Rwa kulszowa - objawy, leki, jak leczyć?

napisał/a: terka33 2010-05-30 15:11
Witam!1
Kazdy przypadek jest inny ja mam tylko zwyrodnienie i ta "odpowiednia higiena" kregosłupa bardzo mi pomaga.
Już dawno nie oczuwam boli..
Pozdrawiam:)
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-05 21:28
Witam jestem tu nowy i jak w temacie rwa kulszowa dopadla mnie w srode z mocnymi bolami,ale juz w czwartek rano po wzieciu mefacitu.doslownie 2 tabletki co 4 godz.i dodatkowo ibalgin bole ustapily i zaminily sie w dretwienie zaczynajacy sie od posladka lewego, krocza, az do piety i maly palec.Do tej pory mialem problemy z prawa strona a od poniedzialku lekkie bole w poslatku zamienily sie w te dretwienie,Mam pytanie jak dlugo moze ta sytuacja trwac? Zdaje sobie sprawe ze za malo informacji podalem,ale opis ze zdjecia bede mial dopiero w srode.
napisał/a: terka33 2010-06-05 21:42
Tak jak pisałam każdy przypadek inny ale mnie rwa trzymala ponad 2 miesiace..
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-05 22:27
Dziki i zdaje sobie sprawe ze nie otrzymam w tej chwili zadawalajacej odpowiedzi ale jak juz otrzymam opis ze zdjecia to wrzuce nowe inf.Pozdrawiam wszystkich cierpiacych i pomagajacych.
napisał/a: jolusia13 2010-06-07 15:15
anna12 napisal(a):Witam nie słuchaj,że najlepsze diety,basen i jazda na rowerze.Ja męczę się z moim schorzenie ponad rok od grudnia 2008r.Zacznij od skierowań do neurologa,RTG,TK,a jak coś wykaże poproś o skierowanie na rezonans.Nie jest prostą sprawą to wyleczyc.Ja przeszłam już 30 zabiegów rehabilitacyjnych i próbuję uciec przed operacją.Miałam już nawet zabieg cementowania bo mam wypadnięte 2 dyski,a poprawy zbytniej nie ma.Wróciłam na 3 m-c do pracy i znowu jestem na zwolnieniu.Obecnie czekam na wynik ponownego rezonansu,bo będzie zależał od tego czy pójdę na blokady czy na operację.Nie lekceważ tych objawów i spróbuj znależc dobrego neurologa i lecz się jak najszybciej.Tabletki,zastrzyki to pomoc chwilowa,ja zjadłam tonę i jak widzisz nic nie dało.
Życzę powodzenia i jak najszybszych wyników,żeby ustalili co Ci dolega.Pozdrawiam.

Witam!
Po ustąpieniu bólu właśnie basen i jazda na rowerku stacjonarnym pomagają(po operacji miałam takie zalecenie od neurochirurga-jak najszybciej basen)wzmacniają się mieśnie.Można dorzucić spacerki,albo tak popularny nordic walking.
Zgadzam się,że tabletki i zastrzyki to tylko chwilowe uśmierzenie bólu,dobre efekty dają ćwiczenia na piłce.Pozdrawiam
napisał/a: ola871 2010-06-08 05:05
Gdzies to juz chyba tu pisalem ale na takie rzeczy najlepszy jest dobry specjalista, np dr Szymanski z wawy, poggogluj a znajdziesz
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-09 12:48
Witam wlasnie mam opis,-splycenie lordozy ledzwiowej.Kregi ledzwiowe wykazuja niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze,pojedyncze guzki Schmorla,poza tym w granicach normy wiekowej.Przestrzenie miedzykregowe szerokosci odpowiedniej.Jest to opis z RTG, i jak na pierwszy rzut oka to niby nie ma tragedji tylko z kad jest zdretwienie posladka wchodzacego w krocze i caly dol podudzia,z lydka jest ok.natomiast cala pieta i bok stopy wraz z dwoma palcami tez zdretwiale calkowicie.Czy moge liczyc na fachowa odpowiedz? Z gory dziekuje.
napisał/a: klaudyna0105 2010-06-29 20:41
Witam w tamtyn roku w stycznu cos mi strzyklo przy podnoszeniu skrzynki w pracy poczatkowo przez trzy miesiace odczuwalam slabiutko bol do lewego poldupka bol ten byl jak wkowana igla , z tygodnia na tydzien byl coras bardziej intensywniejszy , chodzilam z tym do kwietnia do kwietnia dalo mi chodzic tydzien po swietach nie poglam wogle wstac z lozka .Tak wogle jestem obecnie w angli i tu tez mi sie to stalo i od tutejszych lekazy nie uzyskalam zadnej pomocy.Wiec nie wiele myslac i bol byl taki okropny ze nie dawal zyc , a wczesniej juz bylam u kregaza w szczecinie i tam tez postanowilam udezyc po raz kolejny. Gdy pojechalam do niego powiedzial ze na dzien dzisiejszy nie moze nic zrobic bo jest tam stan zapalny (przepraszam za slownictwo) i na dzien dzisiejszy nie moze mi pomoc zadzwonil do znajomego lekarza ktory zrobil mi dwie blokady po trzech dniach poczulam sie jak w niebie !!!!!!!!!!!trzy miesiace pozniej zrobilam tomograf komputerowy bo nie dawalo mi spokoju co tam jest nie tak i okazalo sie ze mam zmniejszona komore pomiedzy kregami i w odcinku ledzwiowo krzyzowym l5 s1 wypadniecie jadra miezdzystego . wciaz bralam leki przeciw bolowe i przeciw zapalne.Po pol roku jak pojechalam do mojego lekaza powiedzial mi ze jedynie operacja bo nie moge juz dluzej brac lekow bo mi zaladek nie wytrzym, wiec postanowilam pomalu odstawic tabletki i udalo sie.Teras mija juz rok nie biore lekow moge spac w kazdej pozycji jakiej chce na plecach,brzuchu,boku jednym i drugim a to wszystko dzieki codziennym cwiczeniom rechbilitacyjnym i lezeniu dwa razy dziennie po pol godziny w pozycji krzeselkowej!!!!!!!! i tylko tyle mi potrzeba na dzien dzisiejszy do normalnego zycia mam 27 lat a 2 godziny codziennie mam wyciete i przeznaczone na to by moc normalnie zyc!!!!!!!!!!! jezeli komu kolwiek bede mogla w czym kolwiek pomoc prosze pytac!!!!!!!!!!!! Powiem jedno na rwe kulszowa nawet ketonal nie pomaga!!!!!!!!!!!!!!!
napisał/a: rwa300 2010-07-06 18:25
witam mam 30 lat i tkie objawy od 4 lat leki nie pomagają prosze o pmoc jak zacząc skuteczną walke z tą chorobą jak ją leczyc jeden lekarz stwierdził ze to rwa kulszow przepisał ketonal który nie pmaga i pwiedział ze trzeba z tym rzyc
napisał/a: tomaszbanas 2010-07-06 20:30
Witam, miałem ten sam problem. W lutym 2005 roku coś mi strzyknęlo w kręgoslupie(tak jak to czasami strzyka w lokciu) po powrocie do domu z garażu usiadłem na fotelu.....i niestety już z niego się nie podniosłem.Żona wraz z synem podprowadzili mnie do łóżka w którym to spędzilem 2 tygonie bez wstawania. W lóżku robiłem wszystko - dosłownie.
jak ból ustąpił na tyle żebym mógł pójśc do lekarza poszedłem szlakiem bojowym z naszą sl€żbą zdrowia.
Skończyło się tak.....od 20 września 2005 roku nie mam żadnego najjjjjjjjjjjjmniejszego bólu, a dlaczego ??
19 września miałem operację była dosyc poważna.....miałem już niedowład prawej stopy....Następnego dnia wstałem z łóżka oczywiście w gorsecie. I zacząłem się od nowa uczyc chodzic....operacja wyszła rewelacyjnie. DO DZISIAJ ŻADNEGO BÓLU!!!!. Nawet ślad po bliżnie jest minimalny(prawie go nie widac). Operowany byłem w 105 Szpitalu wojskowym w Szczecinie u prof. Laskowskiego.
pozdrawiam cierpiących...pomyślcie o zabiegu
napisał/a: Edyblum 2010-07-09 23:01
Witam,
ostatnio dorwały mnie silne bóle rwy kulszowej, trwały około 20 minut - po zażyciu tabletek przeciwbólowych prawie całkowicie ustąpiły. Czy to może się powtórzyć ?? Zaznaczę, że miewam częste bóle kręgosłupa , ale po raz pierwszy była to rwa kulszowa.
Tak na marginesie mam dopiero niecałe 18 lat ;(
napisał/a: adam17123 2010-07-10 09:30
Rwa atakuje z reguły niespodziewanie i wiek nie jest tu istotny.W pierwszej kolejności powinieneś udać się do lek.pierwszego kontaktu po skierowanie na rtg kręgosłupa.Czy to się powtórzy-jeżeli masz jakikolwiek zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa bądź pewny ,że na pewno tak!dobre wyniki w leczeniu daje fizykoterapia,dobry terapeuta manualny,ćwiczenia i przede wszystkim dbanie w prawidłowy sposób o kręgosłup.W skrajnych przypadkach trzeba spodziewać się operacji co Ciebie jeszcze na pewno nie dotyczy.