poprostu szok.Jestem bardzo niecierpliwa i czas mi sie juz dłuzy. Czy ta choroba naprawde potrzebuje tyle wyutrwałosci bo mi juz coraz bardziej jej brak. Wielu z was pisze ze to trwa nawet kilka miesiecy ale z waszych wypowiedzi wynika ze wy wszyscy chodzicie.
napisał/a: Ayanna 2010-04-09 18:13
Witam. Mam takie pytanie : dorwała mnie rwa kulszowa, dostałam od lekarza rodzinnego pilne skierowanie do neuroloa. Po 3 dniach cudem udało mi się do niego dostać. Myślałam, że będę miała zlecone jakieś badania, żeby można było dojść do tego co jest przyczyną, ale dostałam tylko leki przeciwbólowe i zastrzyki rozluźniające mięśnie. Spędziłam w gabinecie kilka minut, lekarka szybko mnie zbadała ( jak mi nacisnęła palcami na kręgosłup to myślałam, że tam zawyje jak kojot zaraz) i wystawiła recepty i kazała leżeć. Też tak mieliście? Czy przy rwie nie robi się żadnych badań, żeby dojść co jest przyczyną? Miałam na to cichą nadzieję, a wygląda na to że muszę się zadowolić zaleczaniem samego bólu :(
Pozdrawiam
napisał/a: ulna 2010-04-09 20:16
tak nie wykonuje się badań normalne. Przyczyną jest najczęściej ucisk na nerwy rdzeniowe lędźwiowy 4 lub 5 i samego nerwu kulszowego. Najczęściej jest to spowodowane dyskopatią lub każdą inną przyczyną przy której mogło dojść podrażnienia nerwów kulszowy
napisał/a: Ayanna 2010-04-09 22:12
Dziękuję :)
Zdziwiłam się w sumie ponieważ gdzieś (nie pamiętam w tej chwili gdzie) wyczytałam, że rwa kulszowa ma tendencje do nawracania i dlatego wydawało mi się ważne to, żeby dojść co ją powoduje a nie leczyć sam ból, który jest jednak w końcu tylko skutkiem.
napisał/a: ulna 2010-04-09 22:43
Tak niestety ma tendencję do nawracania ewentualne przyczyny wypisałam wyżej i jeśli faktycznie by doszło do nawrotu warto by się nad nimi zastanowić. Jednak nie zawsze one następują i nieraz po prostu nie ma konkretnej przyczyny wystąpienia dolegliwości
napisał/a: precz_z_bólem 2010-04-23 22:45
Rwa kulszowa- przeokropne ...............

Ale moze Wam pomogę.

Zlapala mnie rwa, jak dla mnie to koniec swiata bo do lozka nie pojde tylko drepcze do pracy wyje i klne pod nosem ale ide bo musze, prosze sie o wszystko( a raczej prosilam) łącznie z pomoca o ubranie spodni.......i pewnego dnia postanowilam wybrac sie na akupunkture oraz nastawienie kregoslupa
Igielki mialam wbijane od polowy kręgosłupa do kolana, na wysokosci posladka nawet tej igły nie było czuć, dopiero jak ja wkręciła głęęęęęębiej....po akupunturze nastał czas na nastawianie, nie jest zbyt przyjemnie no ale co sie nie robi dla ulgi i pozbycia sie tego okropnego bolu który dręczy w dzien i w nocy a mascie, plasterki, ketonale i inne cuda mozna wyrzucic za okno bo i tak nic nie działało.
5 minut po zabiegu czulam sie lepjej o jakies 30 % ale taki stan mial potrwac dwa dni poniewaz poprzez spiete mięsnie podczas bólu jeszcze cos tam pobolewalo, dziś jest 4 dzien po nastawianiu i igiełkach i mam jedną wielka nadzieje ze to nie wróci.

Ale pomoglo nastawianie i akupunktura

Życze dużo zdrowia i silnych kręgosłupów