rwa kulszowa

napisał/a: rozita1964 2008-05-08 00:28
Żaden lekarz ani Doktor Nauk Medycznych nie wie co to jest naprawde ;RWA KULSZOWA;-Kto tego nie przeżyje to nie wie nawet lekarz-bez obrazy,dla lekarzy.Boje sie każdego dnia i nocy,gdy będe żle spała albo wstawała.Chyba pozostało mi samolczenie,jak to mówiły nasze BABCIE.CZEKAM NA ODPOWIEDZ
napisał/a: rozita1964 2008-05-08 00:41
CZEKAM NA PILNĄ ODPOWIEDZ .BARDZO PILNĄ ODPOWIEDŻ-BO ZROBIE Z TEGO FAJNĄ REKLAMÓWKEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE-OH
napisał/a: justyna291 2008-05-09 22:26
Cześć jestem fizjoterapeutką i mam taki problem.Jedna z moich pacjentek od 3 lat cierpi na rwe kulszową.Do tej pory ból utrzymywał się na poziomie podudzia ale teraz przeszedł na boczną i grzbietową część stopy .W dodatku noga zaczęła ją bardziej boleć do tego stopnia że czasami nie może na niej stanąć.Skarży się też na to że stopa zaczyna jej drętwieć.Prosze dla niej o rade gdyż widzę po niej że zaczyna się bardzo martwić.
napisał/a: sitak23 2008-05-10 18:55
Rwa kulszowa (łac. ischias) - to zespół objawów związanych z uciskiem na nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1 tworzące nerw kulszowy (największy nerw obwodowy człowieka), lub na przebiegu samego nerwu kulszowego.
Objawy -
Nagły ból okolicy lędźwiowej, promieniujący do pośladka, tylnej powierzchni uda lub do łydki albo stopy. Zwykle towarzyszy mu uczucie osłabienia siły mięśniowej i drętwienia powyższych okolic ciała. Czasem bóle są tak silne, że chory zmuszony jest do przyjęcia pozycji leżącej.

Charakterystycznym objawem rwy kulszowej jest narastający ból podczas podnoszenia kończyny dolnej w czasie leżenia na plecach (objaw Lasègue'a) oraz przy pochylaniu. Może być jednostronny lub obustronny.
Leczenie-
- niesteroidowe leki przeciwzapalne
- leki przeciwbólowe - paracetamol, tramadol
-leczenie rehabilitacyjne - terapia manualna - neuromobilizacje, metoda McKenziego, KAltenborn-Evjenth
- leczenie operacyjne - neurochirurgiczne, ortopedyczne
napisał/a: darek301175 2008-05-12 02:06
jak sie ma amfetamina do rwy kulszowej
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-12 10:16
Tak jak amfetamina do innych chorób. Domyślam się o co Ci chodzi, ale nie sądzisz chyba, że ktoś Ci tu napisze: "wciągaj śmiało"? Nie to forum.
napisał/a: ~Anonymous 2008-08-01 17:10
Napisałem posta z opisem i pytaniami na stronie "Ortopedy".Po opisie objawów pytanie dotyczyło wątpliwości co do diagnozy.Nigdzie nie widzę odpowiedzi.Mało tego Nie wiem gdzie mam zamieszczać posty, które mogą dotyczyć wielu zagadnień związanych ze zdrowiem(lub jego brakiem) i gdzie szukać odpowiedzi.Nie znalazłem tez odpowiedzi na posty innych piszących?!Jak na razie poruszam się na tym Forum jak ślepiec i nikt nie chce pokazać mi właściwej drogi.
Pomóżcie!Odpowiedzcie gdzie zamieszczć posty i szukać na nie odpowiedzi bo na razie to chyba piszę na Berdyczów.
napisał/a: dorcia741 2008-09-06 00:47
rozita1964 napisal(a):Żaden lekarz ani Doktor Nauk Medycznych nie wie co to jest naprawde ;RWA KULSZOWA;-Kto tego nie przeżyje to nie wie nawet lekarz-bez obrazy,dla lekarzy.Boje sie każdego dnia i nocy,gdy będe żle spała albo wstawała.Chyba pozostało mi samolczenie,jak to mówiły nasze BABCIE.CZEKAM NA ODPOWIEDZ




Juz dwa lata jak nie chodze normalnie. Bylam na kortizonie i na zastrzukach przez kilka miesiecy. Czas leci a ja nie moge pracowac, nie moge sie wysilac. To znaczy mycie podlogi, albo wyjazd na zakupy mnie wykancza... Chce tylko wiedziec czy jest cos albo jakis lek co mi da wrucic do normalnego rzycia. Nie moge pracowac, mam troje dzieci, moj marz pracuje ale to nie wystarcza. Bardzo prosze jakiego kolwiek lekarza o odpowiedz. Niech ktos odpisze, bo mnie szlak trafia.......................

Nie chce jechac na kortyzonie to tylko jest przeciw zapalny i usmierzajacy bol lek. ODPISZCIE !!!
napisał/a: ~Anonymous 2008-09-17 16:30
Nie licz na szybką odpowiedź.Ja pisałem w lipcu i do dzisiaj odpowiedzi nie otrzymałem.Z tego co wiem to dłuższe przyjmowanie kortizonu czy dexametazonu i innych sterydów kory nadnerczy prowadzi w konsekwencji do osteoporozy i choroby Cushinga!
Nie wiem dlaczego na tym forum na pytania nie odpowiada lekarz ortopeda czy neurolog.My możemy sobie pisać a i tak wygląda na to że piszemy na Berdyczów.Może jest tak dlatego aby lekarze mieli więcej "głupich" pacjętów od których na prywatnych wizytach będzie można dzięki ich nieświadomości wycisnąć więcej grosza?
A co tym myślą inni uczestnicy tego forum?
Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2008-09-19 07:31
Andrzej2y - lekarzy jest tutaj jak na lekarstwo. Powód - sam się domyśl. Natomiast nie dziw się, że nie odpisują inni, jak sami mają taki lub podobny problem i są w takiej samej sytuacji, co Ty. W swoim profilu masz opcję powiadomienia o odpowiedzi. Wtedy będziesz wiedział, czy dostałeś odpowiedź. Poza tym możesz napisać do kogoś, z którym uważasz, że możesz prozmawiać, i to w bardzo prosty sposób - wchodząc na PM danej osoby. Prościej już nie można.
Co do samej rwy kulszowej, to często jest powikłana przez dnę moczanową. Warto to sprawdzić.
Co do samego leczenia, to są alternatywne leki, ale w Polsce nie dopuszczone do obrotu.
napisał/a: Peter 2008-09-19 07:46
Andrzej2y - co do twojego pytania, to masz odpowiedź w dziale "chirurg" tytuł ortopeda, o którym wspomniałeś.
napisał/a: ~Anonymous 2010-09-19 11:17
Peter napisal(a):Andrzej2y - co do twojego pytania, to masz odpowiedź w dziale "chirurg" tytuł ortopeda, o którym wspomniałeś.

Przepraszam,że odzywam się dopiero po tak długim czasie.
Jak się okazało (RM) miałem torbiel synoidalną w kanale rdzenia powodującą ucisk na nerwy.
Przeszedłem operację wykonaną przez świetnego neurochirurga (dr.Manowca) i wszystkie bóle i inne związane z tym objawy i dolegliwości znikły.
Dlatego mój problem uważam za rozwiązany, czego życzę i innym piszącym na tym forum.
Mam natomiast następny problem ale związany z żoną a właściwie z jej nadgarstkiem, ale żeby był jakiś porządek zaraz napiszę w dziale " ortopedy".
Pozdrawiam