Rwa kulszowa - objawy, leki, jak leczyć?

napisał/a: Edyblum 2010-07-10 11:38
Tak myślałam, gdy dorwie raz pewne jest, że dzieje się coś niedobrego...
napisał/a: adam17123 2010-07-10 14:41
Niestety masz rację!najważniejsze teraz to szybka reakcja,aby nie dopuścić do jeszcze większych zmian zwyrodnieniowych.Ja na początku olałem sprawę i niestety nie obeszło się bez operacji.
napisał/a: terka33 2010-07-10 15:12
Najważniejsza rzecz to nauczyć sie dbać o kręgosłup i dbac o "higiene kręgoslupa"..
napisał/a: ~Anonymous 2010-07-11 20:10
Witam ponownie,rwa juz od ponad miesiaca trzyma mnie i zadnych widokow na poprawe,ale mam jeszcze pytanie bo z dnia na dzien coraz ciezej jest mi wchodzic po schodach,czyje bol za kolanami i w lydkach,i czy to nie sa czasami dodatkowe objawy rwy?Prosze w miare mozliwosci o odpowiedz.
napisał/a: terka33 2010-07-11 21:49
Mnie rwa trzymala ponad 2 miesiące; i mialam właśnie takie bole jak i Ty.
Mnie najgorzej było siedzieć i spać cieżko bylo o dobrą pozycję; przy chodzeniu aż tak nie odczuwalam.
Po ustąpieniu bóli miałam zabiegi rehabilitacyjne;prowadze aktywny tryb ;jeżdże na rowerze;staram się nie przeciążac kręgoslupa.
Bardzo ważna rzecz aby nie zawialo mam na mysli zimne pory roku.
Zyczę szybkiego powrotu do sprawności i pozbycie się bóli.
napisał/a: aga010385 2010-08-01 23:17
klaudyna0105 napisal(a):Witam w tamtyn roku w stycznu cos mi strzyklo przy podnoszeniu skrzynki w pracy poczatkowo przez trzy miesiace odczuwalam slabiutko bol do lewego poldupka bol ten byl jak wkowana igla , z tygodnia na tydzien byl coras bardziej intensywniejszy , chodzilam z tym do kwietnia do kwietnia dalo mi chodzic tydzien po swietach nie poglam wogle wstac z lozka .Tak wogle jestem obecnie w angli i tu tez mi sie to stalo i od tutejszych lekazy nie uzyskalam zadnej pomocy.Wiec nie wiele myslac i bol byl taki okropny ze nie dawal zyc , a wczesniej juz bylam u kregaza w szczecinie i tam tez postanowilam udezyc po raz kolejny. Gdy pojechalam do niego powiedzial ze na dzien dzisiejszy nie moze nic zrobic bo jest tam stan zapalny (przepraszam za slownictwo) i na dzien dzisiejszy nie moze mi pomoc zadzwonil do znajomego lekarza ktory zrobil mi dwie blokady po trzech dniach poczulam sie jak w niebie !!!!!!!!!!!trzy miesiace pozniej zrobilam tomograf komputerowy bo nie dawalo mi spokoju co tam jest nie tak i okazalo sie ze mam zmniejszona komore pomiedzy kregami i w odcinku ledzwiowo krzyzowym l5 s1 wypadniecie jadra miezdzystego . wciaz bralam leki przeciw bolowe i przeciw zapalne.Po pol roku jak pojechalam do mojego lekaza powiedzial mi ze jedynie operacja bo nie moge juz dluzej brac lekow bo mi zaladek nie wytrzym, wiec postanowilam pomalu odstawic tabletki i udalo sie.Teras mija juz rok nie biore lekow moge spac w kazdej pozycji jakiej chce na plecach,brzuchu,boku jednym i drugim a to wszystko dzieki codziennym cwiczeniom rechbilitacyjnym i lezeniu dwa razy dziennie po pol godziny w pozycji krzeselkowej!!!!!!!! i tylko tyle mi potrzeba na dzien dzisiejszy do normalnego zycia mam 27 lat a 2 godziny codziennie mam wyciete i przeznaczone na to by moc normalnie zyc!!!!!!!!!!! jezeli komu kolwiek bede mogla w czym kolwiek pomoc prosze pytac!!!!!!!!!!!! Powiem jedno na rwe kulszowa nawet ketonal nie pomaga!!!!!!!!!!!!!!!




Witam, chciałabym się zapytać o ćwiczenia rehabilitacyjne, co przez to rozumieć??
napisał/a: terka33 2010-08-02 07:13
Aga są zestawy cwiczen dla wzmocnienia mięsni okołokregosłupowych i najlepiej zasiegnąć rady w poradni rehabilitacynej czasem ma lekarz 1 kontaktu.
dobre jest pływanie jazda na rowerze ;dużo spacerow; spanie na dobrym łozku i nie wysoko pod głową (kregi szyjne)przy siedzeniu dbac o prawidłowa postawę nie garbić się;dżwigac nie raptownie i przy zgiętych nogach..nawet odzywianie pieczywo gruboziarniste(wit z grupyb)
Warto dbać; bo każdy jest lekarzem dla siebie..
Pozdrawiam:)
napisał/a: Franek71 2010-08-06 16:59
Witam wszystkich..
Operacja kręgosłupa to ostateczność, powinno się ją wykonać przy opadaniu stopy i zatrzymaniu moczu. Trzeba znaleźć super neurologa, a taki jest w Głogowie. Rwa kulszowa, przpuklina kręgosłupa i wiele innych schorzeń jest do wyleczenia. Lekarz jest naprawdę świetny. 14 lat temu miałem rwę kulszową wszyscy lekarze twierdzili że tylko operacja może mi pomóc, miałem także uszkodzenie centralnego dysku i ten lekarz wyciągnąl mnie z tego bez operacji . W tym roku miałem wypadek w pracy i znowu problemy z kręgosłupem, a mianowicie, po wykonaniu rezonansu magnetycznego stwierdzono duzą pośrodkowo-lewo-boczną przepuklinę jądra miażdżystego L5/S1 uciskającą worek oponowy od strony lewej i lewy korzeń nerwu rdzeniowego, mniejszą posrodkowo-lewoboczną wypuklinę tarczy m/k L4/5 uciskającą worek oponowy i zwężająca lewy otwór m/k. To są wyniki mojego rezonansu magnetycznego. Lekarze od razu stwierdzili, że tylko operacja, ponieważ ja nie mogłem ani stać, ani chodzić, ani leżeć. Byłem na silnych lekach przeciwbólowych, więc zdecydowałem, że wracam do mojego lekarza, u którego leczyłem sie 14 lat temu. Po czterech wizytach juz mogłem siedzieć i leżeć będąc dalej nadal na lekach przeciwbólowych, ale brałem je rzadziej. Po ósmej wizycie byłem już zdrowy i wróciłem do pracy. Chorowałem ogólnie 4 miesiące. Od kwietnia tego roku juz pracuje i czuje sie dobrze. Jeśli ktoś chce dowiedzieć sie więcej informacji na temat lekarza można do mnie zadzwonić pod nr tel: 665 738 835. Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.
napisał/a: ~Anonymous 2010-11-24 20:51
Witam ponownie jestem juz po rezonansie i wizycie u neurologa,ktory za wiele mi nie pomogl,tyle ze dal skierowanie na rehabilitacje,tu moj opis z MR
Wbadaniu MR ledzwiowego odcinka kregoslopa widoczne splycenia jegofizjologicznej lordozy.
Na poziomieL3/L4 krazek miedzykregowy z obecnoscia niewielkiej posrodkowej przepukliny z centralnym uszkodzeniempierscienia wloknistego uciskajacej nie co worek oponowy.
Na poziomie L4/L5 krazek miedzykregowy o obnizonej wysokosci z obecnoscia kolejnej,wiekszej posrodkowej przepukliny przemieszczonej podwiazkowo ku dolowi uciskajac worek oponowy.
Na poziomie L5/S1 widoczna nie wielka,lewoboczna przepuklina krazka miedzykregowego uciskajaca lewy korzen S1
Wszystkie opisane ponizej o degenaracyjnie obnizonym sygnale w obrazach T2 zaleznych.
Dodatkowo na poziomie L4/L5 w zakresie przykrazkowych czesci trzonow widoczne pasmowate strefy zwyrodnienia tluszczowego.
Trzon dolnych kregow piersiowych oraz gornych ledzwiowych z obecnoscia nie wielkich guzkow Schmorla.
Po za tym kregi ledzwiowe wskazuja zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe na krawedziach trzonow oraz w stawach miedzykregowych.
W zakresie stozka rdzenia,wlokien ogona konskiego i nici koncowej.
natomiast zaczelem sie martwic ze lydka moja zaczela sie jak by kurczeczanik miesnia,czy to normalne przy tym schorzeniu?
Przypomne ze rwa kulszowa zaatakowala mnie 10 kwietnia,i do tej pory za wiele nie cficzylem bo czekalem na MR.
A rehabilitacje mam dopiero od 20 grudnia.Prosze o diagnoze,i odpowiedz czy obejdzie sie bez operacji.Pozdrawiam czytelnikow i tych ktorzy potrzebuja pomocy.
napisał/a: ~Anonymous 2010-11-26 14:07
Zyczliwy. Masz moze jakis kontakt albo strone internetowa tego neurochirurga? Mozesz mi tez powiedziec mniej wiecej jaki byl koszt tej operacji i troche wiecej na ten temat? dzieki z gory
napisał/a: thewalkos 2011-04-11 21:00
Witam, mam 19 lat i od 6 miesięcy boli mnie pośladek z tyłu i udo z tyłu. Ból jest nagły z reguły występuje podczas siedzenia choć niekoniecznie. Ból jest dziwny, wręcz nie do opisania .. jakby takie mocne wibracje w środku nogi. Przypadłość ta utrudnia mi codzienne życie :( Dodam, iż nie boli mnie kręgosłup (lub tak mi się wydaje). Poradźcie proszę do jakiego lekarza mam się udać? Z góry dziękuję! :)
napisał/a: terka33 2011-04-12 08:46
Witam Cie :)
Ja radziłabym do lek 1 kontaktu po skierowanie na prześwietlenie kręgosłupa i wg wyniku dalsze leczenie..
Pozdrawiam ,odezwij się jeszcze ..:)